Vlákno názorů k článku Hazard s bezpečností: levné Motoroly nikdy nedostanou novější Android od BobTheBuilder - Tohle nemá moc řešení Microsoft s Windows Phone to...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2026 7:59

    BobTheBuilder
    Stříbrný podporovatel
    Tohle nemá moc řešení
    Microsoft s Windows Phone to řešil tak, že měl předepsaný hardware a veškeré aktualizace byly v režii Microsoftu
    výrobce má svůj hardware a nové verze uplatní na to, co je výkonově schopné to utáhnout (Apple)
    no a pak Android, kde se o všechno musí postarat výrobce zařízení

    Tu poslední možnost nemůžete čekat u zařízení za pár tisíc, to je kategorie "sell and forget". Takže nakonec máte na výběr zhruba Smasung (a to ne ty nejlevnější) a Google.
    Když telefon máte na telefonování, možná sem tam fotku a nějaký whatsapp, tak to nemusíte moc hrotit, jenže telefon dnes kromě toho poskytuje přístup do banky, mobilní klíč e-governmentu, druhý faktor k dalším věcem a tam už to chybějící zabezpečení problém může být.

  • 13. 2. 2026 21:08

    Mlocik97

    Aj Motorola je možnosť, akurát samozrejme nie 80 Eurová hračka... ale sú Motoroli čo majú 6 rokov podpory, viď https://endoflife.date/motorola-mobility

    Je to fakt len o cene. A plne súhlasím že réžia aktualizácií by sa mohla presunúť na Google, to by ale zároveň znamenalo že by Android musel byť buď výrazne prekopaný alebo výrobci by sa museli držať viac čistejšiemu Androidu (čo oni nechcú). Inak Samsung síce má peknú podporu ale pre mňa možnosť nie je kvôli bloatware a vendor-lock in praktikám.