Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku GCompris: obří balík her a hlavolamů (nejen) pro děti od D.A. Tiger - Nejsem ani žádný expert na děti a ani...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2011 0:08

  D.A. Tiger

  Nejsem ani žádný expert na děti a ani nechci nijak podceňovat dnešní generace, ale přesto se mi nezdá, že by dvouleté dítě docenilo vyukový program (i když se jedná o hříčku) na PC. Navíc, bych dělal vše pro to, aby v tomto věku (a snad i později) mělo trochu jiné starosti.... určitě je spousta jiných možností, proč je už od útlého dětství posadit před klávesnici a monitor?

 • 29. 9. 2011 9:54

  zdenop (neregistrovaný) ---.intime.sk

  U nás sa chytil z gcompris iba tuxpaint, ktorý je našťastie samostatný program :-) (ostatné programy/moduly sa deťom zadali zložité na ovládanie)

  Deti majú 7, 5 a 3 rokov, ale kresliť "musia" na tablete (t.j. s perom a nie s myšou). Nie je to náhrada za klasické kreslenie - skôr je to alternatíva k pozeraniu rozprávok :-)

 • 29. 9. 2011 12:04

  FOK (neregistrovaný) 62.40.76.---

  Když on ten svět opravdu není jen černobílý. V GCompris jsou aktivity, které jsou přímo cíleny na tuto věkovou kategorii. Bohužel spousta lidí si myslí, že když se řekne "nechám dvouleté dítě hrát hry na počítači", tak že to znamená, že tam odložím dítě na celý den. Zejména u malých dětí je třeba čas regulovat a samozřejmě pracovat s ním. Obecně totiž není problém v tom, že jsou tyto, ale i jiné, aktivity dětem dovoleny, ale že je možno se jim věnovat nekontrolovaně.