Ja byl spise fanda repasovanych notebooku - ta doba mozna stale je, ale nekvalitou spise skoncila - i kdyz DELL vyssi trida celkem jede, IBM ThinkPad uz neni to co byvaly ;-)
Desktop jde totiz poskladat novy z komponent a za velmi nizkou cenu - a kdyz nechci vykon ani moc slotu, vyjde energicky vyhodneji prave stary notebook ;-) a ne desktop.
Zatimco u desktopu byla uspora casto mala, u notebooku byla obrovska, casto zlomky cen.
Klasika - kopue notebooku za 3k kc - celkem spickovy stroj, ale s malo RAM a divnym diskem + vadna baterka - nikdo to nechtel resit ani u thinkpadu a tohle vse strol zlevnilo nza 1/3 proti bazarovce, kde vse bylo lepsi - takze nakup nahradni baterky neoriginalni ;-) co stala casto do 1k - vyssi kapacita samozrejme, rozvnou ta rosirena co vycuhovala ;-) a uplne NOVA - repas se ani nevypaltil ;-), vyhozeni RAM a nakup maximalni kapacity - par stovek, nebo uz se nekde na firme valley zadarmo a nakup SSD - a razem z toho byl premiovy notebook, co se prodaval za vic nez 10k v bazaru a novy by stal 60k - jasne modernejsi a vykonnejsi.
Problem je, ze dnes koupite levny a vysoce kvalitni notebook treba od Xioami, Huawei atd. za rekneme 1k euro - ano bazary ala gygacomputer jsou porad levnejsi, ale tim, ze uz cena neni 2-4k euro tak to casto clovek tolik neresi a koupi si rovnou novy stroj
Rozdíl je v tom, že ten za 5k (s šifrovanym diskem) hodím do auta a jdu chlastat, ten za 20+ je spíš koule na noze, mám to prvně jít hodit na hotel? Nebo to mám mít u sebe?
A jak píšete, nejen kancl práci, ale takovou tu klasiku něco zprovoznit na místě (tcpdump, nmap, ssh, ..., v nouzi i minicom) + rdesktop na jump zvládnou oba stejně dobře.