Hlavní navigace

CZLUG pořádá seminář LinuxStart 2000

12. 5. 2000
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

České sdružení uživatelů operačního systému Linux si Vás dovoluje pozvat na seminář LinuxStart 2000, pořádaný ve dnech 3.- 4. června 2000.

Pro koho je seminář určen?

Tentokráte CZLUG uspořádal seminář pro začínající uživatele operačního systému Linux. Akce je zaměřena na nové uživatele Linuxu, kteří zde budou moci získat informace o tom, kde a jak hledat další dokumentaci a jak s Linuxem pokračovat dále. V neposlední řadě se zde účastníci mohou setkat s předními odborníky na Linux a konzultovat své problémy přímo s nimi.

Průběh semináře

Seminář bude rozdělen na dvě paralelně probíhající části. První z nich je cyklus přednášek o operačním systému Linux a příbuzných tématech. Každá přednáška bude trvat cca jednu hodinu a celkem bude okolo deseti přednášek. Seznam přednášek a jejich abstrakty si můžete prohlédnout na adrese http://www.li­nux.cz/semina­re/brno2000/pred­nasky.html. Seznam bude průběžně aktualizován.

Druhou paralelně probíhající částí bude Installfest – možnost nainstalovat si na přinesený počítač Linux s možností konzultace s přítomnými Linuxovými odborníky. V rámci Installfestu bude možno zapůjčit monitor, klávesnici a síťovou kartu. K dispozici bude přístup po lokální síti na jeden z největších českých archívů Linuxového softwaru ftp.linux.cz. Installfest bude vzhledem k omezenému prostoru rozdělen na turnusy po cca 2.5 hodinách. V případě menšího počtu zájemců bude doba trvání turnusu prodloužena.

Předběžně je k dispozici návrh časového harmonogramu semináře – na adrese http://www.li­nux.cz/semina­re/brno2000/har­monogram.html.

Kde se seminář koná?

Seminář LS2k se koná v budově Fakulty informatiky Masarykovy Univerzity v Brně, Botanická 68a. Jak se do místa konání dostat? Máte několik možností:

  • Spojení z Hlavního nádraží tramvají číslo 1 směr Řečkovice, vystoupit na zastávce Hrnčířská, jít po ulici Hrnčířské nahoru (kolmo na směr tramvaje), asi po 200 metrech je napravo pískově žlutá budova FI.
  • Spojení z České trolejbusem číslo 132, vystoupit na zastávce Botanická a jít cca 50m zpět.
  • Příjezd autem: z Moravského náměstí (vnitřní okruh) po Kounicově, cca 1km, na třetích semaforech (nepočítaje v to ty na Moravském náměstí) doprava dolů (ulice Zahradníkova), na konci Zahradníkovy doleva (ulice Botanická), po cca 100 metrech je napravo malý park s budovou FI.

Obrázek budovy FI je možno získat na adrese http://www.fi­.muni.cz/infor­matics/photo/bo­tanicka.jpg.

Ubytování a strava

Organizátoři semináře nezajišťují účastníkům ubytování ani stravu. Obojí je nutno řešit individuálně.

Registrace

Zájemci o seminář se mohou zaregistrovat přes Webový formulář na adrese http://www.li­nux.cz/semina­re/brno2000/reg­.html, případně https://www.li­nux.cz/semina­re/brno2000/reg­.html. Přihlášky budou vyřizovány podle pořadí přijetí. Kapacita semináře je cca 100 míst.

Registrační poplatek činí 350 Kč pro nečlena CZLUGu, 100 Kč pro řádného nebo zástupce kolektivního člena. V ceně poplatku je sborník semináře v rozsahu cca 50–70 stran. Kolektivní člen může vyslat nejvýše tři zástupce za snížený registrační poplatek.

Členové slovenského SKLUGu se mohou akce účastnit taktéž za snížený poplatek pro členy CZLUGu. Podmínkou je přihlášení se do 25. května 2000, abychom mohli ověřit jejich členství v SKLUGu.

Registrační poplatek je nutno zaplatit převodem na účet nebo na místě v hotovosti. Číslo účtu CZLUGu a jeho název najdete na adrese http://www.li­nux.cz/czlug/. Platbu převodem je nutno uskutečnit do 25. května 2000, abychom ji mohli dohledat. Jako variabilní symbol uveďte prosím své rodné číslo (řádní členové) nebo IČO (zástupci kolektivních). Bez tohoto údaje nejsme schopni vaši platbu dohledat.

Další informace

Aktualizované informace o konaném semináři budou průběžně zveřejňovány na adrese http://www.li­nux.cz/semina­re/brno2000/.

root_podpora

Případné nejasnosti ohledně připravovaného semináře LS2k jsme připraveni zodpovědět na e-mailové adrese ls2k@linux.cz.

O CZLUGu

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky. Další informace, jako jsou stanovy, přihláška za člena a podobně, jsou dostupné na adrese http://www.li­nux.cz/czlug/.

Byl pro vás článek přínosný?