Telefónom sa venujem už 20 rokov, aj som ich profi servisoval (autorizácia od výrobcov). No čím ďalej je to horšie a horšie.
Zbieram telefóny, je mi to koníčkom (manželka ma za to nemá moc v láske). Vo voľnom čase ich opravujem, keď je čím. To zahŕňa aj un-lock boot loadera pri tých moderných. Veľa modelov mám aj Xiaomi a to je čoraz horšie a horšie na toto. Našťastie komunita okolo robí čo môže a robí nástroje, ako to docieliť rýchlo a bez "zábran". Keďže oficiálnou cestou je to práca na niekoľko mesiacov. Momentálne používam Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 13T a Xiaomi 14 Ultra. Všetkym som odomkol bootloader len vďaka komunite. Môžem tak účinne blokovať si reklamu na weboch, naďalej platiť fónom, ako by nič. Samozrejme používam komunitné ROM.
Lenže k veci. Podpora zo strany výrobcov bola vždy tragédiou. Tak ak to nechcú robiť, nech neblokujú možnosť odomknutia bootloadera. Niekde stačí vo vývojarskom režime povoliť OEM odblok, čo je ešte dobré. No Xiaomi to komplikuje neskutočne, kedy treba v čase ich polnoci vzývať božstvá a piť krv jednorožca, aby si presne v ten čas odomkol bootloader. Lebo máš inak smolu a musíš čakať ďalší deň.
Ešteže komunita na to robí nástroje, ako to ojebabrať. Tak zatiaľ odomykám xiaomička bez väčších problémov.
Samsung sa stáva druhým jablkom a novým oneUI 8 zrušilo túto možnosť. Krása, tlieskam. Nech si naserú.
Akože ja si to zariadenie kúpim, tak mám plné právo si robiť so svojim smartfónom robiť čo chcem. Nie kkti sa budú vyhovárať na bezpečnosť. Všetko len pre sledovanie, mrte reklamy. Tú mimochodom neviem prečo recenzenti spájajú so Xiaomi, nikdy som ju tam nevidel a to mám low-endy aj high-endy.
Takže čo z toho vyplýva, komunitné ROM sú cesta. Síce niekedy stratsiplná, ale stojí za to.
Světlo zářivé budoucnosti na konci tunelu nevidím, jen lokomotivu.
Komunitní a vůbec alternativní ROM jsou záležitostí specifického a velice úzkého okruhu. Věcně vzato, jsme na Rootu s hojným zastoupením cílové skupiny. V širším měřítku půjde o marginální záležitost, která se uchytit zkrátka nemůže. Pokud by se uchytila, velice brzy se z ní stane stejným molochem, díky kterému vznikla.
Nemyslím si, ale možná jsem až příliš pesimistický (realista). Aby se myšlenka uchytila, musí být k dispozici hotové řešení a to v okamžiku, kdy telefon vyndám z krabice, zastrčím SIM a provedu první nastavení. Cokoliv složitější znamená odsouzeno pro velice specifickou a úzkou skupinu uživatelů.
Tvůj postup .... z 0.00006% bychom se dostal k významnému navýšení na 0.0006% a tím by to také skončilo. Alternativa prostě musí být dostupná ihned, bez nároků na uživatele a to se nestane. Výrobce to odstřelí jako finančně nezajímávé a trh těžko zajímá DoDo (Dodělat Doma) přístup.
Japa se fox dostal z 0 na 60%? Zeby tak, ze to lidi od IT tem ostatnim nainstalovali a ti ostatni s tim byli OK? Kdyby v tom nebyl problem, tak by to vypadalo podobne, protoze ja neznam nikoho kdo by nenadaval ze na tom founu na nej porad vyskakujou nejaky voloviny z nejakych aplikaci ktery nepouziva a pouzivat nechce, ale vyrobce mu je tam natlacil.
Takze bych osobne ve svym okoli preflashoval tech founu mozna i nekolik stovek. Ale nehodlam s dotycnejma resit, ze jim prestalo fungovat nejaky veledulezity tlackatko, nebo ze si moci mermo chteji nechat ukrast telefon i se vsema bankovnima uctama ... a ono jim to nefunguje ...
Mam treba na polici wrt54g ... kdyz to zapnes a podrzis cudlik, spusti se tam tftp ... a uploadnout do toho muzes cokoli. Proste to veme jako bitstream a ulozi. Kdyz to nebude fungovat ... muzes flashovat znova a znova a znova, az najdes funkcni variantu. Nerozbijes to. Ale flashovat libovolnej mobil je woodoo, kde kdyz nekde odentrujes pismenko vedle, tak z toho mas tezitko.