Dokonce se nemusí ani instalovat a stačí je spustit s flashdisku, či 12cm nesmyslu atp. Přesto si každý tu distribuci přizpůsobí svým potřebám. LXDE je dobré použít na strojích s menším výkonem. Ale tam kde je výkon, je asi nesmysl jej používat, sice to bude rychlé, ale bude to i efektivní? U mne se tedy používání Linuxu odlišuje podle výkonu stroje a ne podle nějakých zvyků z roku raz dva.
Těžko říct, co je efektivní. Doteď jsem měl KDE, ale prostě mi nějak začlo připadat, že to strašně kyne, je to hrozně pomalé a vůbec v rozporu s principem KISS. Nyní mám LXDE, ještě jsem uvažoval o Openboxu. Vlasně ani nevím, co mi KDE dávalo navíc, každopádně jsem měl dojem, že ty nároky dávno překonaly přínos.
Ještě k tomu připojte totální překopání do nefunkčnosti (KDE4) a výhled, že až to po létech pilování bude jakžtakž chodit na úrovni trojky, tak přijde nějaký [píp] a začne uživatelům vnucovat stejně nefunkční a nekompatibilní pětku (nebo něco podobného) a máte mé důvody k (e)migraci na LXDE komplet.
Já myslím, že KDE4 je už v cajku, ale asi už stárnu, protože čím dál tím víc bych chtěl prostředí a aplikace vytvořené dle pravidla KISS a „radši málo a perfektně než hodně a na hovno“, které se nemění, mají daný svůj cíl a nesnaží se nabalit na sebe kdejakou pochybnou funkcionalitu, která s nimi dokonce ani nesouvisí (zářným příkladem je Firefox), což místo konvergence ke stabilitě vede k jejich nekonečnému rozesírání. Chci něco, v čem občas autor opraví objevenou chybu, ale jinak to nechá smrdět a nebude z toho dělat švýcarský nůž. Když bude chtít něco přidat mimo koncept, ať udělá jinou aplikaci, která to řeší. Takové aplikace (a prostředí?) určitě existují, ale já je zatím postupně hledám. Hodil by se nějaký seznam ;).
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.