a)připojuji se ke gratulaci :))
b)mohl by někdo z vlastní zkušenosti uvést alespoň jeden program (nejlépe dostupný i pod widlema), kde zmíněná slideshow funkcionalita funguje?
c)v závěru článku bych uvítal ještě srovnání s formátem .djvu, zejména pokud jde o velikost výsledného souboru při zhruba stejné kvalitě obrazu. Máte s tím někdo zkušenosti?
Predevsim moc diky za gratulaci. Format .djvu je urcite velmi zajimavy (uz jen zpusobem komprimace), ale svym pouzitim se blizi spise formatu PDF nez "klasickym" obrazkum pouzivanym na webovych strankach. Tj. s .djvu se setkavame napriklad v oblasti e-knizek, e-casopisu, archivaci dokumentu apod. (take je mozne pridavat dalsi vrstvy, napriklad plaintext, to se mi dost libi a .PDF to tak dobre vyresene nema), ale ne jako soucast webovych stranek. Tomuto formatu se jeste chci venovat, ale az po PDF a JPEG.
> Tomuto formatu se jeste chci venovat, ale az po PDF a JPEG.
Hmm, tak to vypadá, že se na Root.cz objeví velmi pěkný seriál o formátech elektronických dokumentů. Už se moc těším. Děkuji, děkuji, děkuji. Držím palce a doufám v články o co nejvíce formátech. (Mimochodem, bude i PostScript?)
O PostScriptu se urcite take zminim, uz jen kvuli jeho postfixove notaci, kterou mam rad :-) Ale vazne - vzhledem k tomu, ze PostScript rastrovou grafiku celkem bez problemu zvlada, tak si o nem neco rekneme.
DCT sama o sobe ztratova neni, ale vzhledem k tomu, ze je to funkce zobrazujici realna cisla na realna, v pocitaci dochazi k zaokrouhleni. Proto i kdyz nedojde k nasledujici kvantizaci, drobne zkresleni nastava. Treba integer DWT (v JPEG2000) tuhle nectnost nema, ta umi cela cisla zobrazit zase na cela cisla.
Je to ale jen detail, ktery se GIFu prakticky netyka. Cely serial byl velmi pekny. Diky!