Lituji, ale kvalita je naprosto tragická - na monitoru jsou písmena zubatá se špatným kerningem, a na tiskárně to dopadne úplně stejně.
Blbé ovšem je, že se vám to samo přepne a když se toho chcete zase zbavit (po zobrazení nečitelné faktury), tak se musíte zanořit do Nástroje->Možnosti->Aplikace a nastavit si jinou hodnotu u položky, kterou jsem zaznamenal pod 3 různými názvy: Adobe Acrobat Document, Portable Document Format nebo Přenositelný formát dokumentů - to podle toho, jakou historii má váš profil a jaké verze Adobe Readeru potkal.
Pro zdejší čtenáře to problém není, pro různé SOHO uživatele někdy ano.
At na to koukam, jak na to koukam, kvalita problem neni - http://en.zimagez.com/zimage/snmekobrazovky-2522013-132126.php
co se vam nezda? uplne v pohode...
viz screenshot:
http://postimage.org/image/wjg3wh59x/
Potvrzuji nefunkčnost s FPDF, pouze loga, rámečky, text žádný. Prohlížení pomoci všeho možného jiného (Acrobat Reader, Evince, Foxit, Libreoffice) funguje bez problému. Zatím to tedy mouchy má, ale snad to poladí, provedení a myšlenka nemuset mít na prohlížení jiný program se mi líbí.
Vzhledem k tomu, ze adobe reader mi do prohlizece uz dlouhou dobu nesmi a nejak se mi nechtelo zkoumat jak do FF zabudovat evince, integraci PDF prohlizece jedine vitam.
Neni idealni, napr. vykresleni rozsahlejsi tabulky neni okamzity (s beznym textem nema problem) a pri prezoomovani vzdy skoci na zacatek aktualni stranky. Na zbezny prohlidnuti cehokoli ale naprosto dostacuje, znaky vykresluje mnohem lip nez sem cekal. Bezpecnost bude po odladeni taky uplne jinde tim, ze urcite bude podporovat pouze zakladni veci.
Jendoznacne vitam, jenom doufam, ze na te rychlosti a par drobnostech jeste zapracuji :)
Díky pluginu můžeš zaintegrovat ten obsah do www stránky – je to stejné jako s videem nebo obrázky – nemusí se otevírat ve zvláštním okně v jiném programu, ale může kolem nich být vysvětlující text, odkazy, nadpisy atd. Pokud se obsah otvírá v nové záložce a je přes celé okno prohlížeče, tak to moc velký smysl nedává – v takovém případě se to klidně může otvírat v samostatné aplikaci.
Přesně tak. To hlavní, co uživatel získá, je plynulá práce (bez přerušování) s webem, ať je ta "stránka" v HTML nebo v PDF. Namátkou:
1. i PDF stránka bude zcela normální součástí historie v prohlížeči, půjde se na ní dostat jak funkcí Zpět, tak uložit do Bookmarks.
2. Nepřeruší se práce v okně/záložce: dnes po kliknutí na odkaz vedoucí na PDF a následně odkaz z PDF dokumentu někam dál je uživatelova "session" rozdělena na tři různá místa: původní okno/záložka, PDF dokument v externím prohlížeči (bez jakékoliv historie) a nové okno/záložka se stránkou z PDF odkazu. A to nemluvím o tom, kdyby stránka odkazovaná v PDF dokumentu bylo zase PDF...
3. i na PDF dokumenty bude uživatel moci použít stejné ovládání jako na jiné stránky, např. já používám rozšíření Pentadactyl
Nijak – PDF na tento účel není vhodné. V nejoptimističtějším případě předá prohlížeč URL dokumentu prohlížeči/pluginu, ten ho stáhne (pozor na problémy s cookies a obecně autentizací a relacemi) do paměťi, aniž by ho kamkoli ukládal, a zobrazí – to je relativně bezpečné, ale pravděpodobně to v praxi nikdo neimplementoval.
Lepší řešení je použít (X)HTML místo PDF a správné hlavičky HTTP(S) protokolu → prohlížeč zobrazí obsah, ale nikam nic ukládat nebude. Toto už implementované a použitelné je.
(nicméně stále je tu riziko, že se odswapuje paměť a v tu chvíli vypadne proud, nebo možnost chyby či špatného úmyslu uživatele případně zavirování počítače)
No a o to právě jde. Fakturu od dodavatelů elektro součástek firefox zobrazí jen jako shluk čar tabulek bez textu , ale okular ji zobrazí normálně. Acrobatem zase lze vyplnit třeba sčítání lidu které v ničem jiném v linuxu vyplnit a odeslat nešlo. Až bude toto vyřešeno tak teprve by měl být by default PDF viewer ten firefoxí ...
ale nesetkal sem se zatím s GNU/GPL prohlížečem pdf, který by uměl korektně otevřít zaheslovaný soubor. Buď to spadne, protože prohlížeč ani nepozná, v čem je problém, nebo si to sice vyžádá heslo, ale dokument je "rozsypaný čaj" s ostrůvky normálních písmen.
Takže stejně pro ty potenciálně nejcitlivější věci bude nutné užít AcroReader.
Když přednáším, chtěl bych:
* pdfko otevřít ve fullscreenu
* bez jakýchkoliv graf. vyprcávek/lišt/ikonek
* chtěl bych aby se prohlíželo v continuálním stylu
* a kolečko myši s ctrl aby byl zoom
Tak doufám, že mé skromné nároky budou vyslyšeny.
Jinak jsou to zase klacky pod nohy...
Rekl bych, ze to nedela, akorat si stezuje na to, co zadny PDF prohlizec (podle nej) neumi. (Je fakt tak to tezke toto v jeho vyjadreni videt? Jsou tu 2 komentare na tohle tema..)
Me spis vadi, ze Firefox to PDF neumi normalne strankovat (aspon co jsem koukal), jenom ty "kontinualni stranky", coz je silenost, ktera zase vadi me. A ze neumi zmenit sirku sidebaru s obsahem. Horsi kvalitu zobrazeni fontu pozoruji take, ale da se to snest.
Jinak souhlasim s Frantou - Firefox byl puvodne lehky, modularni prohlizec. Monoliticke aplikace jsou spatny napad. Ale to je holt asi kyvadlo historie, nebo application lifecycle, nebo jak tomu chcete rikat. :-)
Proč se pořád tříští síly, proč týmy trpí NIH syndromem, proč se dělá znova a znova to samé a navíc se to přepisuje z efektivních jazyků/prostředí do těch méně efektivních (ale módních)? Vždyť tu máme hotové knihovny pro zobrazování PDF. Mohli raději věnovat čas vylepšování těch stávajících, než psát novou knihovnu a honit si nad tím, že "umíme vykreslit PDF v JS" (sice blbě, ale to "nevadí"). Taky tu máme modulární architekturu – systém pluginů: ne všechno musí být implementované v jednom univerzálním programu, každý má dělat jednu věc a dělat ji nejlépe, stará UNIXová filosofie. Už roky se dá použít Okular jako plugin do prohlížeče. Jestli se jim nelíbí Okular, můžou použít jen Poppler (PDF knihovna) a lehký obal kolem ní si napsat sami.
Podotykam, ze nevim ...ale da se okular spustit nativne na androidu? Na widlich? Na obecne libovolny architekture? Tohle pobezi na cemkoli, na cem pobezi ff.
A k tomu "tristeni" sil ... mno vzhledem k tomu, ze obecne je opensource zalozeny na tom, ze kazdy dela co ho bavi .... procpak asi tak vznikaji trebas forky ruznych projektu ... kdyz delaji uplne naprosto totez?
Prohlížeč Evince má podobné závislosti jako Firefox samotný – GTK, Cairo, Pango. Prohlížeč Okular závisí na KDE knihovnách (BTW: verze pro Windows je). PDF knihovna Poppler má minimum závislostí (libc6, libfontconfig1, libfreetype6, libjpeg8, liblcms2-2, libpng12-0, libstdc++6, libtiff4).
Firefox taky na těch různých platformách nefunguje sám od sebe a je potřeba ho tam zkompilovat.
Když se tenhle přístup bude hnát do extrému, tak místo aplikací můžeme mít „image“ virtuálních počítačů, které sice nebudou mít žádné další závislosti a všechno si potáhnou s sebou.
Naopak výhoda modulárního přístupu, pluginů, je v tom, že na každé platformě můžeš použít nejvhodnější řešení – např. v GNU/Linuxu s KDE desktopem to bude Okular, v GNU/Linuxu s Gnome to bude Evince, na telefonu to může být nějaký speciální jednoduchý PDF prohlížeč, který sice poskytuje nepřesný výstup, ale zase je maximálně úsporný, aby tam běžel svižně a nevyžral celou baterku. JavaScriptový prohlížeč se ale snaží všem nacpat jednu konfekční velikost podle rčení „jedna velikost padne všem“ – což ale není pravda a výsledkem je souhrn těch horších vlastností: na desktopu mizerná funkčnost a na mobilu výpočetní náročnost. Pro všechny platformy je to pan ne-nativní vzhled a chování.
K tomu tříštění sil – ano, nikomu nejde zakazovat, aby na něčem pracoval, nebo ho nutit, aby dělal to, co se líbí mně (pokud ho za to neplatím), ale na druhou stranu může každý vyjádřit svůj názor a pochybovat o smyslu určitých programů/knihoven/projektů.
Tak pro widle se da sosnout cely KDEcko (moc stable to ale neni), jen jde o to, ze PDF je zkratka hojne pouzivany => je rozumy ho integrovat. A samo, osobne bych byl pro vice modularni instalaci. Klido at Mozilla dela FF jak je, ale instalacne by to melo bejt rozdrbly tak, aby se sosnul nejaky zaklad (1-2MB ...) a k tomu pozadovane moduly - trebas chces pdf, dososni si MB, chces dev tools, dotahni si je ...
Neni to tak dlouho, co se mozilla dusovala, ze instalacka FF nebude nikdy vetsi nez 5MB ...
Jde o to, ze to "nejvhodnejsi" reseni je prave pokazdy jiny a ... pokazdy jinak deravy. A co rekne BFU? Mno otevrelo se mu to prece ve firefoxu => deravej je firefox. A co vic ... MA PRAVDU ...
Nesmyslnych projektu je hromada, a tech komercnich daleko vic nez nekomercnich. Mane muzu nadhodit nekolik forku mangosu trebas ... kazdej s bugama jak svin ... nebo oo/lo/... ze, takova klasicka ...
Načítání a prohlížení PDF ve Firefoxu je neskutečně pomalé. Citelné to je u větších dokumentů (třeba http://www.adobe.com/content/dam/Adobe/en/devnet/acrobat/pdfs/pdf_reference_1-7.pdf).
Google-chrome je proti tomu blesk.
Snad to do příštích verzí vychytají.
Chrome má na PDFka plug-in od Foxitu. Je tedy logicky rychlejší. PDF prohlížeč ve Firefoxu je sice opravdu pomalý a určitě jsem pro výraznou optimalizaci výkonu, ale třeba pro zobrazení faktur příchozích mailem už pdf.js používám delší dobu a výkon nevidím jako velký problém. Na rozsáhlejší dokumenty lze použít kdykoliv cokoliv.
Mam problem s diakritikou u jedneho konkretneho PDF dokumentu:
vyskusajte:
http://www.sutn.sk/files/Technicka_normalizacia/Metodicke_pokyny/MPN_1_2005.pdf
Problem je iba u tohoto PDFka a len u FF ver.19 na WinXP 32 bit, naopak FF ver.19 na Win7 64 bit ide diakritika bez problemov.
Ine PDFka na WinXP nemaju problem s diakritikou :).
Ma niekto nejaky napad preco mi to nejde na WinXP 32 bit ????????
1) Renderování je opravdu pomalé, na tom výkonu by to chtělo zapracovat. Google Chrome je rychlejší, protože používá plug-in. Jenom je už předinstalovaný a není pod ním podepsané Adobe, ale Foxit.
2) Na zobrazení faktury mi už vývojové verze bohatě stačily. Když chci Adobe Reader resp. specializovaný nástroj pro PDF soubory, tak si soubor jednoduše stáhnou a pak otevřu v patřičném programu.
3) Nikdo přece nikomu nebrání v nastavení přepnout na libovolné řešení práce s PDF dokumenty. Na Mozilla Add-ons je k tomu pak pár rozšíření. Někteří lidé zde dělají, jako kdyby nyní nešlo k prohlížení PDF souborů nadále ve Firefoxu využívat plug-in. To ale přece není pravda.
4) Jako tříštění sil bych to neviděl, pokud jde o to zachovat možnost alespoň základního zobrazení PDF souborů v prohlížeči, aniž by bezpečnost byla v rukou firmy s dosti pošramocenou pověstí. Navíc je to určitá webová evangelizace, což je myslím dlouhodobým posláním Mozilly.
5) Opravdu někdo ve webovém prohlížeči otevírá PDF při prezentacích? Proboha, Firefox nemá být PDF prohlížečem, ale má mít nástroj pro prohlížení PDF souborů, když na ně uživatel náhodou narazí na webu.
Já jsem nový modul PDF v prohlížeči přivítal. Adobe Reader jsem odinstaloval a místo něj mám Foxit Reader. Štíhlý,neotravný s mnoha funkcemi a už i s češtinou. No a když se mi dokument PDF v prohlížeči nelíbí, tak kliknu na tlačítko "Zobrazit pomocí jiného prohlížeče" a otevře se mi to ve Foxitu. POHODA ! Takže ve Firefoxu si rychle PDF soubor prohlédnu a pomocí toho tlačítka prohlédnu v lepší kvalitě, nebo uložím a nebo vytisknu. POHODA A SPOKOJENOST!
Odkud se vzala prvotně domněnka, že je INTEGROVÁN. NENÍ. Čtěte návod od Mozzila Support:
http://support.mozilla.org/en-US/kb/view-pdf-files-firefox-without-downloading-them
Jasně uvádí: "Prohlížejte ve Firefox bez stahování", ale musíte si nainstalovat některý z doporučených pluginů.
Mě se tímto "vylepšením" přestaly správně vykreslovat pdf schémata vytvořené v Inkscape (a ten to ukládá jako verzi 1.4 právě kvůli kompatibilitě). Takže jsem se musel vrátit k původnímu plug-inu.
Na začátku Mozilla a později Firefox byly zajímavé tím, že byly relativně jednoduché a rychlé a uživatel si je vylepšil jen o to, co potřeboval.
Nastoupený trend kopíruje zhovadilosti IE, Nera a dalších, kteří chtějí umět vše a finále jsou to neohrabaní otesánci rozlezlí v systému jak rakovina.
To samy se da rict o neru - nelibi se ti videoeditor - tak ho nepouzivej ... jenze nainastalovanej je. A to je primarni duvod proc nero uz peknych par patku nepouzivam. Kdysi to byla pekna rozumne velka aplikace, dneska je to set megovy moloch, ktery kvuli ty jedny placce co vypalim za rok vazne na disku nepotrebuju.
FF se zacina velmi blizit ...
Tak já mám úplně jiný problém a už jsem se u toho rozčílili minimálně 3x ! :)
Nevím jesli se to dá někde nastavit, tolik jsem to nezkoumal, ale když mám PDF nastojato a dám Tisk, tak se mi to pořád tiskne naležato, dokud v tom tiskovém dialogu nezvolím tisk nastojato.
Mám něco špatně nastaveno já? Nikde sem nic nenastavoval, začalo se to takle chovat od té doby, co se PDFka zobrazují v prohlížeči.
Ja tu posedlost bezpečnosti ze strany vyvojaru internetovych technologii naprosto nechapu. Koho dalsiho vlastne skutecne zajima? Myslim ze uzivatele ani tak ne. Co by uzivatele (alespon mne) zajimalo spise, je aby me porad neotravovali ze potrebuju stahnou novejsi plugin na neco, a vsechno vsude fungovalo.
zacalo to tim ze ve Firefoxu a Cjrome prestala fungovat poradne Java a OpenGL
http://www.openprocessing.org/
http://www.iquilezles.org/apps/shadertoy/
a ted tam prestanou fungovat jeste videa a pdfka
kdyby se radsi zabyvali tim aby bylo vsechno pohodlne, rychle a bezproblemove... nez nejakym rizikem potencionalniho utoku?
Jeste nikdo mi nevysvetlil co by mi vlastne (jako soukrome osobe) takovy utok udelal, a co by koho motivivalo na mne utocit? Jako chapu ze se o bezpecnost zajimaji v nejakych firmach, ale vec jako internetovy prohlizec je zamerena vylozene na koncoveho uzivatele, a tam nevim proc by mela byt zrovna bezpecnost priorita.
Řadové uživatele opravdu bezpečnost do důsledku nezajímá. Ale zajímá je pak, když nějaké s prominutím svinstvo začne zobrazovat reklamu anebo výkon počítače sletí dolů jako popularita Václava Klause po novoroční amnestii, jelikož jejich počítač právě pracuje jako součást botnetu pro nějaké maníky někde z Asie :-))))))))))
Asi tak nějak bych popsal ten vznešeně nazvaný Integrovaný PDF prohlížeč. Co na tom, že je to bezpečené, když za bezpečí platíme uživatelsky naprosto příšerným rozhraním? Často kvůli škole projíždím mnohastránková pdf, která se v totmo zázraku zobrazí buď blbě, anebo po velmi dlouhé době. Tzn. každá stránka má svuj vlastní loading při kterém buď čekáte, než se zobrazí, anebo dlouze čekáte, než se postupně zobrazí jednotlivé prvky stránky (v Powerpointu tvořené prezentace jsou naprostou katastrofou). Obvykle se změnám nebráním, nebo spíše poníženě si zvyknu (příkladem může být neustále se měnící layout na youtube), ale v tomto případě to asi vidím na návrat k IE (teď se asi pár lidí zděsí hrůzou hádám), pokud bude mít nastálá situace delšího trvání.
Případně kdyby náhodou byla rada jak silou přinutit FF opět používat starý dobrý Acrobat Reader, byl bych velmi vděčný.