Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Digitální video pod Linuxem (2) editory videa od Izak - Na linuxu se pocital titanic .... takze asy...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 1. 2001 12:51

    Izak (neregistrovaný)

    Na linuxu se pocital titanic .... takze asy pozit na video lze, SGI veskery svuj soft predelava na linux (vecina je uz hotova) srovnavate nesrovnatelne hracky ALA Windows se svetem spickovych UNIX aplikaci.
    Tnto clanek se zabiva programy, ktere jsou bud zdarma nebo amaterske (Main Actor) Broadcat2000 se pouziva i v profi prostredi (jak jsem se dozvedel na internetu) nabizi vam sprovozneni za 500$ -Bcast200 + titulkovac (mozna maji pro Bcast nejake svoje kodeky fakt nevim) a vse to bezi na ALFACH (bo PC jsou "jen" 32 bit. smejdy a vase slavne win. na necem co se da nazvat PC vubec nebezi (ty NT na alfach jsou vysmech)).
    Neni problem nejakou firmu kontaktovat a oni vam udelaji profi nealinearni striznu.
    Vas problem je, ze si tento soft nemuzete ukrast. A onech 500$ je zababku (jen mit tu alfu).
    Jeste lepsi soft bude asy drazsi (rek bych rak v radech 100 000 kc) vsak se skuste zeptat nekoho s CT kolik stal soft k tomu SGI. Mozna by mohl autor clanku udelat pruskum a zjistit co pobezi na linux za nejaky cas.

    PS: Broadcat 2000 prozatim je spise poloprofesionalni, ale je to slibny projekt.
    Vam bezproblemove fujnguji windows ? :-)

  • 3. 1. 2001 16:32

    Petr Beranek (neregistrovaný)

    na linuxu se pocital Titanik ???? No to snad ne. Nebudeme prece ovladani renderovacich jednotek pres sit nazyvat pocitani filmu, ze ? Protoze pochopitelne pocital procesor, a ne linux :-) Tohle lze samozrejmne zprovoznit na libovolne siti. Spis se Lucas nenamahal vyhazovat penize za X desitek licenci Irixu. Na ovladani cele farmy se samozrejmne pouzil SGI se Softimage, na zbytku bezel pouze sitovy renderer (ktery existuje pro vetsinu platforem) a stoji podstatne mene.

    Alpha, SGI ... jiste.....urcite mate doma minimalne 4 kusy od kazdeho :-)))) A urcite si kazdy clovek v tomhle state behem roku 2001 taky nejake koupi, ne ?
    (btw - Irix ze nepada ? znam asi 30 zpusobu jak sestrelit Origina zcela bez problemu (spolu se vsemi uzivateli samozrejmne, a nepomuze mu ani genialni architektura)

    Navic - cena Adobe Premiere se jedna 1/5 ceny JEDNE zakazky - takze nechapu kde vsichni linuxaci berou tu zoufalou teorii ze to co neni GNU je WAREZ. Lidi programy dokonce i kupuji - to je vec, ze ?

    mimochodem, zabyvame se AMATERSKYMY programy - proto kazdy vyrobce prida ke strizne software, ktery tuto striznu vyuziva. Neverim tomu, ze si normalni uzivatel pocitace bude umet zprovoznit neco pod linuxem sam.
    Pod Windows vezme cd, nainstaluje a muze s tim zacit pracovat.

    Budete se divit, ale 99% lidi chce sednout a pracovat, a ne neustale debugovat/kompilovat jadro/kompilovat programy a snazit se neco zprovoznit. To neni na praci, ale na hrani.

    pokud jde o Irix - rozdil mezi irixem a linuxem je stejny jako mezi linuxem a windows - naprosto jiny system. Kazdy kdo pouziva Irix dele nez 5 minut rozdil okamzite pozna (a chce mit Kremika doma :-))
    Takze se neohanejte Irixem, ktery je nekolikrat lepsi nez vsechny distribuce linuxu dohromady (nehraje roli cena, ale kvalita).

    Ad unix - MacOS je taky unix (BSD), a vyvinul se z nej velice uspesny a prijemny system. Az TAKHLE bude vypadat linux, tak ma sanci se rozsirit i do domacnosti.

    pokud jde o windows - Windows 2000 me NEPADAJI a videostrizna funguje naprosto bez problemu.

    Pokud se tyce CT, SGI tam maji celkem 4, software maji Softimage 3.5 a Matadora - takze se asi moc nerozsoupli.
    Pokud jde o cenu, tak tu sdelit nechteji :-)

    PS: profesionalni strizna za 500 dolaru ? hmmm
    Rozdil ceny Windows a Linux like pocitace je tech 5000 Kc za W2000 Professional, coz se na cene strizny asi moc neprojevi. Ja totiz nepredpokladam ze vsechny programy portovane na Linux budou GNU - obvykle stoji naprosto stejne jako jejich verze pro Windows.

    Predpokladam, ze vetsina lidi bere tyhle clanky ve smyslu ze JIZ to jde, ale ze ma cenu jeste pockat na poradne vychytani bugu a portovani programu (vylepsovani Linuxu). Windows na to mely cas od roku 1993, na Linuxu se s tim zacalo v roce 1999 (s prolomenim CSS sifry))