No konečně se zas do komiksu vrací humor. Slečna předtím byla vtipná asi jako automat na sušenky. Dneska pobavilo :)
Akorát škoda že to tvrdá realita. Můj notebook při spuštění výkonově náročnějšího programu nebo pythoního skriptu zpomaluje až zamrzává, přesně od aktualizace na Linusovu opravu Meltdownu. Ach jo :/
On Python sám o osobě stačí s přehledem k sestřelení staršího stroje na úroveň kalkulačky. Sama instalace nějaké aplikace pomocí DNF na starším Celeronu způsobuje zamrzání klávesnice a myší asi na 20s intervaly. A třeb DeskChanger v Gnome (pokud se nepletu, tak taky Python) sebral jeden čas 40% výkonu... A asi pět dalších věcí má na starším železe taky docela dost problémů.
Tak to mozem potvrdit, ze to platilo nielen pre mainframy ale aj pre minipocitace. Na SM 4/20 (klon PDP 11/40), ktory sme mali koncom 80. rokov na strednej skole, stacilo spustit jednoduchy cyklus v BASICu a okamzite to spomalilo rychlost vypisu aj na ostatnych terminaloch.
Jojo, Gnomácké virtuální plochy jsou vždycky první věcí, kterou na mém Core 2 Duo vypínám v nastavení jako první, když nainstaluju Gnome. Ale jinak souhlasím. Nejhorší je, že můj chudák kdysi za svých mladých let dával v Chrome 5 třebas i 250 otevřených záložek. Dneska v Chrome 50 jich dá 8 a pak se sesype. Případně se sesype už u 5, když je v jedné Flashový obsah. Po přechodu na Firefox 57 je to lepší, ten jich zvládl třebas 30, což sice není ideálka, ale na běžnou práci to stačí. No a od opravy Meltdown? 20 záložek, taky není ideálka, ale taky to stačí. Chrome pro jistotu teda radši nezkouším (tuším jak by to dopadlo).
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.