Taky používám Chiliproject, narozdíl od Redmine totiž umí nahlásit čas bez toho, aby existoval úkol - například když mi někdo volá telefonem a strávím s ním půl hodiny, musel bych si v Redmine zadat úkol a ten splnit, v chiliprojectu jenom nahlásím čas na projekt a hotovo. Taky má Chiliproject ve verzi 3 lepší a přehlednější webové UI (IMHO). Proti němu se dá postavit zejména mnohem větší uživatelská základna Redmine a mnohem více (funkčních) pluginů, ale oba projekty jsou si zatím hodně podobné.
Jak se dívám na plán vývoje, tak ani moc ne.
Má jiný layout (pěknější :-), umožňuje trochu lépe sledovat issues - sledovat mohou i ti, kdo nejsou v projektu, jsou předělané notifikační emaily apod., ale jinak jsem nic zásadnějšího nenašel. Jestli a kam se za tu dobu pohnulo Redmine nevím, třeba mají nějaké důležitější novinky.
Na sukromne pouzitie, ked to nemusi byt pristupne zo siete,
a clovek sa nemusi bat o bezpecnost:
odporucam rovno stiahnut hotovu virtualnu masinu...
http://bitnami.org/stack/redmine
Z toho důvodu jsem si začal psát svůj. Dlouho jsem Redmine používal ale nakonec jsem se vzdal a to otřesný Ruby a všechno s ním související ze serveru vykopal. Passenger akorát polykal výkon (i když byl Redmine odstavený a jiná Ruby app tam nebyla) a navíc jsem usoudil, že zcela neprobádanou díru do systému nepotřebuju. PHP úplně stačí :D
:-) usmevne
nikdo nerika, ze musite provozovat Passenger. Mnohem lepsi je vyuzit potencialu, a kdyz uz, tak bud poustet mongrel nebo unicorn, a nad tim apache s mod_proxy. Pak nic vykon nezere a je to vcelku i sviznejsi nez s Passenger. A nebudu zakladat flamewar na 'otresne Ruby', jen bych si priste, byt Vami, radsi o tom neco precetl..
Co se mi nejvíce na Redmine líbí, je spolupráce s vcs, konkrétně jsem zkoušel Subversion a Git (který nadále úspěšně používám). Redmine je možné nakonfigurovat tak, že:
1) V případě založení prjoektu automaticky vytvoří repozitář
2) U tohoto repozitáře fungují stejná uživatelská oprávnění jako v samotném redmine, tj. uživatelé přistupují k repozitáři se stejným jménem a heslem
3) Je možné repozitář procházet přes webové rozhraní redmine, kontrolovat změny apod.
Moc pěkný kus software. Neví někdo, jestli by se do takové podoby dal ohnout i trac? Tady ty Ganttovy diagramy a deadline nebo fáze rozpracování a času mi přijdou užitečné, ale Trac je imho v základu neposkytuje. Má spoustu rozšíření, ale než se v tom jeden prohrabe, tak by vyrostl. Nemá někdo třeba doporučený seznam rozšíření tracu z trac-hacks.org?
Existuje modul, který by zpracovával přijaté emaily a tvořil z nich tikety v Redmine?
Jde mi o to že mám email bug@domena.test kam uzivatelé posílají problémy k aplikaci. Já bych chtěl aby tyto problémy byly logovány Redmine a byly z nich vytvořeny tikety.
Dále by bylo super, kdybych přidal komentář k tiketu, tak aby se ten komentář odeslal emailem zadavateli tiketu.
Existuje nějaký takový plugin do Redmine, nebo k tomu musím použít jiný nástroj?
Ahoj,
mám problém.
Nainstaloval jsem redmine na ubuntu (16.04)
Po dokončení veškerého nastavení a restartování apache se zkouším na redmine připojit přes local host. Nicméně zobrazí se mi pouze výpis složky redmine.
V ní není žádný index což mě také zarazilo. Nevíte, kde se mohla při instalaci stát chyba?
Díky