Hlavní navigace

Fulltextový vyhledávač pro každý server

Tisková zpráva

Společnost Solution přichází s vlastním moderním inteligentním fulltextovým řešením UFFO (Universal Fulltext Finder Object) a s příznivou cenovou politikou.

Jen málokterý server na českém i světovém Internetu může nabídnout svým uživatelům fulltextové vyhledávání ve svém obsahu. Hlavním důvodem je cena, která se u kvalitního systému – včetně licenčních poplatků za použití na Internetu – pohybuje ve stovkách tisíc Kč. Tak tomu bylo doposud. Dnes ale česká IT společnost Solution přichází s vlastním moderním inteligentním fulltextovým řešením UFFO (Universal Fulltext Finder Object) a s cenovou politikou, která v porovnání s cenami jiných systémů vyráží dech: nejjednodušší verzi systému včetně serverové licence lze pořídit již za několik tisíc Kč (110 USD)! Solution v souvislosti s touto cenovou politikou doufá, že se mu podaří své produkty prosadit do většiny světových internetových serverů s operačním systémem Linux.

Revoluční cenovou politiku produktu UFFO komentoval Martin Látal, výkonný ředitel společnosti, následovně: „Vývoj tohoto systému nás stál nemalý čas, úsilí a v neposlední řadě i nemalé peněžní prostředky. Je logické, že jsme hledali způsob, jak zajistit návratnost vložených investic co nejlépe. Jednou z možností samozřejmě bylo kopírovat současný stav ve světě a nastavit cenu jedné licence na stovky tisíc korun – sami ve svém produktovém portfoliu několik typů takových fulltextových aplikací "na klíč“ máme. Dobře jsme si však uvědomovali omezení z toho plynoucí. Jako nejvýhodnější jsme proto vybrali systém velmi nízkých cen a masového prodeje."

Produkty UFFO jsou určeny pro uživatele operačního systému Linux, kteří zvládnou instalaci nadstavby webového serveru. Typicky půjde o správce serveru, kteří budou mít možnost nakonfigurovat si systém podle svých představ pomocí šablon tvořených sadou předdefinovaných klíčových slov.

Že přes extrémně příznivé ceny nejde ani zdaleka o podřadné low-end produkty, svědčí výčet některých funkcí produktu UFFO:

  • rozpoznání jazyka indexovaného dokumentu
  • lingvistická podpora – vyhledávací rutiny systému najdou česká a anglická slova v jakémkoliv tvaru
  • řazení slov podle „váhy“ v dokumentu – např. podtržené slovo bude mít při hledání větší důležitost
  • šablony, kterými lze nastavit výstup z integrovaného vyhledávače
  • přímé napojení (jako další modul) na linuxový www server Apache
  • … a mnoho dalších

Solution nyní pracuje na závěrečné testovací fázi produktu. Připravuje se mezinárodní marketing produktu a bezplatná zkušební verze pro zájemce. Konečná verze produktu bude k dostání koncem května tohoto roku.

Kontakt:
Solution s. r. o.
Na Křivině 1
140 00 Praha
tel.: 02/61009400
fax: 02/61009424
www.2s.cz

Našli jste v článku chybu?
2. 4. 2001 10:36
Tomáš Budai (neregistrovaný)

To by me zajimalo co ma MIS navic (Umožňuje tedy téměř tolik, co umí Index Server). Muze mit problemy s gramatickymi slovy (ne na vsechny jazyky existuje slovnik). Nenasel jsem zadne informace o moznosti omezeni na jazyk!!! Podle me dost podstatna vec. Nenasel jsem informace ohledne moznosti indexovat FTP, HTTP, databaze. Jak se zda, tak pouzivas MIS. Muzes mi poslat nejake informace. Jako je napriklad velikost cisteho naindexovaneho textu }ne velikost DOC - kde je to 5-20x vetsi), velikost jeh…