Ad rsaref: rsaref je referencna implementacia RSA od RSA Inc. Pouzivala sa spolu s openssl z legalnych dovodov, resp. pouzivali ju ti, ktori ziju v krajinach, kde je mozne patentovat algoritmy.
Kedze uz patent na RSA vyprsal, jej pouzivanie je zbytocne. Ak ju niekedy uvidis, zdaleka sa jej vyhni - implementacia RSA v openssl je podstatne lepsia.
Ad CFLAGS: uzitocny option je aj -mfpmath=sse -msse pre majitelov P3, resp. -mfpmath=sse2 -msse2 pre majitelov P4. Takto kompiler bude pouzivat na matematiku s fp instrukcie SSE, resp. SSE2 namiesto klasickych instrukcii pre 387. Na P4 je to velmi uzitocne.
Ano ma to smysl, bude lepsi a hlavne rychlejsi vyuziti pameti, a program bude svyznejsi a bude lepe vyuzivat CPU (bude ho i vice vytezovat a zahrivat)
2) Ne pokud to nekdo neda do Makefile (nebo configure) tak to automaticky s /proc/cpuinfo utility nepouziji (a je to dobre, nebot muzu chtit na AMD_XP neco prekompilovat pro i486 (nebo pro PPC))
prece jen zatim (zaplat panbu) vyvojari davaji prednost kompatibilite, pred rozmary megalomanu.
kdyz budu instalovat webserver, tak budu chtit aby bezel spolehlive (ne rychle) a budu chtit v pripade vypatku vzit novej pocitac na stejne archytekture a pripojit k nemu hdd z puvodniho PC a nestarat se o to jestli to byl zrovna ten nebo jinej procesor, jestli mel takovou nebo makovou vyrovnavaci pamet etc.
Tak to jste asi dělal špatně. Rozhodně funguje -O3. S jistými omezeními i -fomit-frame-pointer. Dále lze zmenšit knihovnu vyhozením informací o verzích, ale pak bude knihovna binárně nekompatibilní.
Je však třeba dávat pozor na verzi glibc a kompilátoru. Obecně platí - verze glibc musí být novější než verze gcc.
Pro kompilaci glibc s gcc-3.2 potřebujete patch.