Hlavní navigace

Compaq bude opět na své počítače instalovat Communicator

Michal Krause

Na počítače Compaq střední třídy se v tichosti vrátil Netscape Communicator, který je nyní nabízen současně s Microsoft Internet Explorerem. Oficiální vyjádření firmy Compaq je, že se jedná o reakci na přání zákazníků.

Zatím není jasné, na které modely bude Communicator instalován, ale řada Presario je mezi nimi. Prohlížeč bude na těchto počítačích předinstalován a prezentován v podobě ikonky na pracovní ploše.

Zajímavá je skutečnost, že víceprezident společnosti John Rose bude pravděpodobně během několika týdnů svědčit v antimonopolním řízení proti Microsoftu a rovněž to, že Compaq je jediným výrobcem počítačů, který bude v tomto řízení svědčit, ačkoliv podle vládních materiálů již dříve i další výrobci (například Gateway 2000 nebo Micron Electronics) potvrdili, že je Microsoft nutil k instalování Internet Exploreru. Ministerstvo spravedlnosti se domnívá, že při tom Microsoft zneužil své vedoucí postavení na poli operačních systémů.

Compaq však není prvním velkým výrobcem výpočetní techniky, který opět instaluje Communicator. Během antimonopolního řízení, kdy se Microsoft musí chovat velice opatrně, se Communicator vrátil mimo jiné na počítače NEC a již zmiňované firmy Gateway 2000.

Našli jste v článku chybu?
21. 3. 1999 8:37
Martin Kopta (neregistrovaný)

Na prani zakazniku? Dovedete si predstavit (nebo vzpomenout na) ten vzruch, ktere zpusobilo oznameni strategicke dohody Apple s MS? Ano, jsem spokojenym uzivatelem i Macintoshu. Kvuli sve praci mam na svem pocitaci instalovano sedm prohlizecu od textovych, pres NTSC, az po IE 3, 4 a Netscapy 2, 3, 4. Hadejte, kterym prohlizecem jsem prisel na Root. Ano, nejsem masochista, kdyz nemusim, nepouzivam nic nez NS Communicator.

Moji pratele, kteri pouzivaji vyhradne IE se me ptaji v cem je Neckejp leps…