Hlavní navigace

Galerie: Raspberry Pi housing po česku

Petr Krčmář

Raspberry Pi umí spoustu zajímavých věcí, dá se poslat do vesmíru, můžete s ním řídit teplotu v domě, pustíte na něm film v obýváku nebo jej proměníte ve starou herní konzoli s tisícovkami her. Dá se také využít jako server, ale na to je dobré ho píchnout do nějakého datacentra. Už to jde i v Česku.

Před časem jsme psali o tom, jak funguje Raspberry Pi housing v Nizozemské společnosti PCextreme. Ani v Česku nezůstalo toto pole neorané a pokud jste milovníky tohoto miniaturního počítače a rádi byste ho měli v nějakém datacentru trvale připojený k internetu, máte nyní možnost. Za několik dní vám přineseme rozhovor, ve kterém se dočtete podrobnosti. Zatím se můžete podívat na fotografie z housingu, kde jsou kromě samotných RPi k vidění třeba také napájecí desky.

Našli jste v článku chybu?
9. 2. 2014 11:39
r23 (neregistrovaný)

Postavený na lineárním stabilizátoru. Pokud to napájejí 12V, tak na tom zdroj protopí víc, než spotřebuje celé RB...

9. 2. 2014 23:14

Moc se mi nelibi ta deska zdroje. Pokud je tam pro kazdou desku pouzity linearni stabilizator s chladicem, tak to bude asi dost topit. Krome spotreby to bude mit vyrazny vliv na zivotnost elektrolytickych kondenzatoru, ktere jsou primo u chladice. Pokud to jsou pouze spinaci tranzistory, tak by mely mit maly odpor v sepnutem stavu a nemely by vubec hrat. Chladice take zbytecne prodrazuji konstrukci.

Zvolil bych spis reseni jednoho spolecneho snizujiciho DC-DC menicem ktery by premenil -48VDC be…