Dobrý den,
děkujeme za ohlasy. CZ.NIC se věnuje i dalším zajímavým projektům týkajícím se DNS, nebo internetových technologií obecně. Více informací můžete najít na stránkach výzkumného a vývojového oddělení CZ.NIC Labs.
> Jelikož naše expertíza leží především v oblasti DNS a jeho
> rozšíření jako je například DNSSEC, je vývoj vlastního DNS serveru také způsob,
> jak tyto znalosti a zkušenosti vracet zpět a podporovat tak rozvoj stability,
> bezpečnosti a robustnosti celé infrastruktury dnešního Internetu.
Clanek i Knot DNS vitam, jen se nejspis do vyse uvedene vety vloudila chyba - domnivam se, ze misto slova expertiza by tam melo byt neco jako "kompetence" nebo "znalosti"..
Autor je vedoucím výzkumu Laboratoří CZ.NIC, z.s.p.o. a studentem FSS MU. Zajímá se o DNS, DNSSEC, Linux. Jeho nepočítačový blog najdete na adrese blog.rfc1925.org.
domnivam se, ze ani ja ani vy tam zadny blog nenajdete. autor by si mel aktualizovat informace ve svem profilu..
jap@linux:~# dig blog.rfc1925.org
; <<>> DiG 9.7.3 <<>> blog.rfc1925.org
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NXDOMAIN, id: 19690
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 1, ADDITIONAL: 0
;; QUESTION SECTION:
;blog.rfc1925.org. IN A
;; AUTHORITY SECTION:
rfc1925.org. 3467 IN SOA pagan.rfc1925.org. ondrej.sury.org. 7 10800 3600 1209600 7200
;; Query time: 0 msec
;; SERVER: 10.19.3.1#53(10.19.3.1)
;; WHEN: Tue Nov 8 12:24:17 2011
;; MSG SIZE rcvd: 88
Opět zmíním svůj dotaz, proč se mezi "V současnosti jsou v zásadě k dispozici pouze dva použitelné open-source autoritativní servery – BIND a NSD" nepočítá PowerDNS? Osobně jsem měl víc problémů s NSD než s PowerDNS, proto mně zaráží, že PowerDNS téměř nikdo nezmiňuje...
Minule, tuším u zprávičky o Knot DNS, jsem se dozvěděl, že byly nějaké problémy s ohromnými zónami (.cz), ale připadá mi, že pro běžnější zóny je naprosto bezproblémový. A například podpora DNSSEC v režimu podepisování až v případě potřeby se mi moc líbí...
Pekny den,
vas server se mi velmi libi, pisete, ze je staven pro zony s velkym poctem zaznamu ale me by zajimal spis opacny pripad: ma smysl na Knot DNS prechazet, pokud mam domenu s radove jednotkami max desitkamy zaznamu? Nebude Knot DNS vyuzivat zbytecne systemove prostretky apod? V soucasnosti mam nastaveny BIND + DNSSEC, ale u Knot DNS mi prijde prehlednejsi syntaxe konfiguracniho souboru + automaticky prenos zonoveho souboru mezi master a slave serverem.
Dobrý den,
moc díky za zpětnou vazbu, ceníme si toho. Server nebude využívat zbytečné prostředky na malé zóně, ale logicky výhoda rychlého vyhledávání jmen v zóně není tak výrazná jako u velkých zón. Pokud máte desítky,stovky tisíc malých zón tak máme v plánu podstatné urychlení kompilace a nahrávání zón.