Hlavní navigace

Dá se vyběhnout s Telecomem? Možná... (2)

Tomáš Krause

Jak se dalo čekat, vyvolal nás článek o prográmků na 'oblafnutí' telefonní ústředny velkou odezvu. Dnes se tedy s vámi podělí o svůj názor někteří naší čtenáři.

Pro ty, kteří původní článek propásli – hledejte ho zde.

-----------

generovani impulsu ktery se tvaril jako ze spojeni neexistuje byla myslenka phreakingu konce osmdesatych let, rekl bych ze to uz bude davno osetrene :)
a jeste neco: kdyz si ustredna mysli ze spojeni neexistuje, jak je mozne, ze spojeni porad funguje?

-----------

1. Pouziti teto udelavky je dle meho nazoru trestne – nebot vas umysl je nezaplatit druhe strane. Podle me se dopoustite kradeze nebo podvodu – je jedno, co je ve smlouve s Telecomem o tom, co muzete pripojovat: urcite v ni je napsano, ze za zakoupene sluzby musite zaplatit. Tecka. Sympatie/antipatie k SPT s tim nemaji co delat.
2. Silne pochybuji, ze to funguje. Pochybuji totiz, ze SPT vytvarel vlastni technicke reseni, ktere se – jako betaverze – teprve testuje. Pokud se toto tarifikacni zarizeni na digitalni ustrednu pouziva vsude na svete, tak bud je to vsude na svete derave a Telecomy jsou okradany, anebo je okradan duverivec (140 korun – to je patnact piv, ne? prijemny vecer). Neverim.
3. Pro ty, kdoz tomu veri – mam kousek od Prahy proti proudu Berounky celkem zachovalej hrad, kterej bych rad prodal – nechcete? Je to dobra investice.

-----------

Myslim si,že i v případě, že by tento program fungoval,nelze očekávat jeho dlouhé fungování.SPT Telecom je nejrychlejší při zabraňování takovýmto pokusům o krácení jeho tržeb. Viz.např. výměna telefonních automatů při používání „nekonečných“ karet a podobně.

-----------

Mám doma jednu takovou disketu od TVOP už asi měsíc, nebo tak nějak, ale je plná nul. Za 140,– Kč mi to připadá dost a taky jsem ještě minulý týden dostával dopisy od lidí co byli na seznamu e-adres dopisy, že to tak nenechají. Přitom na mě působily „Tomáš a Olda“ docela důvěryhodně. Při prvním kontaktu jsem totiž vyjádřil nějakou pochybnost, jestli to nebude stejně spolehlivé jako ty Wokna pro které to je uplácané, a tak mi dokonce nabídli vystoupení z anonymity, abych si to mohl vyzkoušet. Proto jsem jim hned po obdržení té diskety plné nul psal, a nabídl jsem jim, že jim pomůžu program převést pod tučňáka, ale už asi 3 týdny marně čekám na odezvu. Tu disketu (teda její gzipnutou image) přibaluju, protože se tím ničeho nemůžu dopustit ani omylem… (ke stažení je zde. Pozn. redakce)
Ještě k těm ústřednám. Z toho mála co o nich vím, jsou mezi sebou propojovány jednak datovým spojením, po kterém jdou hovorová data a dále pak FYZICKY odděleným řídícím propojením (tak trochu to připomíná ftp-ko) a to platí i u digitálu. Proto mě zaujala tato nabídka od TVOP, protože jsem si řekl, že by někdo našel přece jenom cestičku, jak tyto dvě oddělené cesty přece jen přemostit…

-----------

O tomto programu jsem cetl nekde uz pred trema tydnama a kdyz si ho objednate dostanete pouze bezcennou disketu, zadny takovy program neexistuje.

-----------

De iure je to nesporne podvod a daval bych bacha. Asi bych neporusil bozi prikazani $PT, ale zcela jiste bych porusil par paragrafu trestniho zakona (kdo jineho umyslne uvede v omyl za ucelem ziskani …) a bude zcela jedno, zda jsem uvedl v omyl pana $PT nebo jeho stroj :) Bude to naplneni skutkove podstaty podvodu jako vysite.
Kdybych ja znal kazdej bit v ustredne, vedel jak na to a napsal takovej FUNKCI soft, tak bych se asi rozhodoval mezi dvema moznostmi:
a) budu o tom pekne zticha a vydelam na tom (sam). Budu doufat, ze mi na to nikdo neprijde.
b) dam to anonymne (a to zatracene anonymne) na inet a necham to, aby si to masove stahlo hafo lidi. Vydelam na tom stejne jako v a). Udelam-li to chytre, nikdo (s velkou pravdepodobnosti) nezjisti, kde se to vzalo. A pak by MOHLA nastat ta zminovana moznost, ze $PT by pri MASOVEM rozsireni takoveho FUNKCNIHO softu mohl dojit k nazoru, ze inet free, nebo, at nezeru, 3600 sec/imp., by pro nej byl levnejsi nez (mozna) velmi nakladny patch ve vsech digi ustrednach.
Faktem, ze autori to daji jako komercni soft a jeste zcela bezelstne (??) chteji po vsech potecialnich podvodnicich jejich real adresu a jmeno (nemluve o tom, ze dobirku si na poste vyzvednu jen na OP !!) jsem mirne receno ponekud iritovan :) Kolikpak asi jedincu, ducha zajiste mdleho, jim asi posle mail, ktery v podstate rika: „Hele, ja chci krast, tak tady je moje adresa a jmeno – posli mi prosim zlodejske naradi postou na dobirku. Az si ho prevezmu, ukazu tam jeste obcanku“ ???
Z toho asi nelze dedukovat zda to funguje, lze ale bezpecne soudit, ze jim tech stokorun moc neprijde. Dovolim si sejckovat, ze se o tom jeste mozna docteme v novinach. V cerny kronice :)

-----------

No a tímto lze považovat věc za uzavřenou, názor si každý jistě udělal sám. Upozorňuji, že autoři zmíněného prográmku byli vyzváni, aby se k celé věci vyjádřili. Tuto možnost nevyužili.

Našli jste v článku chybu?
30. 1. 2002 21:42
SATANik (neregistrovaný)

Vážení lameři, NEFUNGUJE to! a ani nemůže. Jediný jak vyběhnout s prasecomem je falešná tel. karta (schéma nedám).To je fakt hrouzny, deset let stary navody na "hackovani" - jako novy, program co dokaze prelstit ustrednu, co bude priste??? navod jak vyrobit atomovku z krabicky sirek?

22. 1. 2000 22:52
Jirka (neregistrovaný)

jakožto vyškolený spojař mohu říci, že dokonce ani stařičké analogové ústředny by nebyly tak hloupé, aby nepoznaly 'ukončení' spopjení. Pamatuju si doby (15 let zpět), kdy se prý dalo volat zdarma pokud se čísla nevytáčela na čísleníku, ale vymačkávala přes vidlici (to, co zalezlo dovnitř, když se sluchárlo položilo do telefonu), anebo na údajná 'tajná' čísla, s jejímž použitím se dalo volat zdarma. To vše byly nesmysly, navíc houfně podporovány i tehdejšími echniky, kteří při poruše museli vždy…