Dobrý den,
jen by chtěl doplnit, že o kvaternionech docela pěkně píše i pan Žára a kolektiv v knížce Moderní počítačová grafika. Je tam například popsáno, jak převést kvaternion na transformační matici apod.
Sel kolem sprejer a spravne dovodil, ze ten, kdo vymyslel kvaterniony, musel mit asi poruchu osobnosti. A tak tam pridal zlutou cmouhu sprejer, aby se porucha osobnosti korigovala :)
Čím větší počet iterací je nutné provést v daném místě prostoru, tím vyšší či naopak nižší je poloha vrcholu ve výškovém poli. ... Tento oblíbený a snadno použitelný způsob zobrazení Mandelbrotovy množiny je demonstrován na prvních třech obrázcích
Pocet iteraci je mira nespojita, generuje 'schody', coz je videt na druhem a tretim obrazku. Prvni je hladky, takze pouziva jinou miru.
Stejne jako v 256byte intru Anapurna
by to mohla byt funkce vzdalenosti od nuly po konstantnim poctu iterace.
Mate pravdu, ja jsem to v tom clanku nechtel moc rozebirat do hloubky. Ve skutecnosti je pouzity vypocet potencialu, ktery je popsany napriklad na http://www.republika.pl/fraktal/mset_potential.html. Opravdu se tedy jedna o vypocet vzdalenosti vysledneho orbitu od nuly, ktery je nakonec zlogaritmovan.