Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Hon na piráty nabírá obrátky od Lee - nevím jak je to v dánsku a le...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2002 10:37

  Lee (neregistrovaný)

  nevím jak je to v dánsku a le v čechách si bez souhlasu autora můžete udělat kopii díla (software je neco jineho tam je vyžadovana smlouva - velmi zjednodušeno) pokud si to uděláte sami a na vlastní náklady. Nesmíte tuto kopii samozřejme dále šířit, veřejně produkovat nesmí být předmětem dědictví atd.... To znamená pokud si koupíte cd a date si ho na hadr v mp3 a posloucháte to při práci je vše OK pokud tyto mp3 nabídnete ostatním vědomě dopouštíte se nezákonného jednání a to šíření autorského díla bez souhlasu autora.....

  co se týče típlé obrazovky jako důkazu myslím že s chytrým právníkem se z toho dá vysekat. Otázka je nebude ten právník stát víc než zaplatit protipirátům ?

 • 28. 11. 2002 12:49

  KejPi (neregistrovaný)

  Nevim, jak mi ale nekdo dokaze, ze jsem to vedome nabidl ostatnim. Ze mam pocitac spatne zabezpeceny neni trestny cin a zrovna tak spustit omylem program, ktery jsem nabyl legalne a o kterem ani presne nevim, co dela :) Jsem proste pocitacove nemehlo, to taky neni tresny cin. Myslim, ze jedine pokud bych nekde verejne rozhlasoval: "Pripojte se k memu pocitaci, mam tam spoustu hudby, kterou si muzete stahnout!", tak by to byl trestny cin. :)

 • 6. 12. 2002 10:18

  BrandIt (neregistrovaný)

  Presne tak, ze mas pocitac spatne zabezpeceny, neni vina tvoje, ale Microsoftu, takze pokutu zaplati MS :-).