Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Dyon: spojení předností Rustu a dynamicky typovaných programovacích ja­zyků od libcha - Mě jen trápí, jak nové a nové jazyky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 8. 2017 10:58

  libcha (neregistrovaný) ---.nic.cz

  Mě jen trápí, jak nové a nové jazyky přicházejí vždy s jinou syntaxí, když léty ověřená a geniální C-like syntaxe (počítám do toho i Javu apod.) není čím vylepšovat. Myslím tím syntaxi; aťsi přibývají uzávěry a nové konstrukce, počítání referencí, více kontrol při kompilaci (jen houšť!). Ale proč tu máme podmínku if-u bez závorek, příkazy neoddělené středníky... Abych se vyjádřil více k článku - ty backslashe v Dyonu jsou fakt eklhaft!

 • 23. 8. 2017 12:28

  tomas (neregistrovaný) ---.redhat.com

  Trosku to zavani Wadlerovym zakonem :) https://wiki.haskell.org/Wadler's_Law ale ja celkem chapu, proc se nektere veci z cecka zahazuji. Napriklad vynuceni bloku {} v podminkach a smyckach, to resi docela dost chyb, ktere se mnohdy najdou az na produkci (GOTO fail...). Zavorky okolo podminek je mozno psat porad ne? Ty prece nemeni hodnotu vyrazu a stredniky, hmm, jsou fakt potreba jako druhy oddelovac? (po konci radku)? Popravde nevim, delam v jazycich s i bez stredniku a mentalni prepinani jde tak nejak automaticky.

  S temi backslashi ale mas naprostou pravdu. Nevim proc proste nejsou funkce first-class objekty jako napriklad v JS nebo v Lue, tim by se automaticky vyresila i problematika uzaveru ;) Mozna to jeste zmeni a celou tu syntaxi s backslashem (to je asi napodobenina lambdy) pujde pryc, nebo povoli primo zapis lambdy, coz by bylo cool (a neprakticke soucasne :)