Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Enlightenment 0.17: svůdná kráska od freshmouse - E17 jsem zkoušel. Nepochopil jsem ho. Nepochopil jsem, proč za...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 4. 2007 18:27

  freshmouse (neregistrovaný)
  E17 jsem zkoušel.

  Nepochopil jsem ho.

  Nepochopil jsem, proč za každou cenu chce všechno ovládání řešit jinak, než ostatní prostředí. Kdyby přineslo zajímavou novou koncepci, beru. Ale takhle?

  Že je hezké? Nevím. Záleží na vkusu. Každopádně mně osobně přijde přímo odporné, přeplácané. Nevím, jak moc existuje témat, a neznám jejich možnosti, ale ze všech E17, co jsem viděl, se mi nelíbilo žádné.

  Beru tu myšlenku, že chtějí udělat vlastní knihovny. Problémem je, že si to nemohou dovolit. Je to mini projekt. Je to jako bych si chtěl sám péct pečivo (ze mnou vypěstovaného obilí ze mnou obdělaných polí), dělat si šaty (z bavlny z mých ovcí) atd.

  A vlastní používání vypadá jak? Zapnete si GNOME panel, pustíte si Amarok, nastartujete OpenOffice.org a jedete si... Jaké to máte krásné prostředí!

  Nuda. Ani to nechci na disku. Ale nikomu to neberu.

  Osobně si ale myslím, že příznivci "velkých" prostředí se od svých GNOME a KDE ani nehnou a příznivci těch "malých" spíše sáhnou po nějakém tom Fluxboxu, než po E binárním formátem nastavení...
 • 3. 4. 2007 19:43

  corvus (neregistrovaný)
  Je to pravda chce to tak dva dny nez si clovek E osaha. Ale pak se s nim pracuje paradne. Co se tyce binarniho nastaveni, tak tady snaha o "zjednoduseni", aby se to rychle naklikalo jako v pripade velkych desktopu. sam vim, co to je za praci si "potunit" fvwm. A docela by me zajimalo z ceho usuzujes, ze si nemohou dovolit udelat si vlastni knihovny ?

  Mimochodem, bavlna je rostlina :)
 • 3. 4. 2007 20:32

  freshmouse (neregistrovaný)
  Bavlna. :-D Samozřejmě jsem myslel vlnu (z ovcí), i když jsem původně chtěl napsat o lnu... Vím, co se děje: je potřeba taky spát. :-D

  Já jsem si E osahával pár hodin. Zhrozil jsem se, přečetl jsem pár návodů, měl ho pár dní... A pořád nic.

  Já binární formát nechápu z principu. Je jedno, jestli to člověk nakliká v okně, nebo nastaví pomocí nějakého prográmku do příkazovky. Prostě nechápu důvod.

  Podle mě na svoje knihovny jdou moc zprudka. Najednou chtějí svoje všechno (podle toho, co jsem porůznu četl). To se nedá zvládnout, pokud není dost lidí, co by se na tom podíleli (nicméně přiznávám, že kus práce už odvedli). Nechci ale šířit pesimismus! ;-)
 • 3. 4. 2007 22:40

  FM (neregistrovaný)
  Novy Enlightenment pouzivam ke sve spokojenosti skoro pul roku.
  Co se tyce vyvoje, tak souhlasim s nazorem, ze je tento projekt zalezitosit male skupinky lidi. Ze zvedavosti jsem se podival na zdrojove kody projektu a opravil a vyoptimalizoval kod v jednom ze souboru + zlokalizoval jsem si cast textu E17 do cestiny. Opraveny kod jsem pred 3 tydny poslal tvurci pojektu, ale zatim je na CVS stara verze kodu.
  Takze vedle poznamky, ze na projektu dela malo lidi, pridavam poznamku, ze neni ani velka ochota, aby se do projektu zapojilo vice lidi.
 • 3. 4. 2007 23:41

  bez přezdívky
  Myslím, že co se týče laxnosti, tak jsou na tom velké i malé projekty podobně. :-P