Hlavní navigace

Názory k článku Dlaždice trochu jinak: Awesome v kombinaci se Sawfish

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 10. 2014 0:39

  coder

  Autor chce lehký systém a šáhne po metabalíku v *buntu...
  Autorovi vadí program ze spotřebou paměti 25MB ale nastaví si jako výchozí terminál něco postavené okolo VTE...
  A co ta pinta a mono?! To je tedy odlehčený desktop.

 • 2. 10. 2014 11:18

  ebik (neregistrovaný) ---.economia.cz

  Na desktopu mám soubor /etc/apt/apt.con­f.d/99local-distro a v něm napsáno:
  APT::Default-Release "testing";

  A následně v /etc/apt/sources.d/ promichané vše od stable az po experimental.
  Pak mohu spustit: apt-get install -t experimental whatever
  a system se pokusí při této jedné instalaci splnit závislosti balíčku whatever z "distribuce" experimental.

  Pokud si s tím chce člověk hrát víc (jako že chce systému vysvětlit, že některé balíky se prostě mají brát z nějakého repozitáře a jiné z jiného), tak doporučuji nastudovat apt Pinning.

 • 3. 10. 2014 18:10

  Alias (neregistrovaný) 80.188.250.---

  Ta jednodušší je jako root otevřít soubor /usr/share/awe­some/themes/de­fault[sky,zen­burn]/theme.lua a upravit řádek s fontem dle libosti.
  To je fakt úlet doporučovat přepisovat systémové ne-konfigurační soubory. Nejen že je to prasárna, zvlášť u víceuživatelských systémů, ale to nastavení nevydrží do příštího updatu.

  Toto naše nastavení totiž „přebíjí“ font, který je nastavený v rámci zvoleného tématu. K řešení vedou dvě cesty. Ta složitější je popsána na <a>awesome.na­quadah.org/wi­ki/Customizin­g_Fonts
  Odkaz, mimochodem chybně otagovaný, obsahuje stejně nefunkční nastavení, jen přidává navíc instalaci fontů do profilu. Nevím jestli to fungovalo dřív ale v Awesome 3.5.x to nemá efekt. Jediný co pomůže je celý téma zkopírovat do ~/.awesome/themes, tam ho upravit a v rc.lua na něj změnit odkaz. Rozhodně lepší než to přepisovat v systémových modulech.

  Kvůli totální nekoncepčnosti a neustále se měnícímu API jsem kdysi Awesome opustil a vidím že se nic nezměnilo. Podobně jako Arch, kde se pořád muselo řešit co zase nový update rozbil a jestli mi stačí dopoledne abych to zpátky zprovoznil.

 • 6. 10. 2014 15:10

  Glubo (neregistrovaný) 2001:1528:2:----:----:----:----:----

  A k cemu, ze je tam ten Sawfish? Ja mel za to, ze Sawfish je samostatny wm, tedy neco na stejne urovni, jako je Awesome..?

 • 9. 10. 2014 18:12

  D.A. Tiger

  1) Prosim te, to je takovy problem si stahnout aktualni zdrojove kody Awesome, zkompilovat je a vytvorit si vlastni balik (treba pomoci checkinstall), a ten potom pomoci dpkg nainstalovat? Me osobne to prijde jednodusi, nez instalovat cely novy system...

  2) Nejak jsem nepobral, co presne dela ta funkce ShowMenu, z toho screenu to neni moc patrne.

  3) K cemu slouzi aplikace gexec? (Ja to vim, ale celou dobu o te aplikaci pises, ale nejak mi uniklo, ze by jsi ji alespon trochu popsal)

  4) Existuje slozka ~/.config/Autostart kam se vetsinou ukladaji odkazy (ve formatu desktop souboru) na aplikace spoustene pri startu WM, nebo desktopu. Neni zas az tak slozite si vytvorit nekolik funkci, ktere ty soubory nactou a podle instrukci v nich ty aplikace spusti. Proc vytvaret duplicity?

  5) proc popisujes nastaveni aplikace gexec, kdyz o nekolik odstavcu nize jej budes menit?

  Clanek by treba nebyl vubec spatny, ale bohuzel, tim jak neusporadane skaces z jedne casti na druhou a zase zpet, tim ze chybi podrobnejsi vysvetleni nekterych pouzitych nastroju ho strasne shazujes. Mimochodem, co ma spolecne ten Sawfis s configuraci Awesome? O.o