Došlo zde k menšímu nedorozumění. Já jsem neměl snahu vyjadřovat svůj názor stran portovatelnosti Pascal-> Linux, ale názor člověka z oné firmy. Ten prostě prohlásil (samozřejmě jinými slovy, je to již nějaký ten pátek), že stávající části "účta" jsou psány v Pascalu a lidé z firmy ten kód považují za nepřenositelný. Než by se jej pokoušeli portovat, že by bylo lepší začít úplně od začátku. Jelikož si dovedu představit kolika změnami ten kód od prvního vydání prošel a jak se nejspíše komplikoval, tak s nimi musím souhlasit. Od jisté fáze je prostě lepší začít od nuly a vyhnout kompromisům.
Samozřejmě na LinuxExpu byl mj. vystavován i Kylix a protože se drží osvědčených fíglů ostatních Builderů firmy Borland, tak o portovatelnosti kódu v Pascalu pro Linux nepochybuji.
No a jestli mám opravdu zásluhu na vzniku tohoto pěkného článku, tak se neubráním jistému uspokojení:)
no ja som bol na prednaske borlandakou ohladne kylixu a dusovali sa ze vyse 80% SW napisaneho v delphy staci len prekompilovat v kylixe. tych 20% su aplykacie pouzivajuce niektore casti stareho DB engine. ale casom bude delphy i kylix na urovni zdrojovych kodou 100% kompatibilnych (pokial nebudete liezt do systemovych volani priamo)