Tvrzení: Nechť existuje zkušený amatér nebo profesionál, jehož definičním oborem je bezpečnost informačních a komunikačních technologií a jehož oborem hodnot je libovolná neprázdná podmnožina následující množiny:
- IPSEC pro normální lidi
- dm-crypt a spol.
- kolize v používaných hash funkcích v praxi
- vzdálené přihlašování z nedůvěryhodných počítačů
- internetové bankovnictví vs. bezpečnost
- právní aspekty certifikačních autorit
- co je jak zabezpečeno v počítači – přehled
- sociální inženýrství
- útoky na bezdrátové šifrované sítě (datové i hlasové)
- steganografie
- šifrování pod MS Windows a jeho specifické aspekty
- entropie a generátory náhodných čísel
- VPN technologie (např. OpenVPN)
- GNUPG pro normální lidi
- (po dohodě jsou možná i další témata)
a jehož vlastností je ochota podělit se o své vědomosti s komunitou, potom hledáme právě jej.
Důsledky:
- Dne 25. 1. 2005 nechť je ukončeno hledání přednášejících.
- Dne 1. 2. 2005 nechť jsou vyhlášeny vybrané přednášky.
- Dne 28. 2. 2005 nechť jsou úplné verze příspěvků pro uveřejnění ve sborníku odevzdány
- Dne 19. 3. 2005 nechť se seminář koná
A nyní opět vážně: pokud vás zaujalo některé z těchto témat nebo máte vlastní aktuální téma a chcete přednášet na CryptoFestu, zašlete krátkou anotaci (50–200 slov) vaší přednášky na adresu info@cryptofest.cz v termínu určeném v naší výše uvedené matematické hříčce. Přednášky by měly být doplněny příspěvkem ve sborníku, který bude během konání semináře nabízen účastníkům.
CryptoFest je jednodenní přednáškový seminář zaměřený na technologie i teorii zabezpečení dat za pomoci šifrování. Je určen zvídavým lidem, kteří se nebojí technologií a chtějí se dozvědět vedle teorie šifrování hlavně to, jak s jeho pomocí v praxi chránit své soukromí a svá data. Již druhý ročník semináře je pořádán klubem Silicon Hill Studentské unie ČVUT. Bližší informace o semináři spolu s pokyny pro přednášející naleznete na jeho domovské stránce www.cryptofest.cz.
Studentská unie ČVUT sdružuje studentské kluby ČVUT, které se zabývají nejen provozem počítačových sítí na studentských kolejích, ale i organizací mimoškolních sportovních, kulturních a vzdělávacích aktivit. Za všechny je možno zmínit oblíbenou akademickou konferenci OpenWeekend, seminář pro linuxové začátečníky InstallFest, sportovní pouť Senátorky, hudební festival Strahov Open Air, studentský ples, letní tábor a mnohé jiné.
Díky vysokorychlostnímu připojení do sítě CESNET2 a aktivitě Audiovizuálního centra Silicon Hill je možné online přenosy ze seminářů a konferencí sledovat na Internetu. Stále rostoucí oblibu této formy účasti na přednáškách dokazují i statistiky sledovanosti, kdy se nejúspěšnější semináře a debaty můžou pochlubit i více než 400 online diváky. Spolu s rozsáhlým videoarchivem záznamů z uplynulých akcí tak vznikl projekt, který pravděpodobně ve střední Evropě nemá obdoby.