Byl ten router skutecne zapujcen, nebo se jedna o grafomanske cviceni nad marketingovym letakem? Krome toho, ze to pokrylo nejako pastousku, tak nic, co by se dalo zjistit nejakym testem. Opet se autor, opreny o existenci samby a usb portu, zminuje o vyuziti routeru jako nas, ale nejake konkretni hodnoty zapisu a cteni nikde. Taktez mi chybi propustnost te VPN. A kdyz uz jsme na servru, ktery je trosku odboqnejsi nez zive, tak by me zajimalo, co je uvnitr.
Se zapůjčeným zařízením nelze dělat psí kusy.
Asi záleží na tom, jak moc levé ruce má recenzent, že... Např.
Ne, záleží na dohodě. Od uživatelského pohledu po crash test.
V odkazovaném článku nevidím, že by autor cpal do zařízení firmware, který výrobce nepodporuje. Pokud to někdo dělá, tak obvykle s vlastním zařízením (kde by to udělal stejně, takže výsledek jen monetizuje) nebo odepsaným kusem (kde je to jedno).
V čem je problém? Tak třeba v tomto konkrétním případě je zařízení zalepené (zavařené), takže bez poškození se do útrob nedostanu. Máte pravdu, že zařízení putují od redakce k redakci. Právě proto s nimi nelze dělat ty psí kusy, protože čekají další, kteří si chtějí funkční zařízení vyzkoušet. Howgh.
Kupodivu, v 90% pripadu je zapujciteli celkem jedno, co se se zapujcenym zelezem stane, specielne, pokud ho pujcuje z defakto marketingovych duvodu ... proto je zcela bezne, ze se pri recenzich HW rozlouskne, aby se videlo co je uvnitr, a pripadne se otestuje i s jinym SW ... protoze tomu se da rikat recenze ...
Ovsem daleko nejzasadnejsi je, ze pokud budu plkat neco na tema NAS, tak to aspon vyzkousim, ze. Jenze ono by se pak ukazalo, ze je to pomalejsi nez seriovej laplink ...
To bych neřekl. Co jsem postřehl jinde, tak přístroje se půjčuji i mezi sebou. To jest půjčí se jednomu, ten to vrátí, a ten samý kus se půjčí dalšímu. Počet testovacích kousků přece nemůže být tisíce pro každou redakci, která si o to zažádá. Co by pak dělali s tolika opotřebovanými kousky.
Spíše bych to viděl na klasické používání za běžného užití, kde při vracení se to musí dát do původního stavu. Crash testy nebo pitvání se uděluji jen výjimečně se svolením.
Tedy víceméně je jedno co s tím dělají, ale po návratu to musí být v původním nepoškozeném stavu. Z toho vyplývá, že do přeflashnutí nebo rozebírání by se raději nehrnuli.
>> Rozdělat krabku je triviální.
Záleží jakou krabku. Bych chtěl vidět, jak chcete v rámci zkoušení rozebírat třeba půjčený iPhone, abyste viděl, co je uvnitř. A nejde jen o mobily. Už i routery jsou natolik designované, že je problém je jednoduše rozebrat.
Navíc nevím, zda Root je zrovna typ redakce, která by měla řešit hardwarovou záležitost něčeho. Stačí jen to, co je uvedeno na stránce nebo v manuálu v specifikaci.
A proč by neměl dávat PR žvásty, když jen představuje produkt a popisuje co to má? A pokud jsem četl, tak produkt zkoušel.
"Výrobce oficiálně OpenWrt nepodporuje" - no to skoro žádný. Kdyby podporoval, musel by řešit případné problémy.
Ale aspoň stačilo zagůglovat trošku, že zatím podpora není známá. Jinak, co je vevnitř, je celkem popsáno třeba tady: http://www.darkhaven.org/wiki/D-Link_DIR-880L_rev_A1
Chápu ovšem, že do půjčeného kousku nelze zkusit něco nacpat bez souhlasu majitele.