Vlákno názorů k článku Fujitsu Esprimo D757 E94+ DTF, neskutečně úsporný 10 let starý repas od Izak - Ja byl spise fanda repasovanych notebooku - ta...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 1. 2026 12:00

    Izak

    Ja byl spise fanda repasovanych notebooku - ta doba mozna stale je, ale nekvalitou spise skoncila - i kdyz DELL vyssi trida celkem jede, IBM ThinkPad uz neni to co byvaly ;-)

    Desktop jde totiz poskladat novy z komponent a za velmi nizkou cenu - a kdyz nechci vykon ani moc slotu, vyjde energicky vyhodneji prave stary notebook ;-) a ne desktop.

    Zatimco u desktopu byla uspora casto mala, u notebooku byla obrovska, casto zlomky cen.

    Klasika - kopue notebooku za 3k kc - celkem spickovy stroj, ale s malo RAM a divnym diskem + vadna baterka - nikdo to nechtel resit ani u thinkpadu a tohle vse strol zlevnilo nza 1/3 proti bazarovce, kde vse bylo lepsi - takze nakup nahradni baterky neoriginalni ;-) co stala casto do 1k - vyssi kapacita samozrejme, rozvnou ta rosirena co vycuhovala ;-) a uplne NOVA - repas se ani nevypaltil ;-), vyhozeni RAM a nakup maximalni kapacity - par stovek, nebo uz se nekde na firme valley zadarmo a nakup SSD - a razem z toho byl premiovy notebook, co se prodaval za vic nez 10k v bazaru a novy by stal 60k - jasne modernejsi a vykonnejsi.

    Problem je, ze dnes koupite levny a vysoce kvalitni notebook treba od Xioami, Huawei atd. za rekneme 1k euro - ano bazary ala gygacomputer jsou porad levnejsi, ale tim, ze uz cena neni 2-4k euro tak to casto clovek tolik neresi a koupi si rovnou novy stroj

  • 1. 2. 2026 15:27

    martinpoljak

    No nevím, pořád mi přijde jako celkem rozdíl koupit notebook za pět tisíc a za dvacet když mi oba odvedou přesně tutéž kancelářskou práci...

  • 1. 2. 2026 17:26

    Wasper

    Rozdíl je v tom, že ten za 5k (s šifrovanym diskem) hodím do auta a jdu chlastat, ten za 20+ je spíš koule na noze, mám to prvně jít hodit na hotel? Nebo to mám mít u sebe?

    A jak píšete, nejen kancl práci, ale takovou tu klasiku něco zprovoznit na místě (tcpdump, nmap, ssh, ..., v nouzi i minicom) + rdesktop na jump zvládnou oba stejně dobře.