kdyby nekdo vedel jak na x86/Linuxu rozbehat aplikace pro HP-UX a SUN Solaris (PArics a UltraSCPARC) tak bych mel radost. Emulator sem nenasel. Uz takhle honime jednu "zasadni" WIN32 binarku pres WINE a ted jeste dostat par starych binarnich programu z HP a Solarisu na Linux a mame vsechno na jedne platforme. Kdyby alespon byly k tem X let starym nepodporovanym binarkam zdrojaky ... jak by bylo krasne.
Pokud vím, tak v současné době existuje něco, co se jmenuje "lxrun" (svého času se to dalo stáhnout ze stránek SUNu), co umožňuje spouštění Linuxových binárek na Solarisu. Pokud se jedná o to samé (akorát že to teď bude - s velkou slávou - součástí distribuce Solarisu) tak to umožňuje spouštění vždy pouze v rámci dané platformy (x86 na x68, resp. Sparc na Sparc).
Pokud potřebujete spouštět x86-binárky na Sparcu, tak doporučuji si pořídit PCI-kartu s příslušným koprocesorem (prodává se např. pro stanice SUN Ultra), nebo zkusit sw-emulátor procesoru x86 jako takového (např. bochs).
Obráceně to bylo svého času také možné (pro PC existovala např. karta "Incognito", která na sobě měla CPU MicroSparc). Jak je tomu v současnosti však nevím (tuto potřebu vzhledem k nízké ceně low-end SPARCosvkého železa již nemám).
Opravdu funguje spusteni binarek z prehistorickych i386 variant Unixu System V na FreeBSD ci NetBSD? Vim ze to tam je, ale dovedu si predstavit ze kdyby to prestalo fungovat tak si toho nejspis ani nikdo nevsimne. Ma s tim nekdo zkusenosti?
Mimochodem podle manualove stranky v NetBSD pry funguji i ELF binarky.
Funguje. Např. ani staré binárky pro SCO ve formátu COFF nejsou problém (pochopitelně na i386). Akorát se občas špatně shání původní systémové knihovny (úlohy většinou vyžadují jejich přítomnost).
ELF je ta nejméně komplikovaná varianta (hned po a.out), funguje jak pod NetBSD, tak i FreeBSD.
Utilitka brandelf slouží k tomu, aby jste "označkovali" ELF-binárku (řekli jádru FreeBSD pro jaký OS byla přeložena - to jí pak nabízí ta odpovídající sadu systémových volání). Např.:
$ brandelf -t Linux linoxova_binarka
Novější ELF-binárky si tuto informaci s sebou nesou už od přírody (tedy přesněji řečeno od kompilace), takže tato procedura odpadá. Klasickým případem, kde je zvykem brandovat je např. Wolframova Mathematica.