Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Copaté programování od P.Dvořák - Velmi ostře protestuji, že to co autor vynáší...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 11. 2003 13:47

  P.Dvořák (neregistrovaný)

  Velmi ostře protestuji, že to co autor vynáší jako vymoženost Ady, není skoro známé. Přece tohle všechno se muselo používat už před 20 lety v CICSu.
  Jinak bych si dovolil připomenout, že obyčejné programování cgi-scriptů pro WWW-server umožňuje polovinu zmiňovaných věcí - a mnohem bezpečněji a dokonce i na cizích počítačích! (A co Ada na toto?)
  Stačí jediné, podívat se do Helpu třeba k Perlu, jak z cgi-skriptu aktivovat požadavek na tentýž (anebo úplně cizí) WWW-server.

 • 11. 11. 2003 18:47

  Marek Paška (neregistrovaný)

  O žádném CICSu jsem v životě neslyšel. Adu jsem vždycky srovnával s běžnými jazyky. Nepochybuji, že na různých univerzitách mají implementované nejrůznější šílenosti.

  CGI skript může být napsán v jakémkoli prosředí. Měl jsem CGI program v Adě a momentálně rutinně provozuji jeden v C#. A co?

  Jinak Ada má nějakou úchylnou podporu pro distribuované programování. Prostě umožňuje vytvořit nějakou aplikaci, která se spustí v několika "partitions" (adresových prostorech), které můžou běžet i na různých strojích. Podrobnosti nevím, možná to používá RPC.

 • 14. 11. 2003 14:55

  P.Dvořák (neregistrovaný)

  Ale Marku, to CICS je komunikační monitor a ten se mohl programovat třeba i ve FORTRANu. To Vás na škole neučili?
  Přidané subroutiny se chovají jako makro-jazyk.
  Ovšem otevírání a sdílení souborů, fronty zásobníků a podobně patří do jiné oblasti, do správy dat. A závisí na zvolené přístupové metodě či používané databázi. To pouze Ada vše míchá (pro začátečníky) dohromady.
  P.S.
  Ohledně cgi-skriptů je potřeba si napsat nějaký spolupracující s jiným serverem. Jinak každý mluvíme o něčem jiném.

 • 13. 11. 2003 14:56

  martin (neregistrovaný)

  Nechapu jak maji CGI skripty souviset s thready. Copak CGI skripty maji spolecny adresni prostor a musi si hlidat soubezny pristup ke spolecnym datovym strukturam?

  A myslim, ze synchronizace pristupu ke sdilenym datum pomoci pomoci klicovych slov jazyka je opravdu vymozenost Ady, jinde jsem se s tim nesetkal*. Jinde se to resi funkcemi typu mutex_lock() a mutex_unlock() a obcas se pak podari neco zapomenout zamknute a pak se muzete divit, kde to vazne. (Nebo naopak nekde neco nezamknout a pak se clovek ani nestaci divit...)

  * s vyjimkou synchronized v Jave; pak to mozna v MS okopirovali i do C#.

 • 4. 7. 2009 17:47

  HsvsRsvsesv (neregistrovaný) 165.30.102.---