Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku LibreOffice chce nabídnout flexibilnější rozhraní, nejen „Ribbon“ od JA - Nekdo mi vysvetlete, jak je mozne, ze linuxovy,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 1. 2017 22:41

  JA (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Nekdo mi vysvetlete, jak je mozne, ze linuxovy, open source program se proste pozna na prvni pohled, protoze vypada opravdu vyslovene osklive. Oni neumi proste zkopirovat GUI z windows? Open source komunita kopiruje prakticky vsechno od komercniho softu, tak proc to delaji tak neohrabanym zpusobem?

 • 23. 1. 2017 0:17

  klokan

  Jestli něco vypadá ošklivě je čistě subjektivní záležitost, neboť genen Apetit keine Disputat, jak pravil klasik. Je pravda, že LO se mi taky nelíbí, ale možná je to právě proto, že okopírovali GUI z MS kanclu před Ribbonem (už nevím, která byla poslední neribonová verze, snad 2007?) Stejně tak má ale i MS do nějaké estetiky dost daleko. Windows 7 bylo pěkné (tj. dle mého gusta), ale 10 mi připadá vyloženě ohyzdné a totéž platí i o současných verzích MS kanclu. Takže kopírovat to bych zrovna nedoporučoval. Stejně tak není pravda, že by žádný linuxový open source program nevypadal dobře. Například takový Nautilus se mi vzhledově docela líbí.