Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Gnuplot: seznamte se od Tomáš Kapler - cituji z jejich webu: ... The News Gnuplot 3.7.1 was released...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 8. 2001 20:07

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)

  cituji z jejich webu:
  ...
  The News
  Gnuplot 3.7.1 was released on Wednesday, 3rd of November 1999.
  ...
  To si na jednu stranu zaslouží obdiv, že je jejich program tak dobrý, že funguje dva roky, aniž by na něj šáhli a něco mu přidali a že ještě dva roky se o něm píše a vychvaluje.
  Na druhou stranu pochybuji, že je tak dobrý, že by nešel vylepšit a dva roky neaktualizované stránky jsou spíše špatnou vizitkou.

 • 7. 9. 2001 9:11

  Pichi (neregistrovaný)

  No ono je to spis dobra vizitka toho jak je ten program navrzen a naprogramovan. Podivejte se treba na takovej TeX. Ten je starej 20 let a od te doby bylo udelano tusim 6-7 novejch verzi a v soucasne dobe je na nalezeni chyby vypsana odmena :-) Cim lepe navrzeny a jednoduzsi program, tim je v nem mene chyb. U gnuplotu je to tim, ze dela to co ma a nemaluje okynka tam, kde to neni treba ;-) To je myslim ta nejuzasnejsi myslenka *nuxu. Spoustu jednoduzsich programku, se kterejma jdou delat i ty nejslozitejsi veci. V tech jednoduchej programcich se pak nenaseka tolik chyb a celek je potom uzasny oproti tem sofistikovanejm molochum, ktere umi spoustu veci, ale zadnou poradne a bez chyb. Ono je to s tema programama jako s lidma. Jestlipak vite kdo je to odbornik? Clovek ktery vi vsechno o nicem :-)