Hlavní navigace

Česká spořitelna obsazuje 30 pozic špičkovými specialisty v oboru IT

Tisková zpráva

Česká spořitelna v současné době rozšiřuje počet pracovních pozic v oblasti informačních technologií (IT) a hledá nejlepší specialisty. Do konce letošního roku hodlá zaměstnat 30 špičkových odborníků z tohoto oboru. Investice do rozvoje IT dosáhnou přitom v letošním roce 2.5 miliardy korun.

„S tím, jak razantně Česká spořitelna obnovuje svůj systém informačních technologií, roste přirozeně i potřeba najít další a další odborníky v tomto oboru,“ uvedl Andrew Krenek, ředitel Úseku lidských zdrojů České spořitelny

.

„Je to velmi náročné, trh práce v tomto oboru není neomezený a my máme vysoké nároky, hledáme vedoucí projektů, architekty a členy projektů v oblastech jako jsou pokročilé internetové technologie, vývoj internetových aplikací, internetové aplikační balíky se zaměřením na CRM (Customer Relationship Management), Middleware, řízení a správa dokumentů, řízení obsahu webových stránek (web content management) a řízení znalostí (knowledge management) se zaměřením na webové portály, datové sklady a OLAP, systémové platformy a řízení provozu (System Management, Performance Management ap.) a systémová integrace.“, dodal Krenek.

Samozřejmostí je vysokoškolské vzdělání se zaměřením na matematiku, informatiku, computer science nebo ekonomiku s důrazem na informační technologie. Předpokladem je znalost bankovní problematiky.

Česká spořitelna nabízí uplatnění v rámci dynamicky se rozvíjející banky a středoevropské finanční skupiny Erste Bank odborníkům se schopností prosadit se, s hlubokým zájmem o daný obor, se smyslem pro týmovou práci a vůlí učit se. Naším systémem osobního vzdělávání, možnostmi stáží v zahraničí a nabídkou mnoha finančních i nefinančních zaměstnaneckých výhod motivujeme a podporujeme naše zaměstnance na cestě být stále lepšími.

Našli jste v článku chybu?
20. 9. 2001 15:06
Vladimir Chalupecky (neregistrovaný)

Predstava, ze u vstupnich pohovoru do zamestnani se overuji znalosti, je zcela zcestna. Firmy maji predstavu, co a jak se na VS uci, coz je vetsinou diametralne odlisne od toho, co ta ktera firma potrebuje. Proto overi uchazecovu schopnost komunikace a orientace v oboru a pak si ho vyskoli sama. A co se tyce vyuky IT na VS, jak zde jiz pomerne dost lidi poznamenalo, vetsinu toho, co umi, se naucili samostudiem. A opravdu, na to, aby se clovek naucil C, VB, SQL, HTML, apod, mu staci manual, uc…

20. 9. 2001 13:13
Cohen (neregistrovaný)

Hm, ja myslim, ze pozadavek na VS je tam hlavne z toho duvodu, ze kdo zvladnul VS, ma urcitou zodpovednost a je schopen resit dane ukoly. Na oboru az tolik nezalezi. Znalosti se vzdycky musi overit u vstupnich pohovoru a ve zkusebni dobe. Tim nerikam, ze SS tyto vlastnosti mit nemuze. No a vyber zuzeny jen na VS neni az tak zuzeny, aby se v nem nedali najit slusni odbornici :).