Hlavní navigace

Firewall kontest

19. 4. 2002
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci recenze na firewall RoBoX bude tento podroben kritickému testu v živém provozu. Firewall je od 18. 4. připojený k Internetu na IP 147.230.190.20, kde bude po dobu sedmi dní k dispozici pro vaše pokusy a útoky.

Cílem je dostat se na stroj, který se za firewallem skrývá, a nechat tam textový soubor se vzkazem a pochopitelně nějakým podpisem. Útoky na IP 147.230.190.20 jsou zcela legální a povolené a jedná se tak o zřídkavou příležitost vyskoušet své schopnosti (bez rizika trestu :-). Stejně jako ve skutečném životě vám musí stačit výše sdělené informace.

Rád bych vás poprosil o fair play, tj. pokud se úkol ukáže nad vaše síly, svou prohru uznejte a nesnižujte se k pokusům o zahlcení sítě apod. Nicméně DoS i DDoS útok můžete krátkodobě vyzkoušet. Omezte se ale prosím na dané IP. Uspěje-li někdo, jeho vzkaz (bude-li publikovatelný :-) se stane součástí recenze. Pokud byste byli mezi těmi, kdo proniknou, nic na cílovém stroji neměňte, aby i ostatní měli stejné šance.

Pokud vše půjde dobře, budou kontesty vyhlašovány častěji, vždy pro jiný firewall. Je velmi pravděpodobné, že v budoucích kontestech by případný průnik byl odměněn cenou od sponzora. Popis průniku by zase jistě ocenil výrobce.

Nastavení firewallů by mohlo být bližší životu, ale snahou je testovat nikoli připojený počítač, jeho systém a administrátora, ale firewall. Proto je použito nastavení od výrobce, které pro mnoho uživatelů znamená i to jediné, které kdy použijí.

Komentáře zasílejte na adresu: Firew@seznam.cz
O případných změnách se dozvíte na: http://sweb.cz/Fi­rew/ (web bude spuštěn v krátké době).

comupterworld - webcast prosinec

Rád bych poděkoval za spolupráci pracovníkům KIT Technické Univerzity v Liberci, která test umožnila.

Mnoho štěstí přeje Radoomek

Byl pro vás článek přínosný?