Děkuji za ppovedený článek, jsem rád, že to někdo takto sepsal. Ještě bych se rád zeptal, zda-li někdo nevíte, jestli se ve východním bloku uvažovalo, popřípadě rovnou realizovalo něco jako arpanet a později internet na západě? Dá se hovořít o tom, že by východní blok měl něco takového anebo to vše končí na tehdejších „horkých linkách“ typu moskva-praha?
děkuji
Například u nás (v bývalém ČSSR) byla od 1.června v provozu počítačová sít ÚAK Bratislava. Měla 4 uzly: jeden v Praze (připojeny počítače EC 1033 a Siemens 7755) a tři v Bratislavě (počítače EC 1040 a 45, PDP 11/34, Siemens 4004 atd). Byla trochu podobná ARPANETu, jako uzlový počítač (něco jako IMP v ARPANETu) se používal SM 50/50 se speciálním operačním systémem (jmenovalo se to OS/NC), používal se protokol X.25. Podobné experimenty se dělaly i v jiných zemích východního bloku, ale o nic tak rozsáhlehého jako už v té době byl ARPANET nešlo.