Tohle je prece zavadejici jako prase. Jediny vysledek ktery tim zjistili je, ze vetsina obrazku na internetu neni dostatecne optimalizovana. Kdyz budou lidi na web davat 2MB velke JPEG fotky, ktere se jinak daji JPEGem ulozit do 500KB bez vyrazne ztraty kvality, tak bude JPEG o 400% lepsi nez JPEG.
Vysledek testu je nula. Podle me je to absolutni misinterpretace.
Částečně máte pravdu. Viz http://code.google.com/intl/cs-CZ/speed/webp/docs/c_study.html
Ony byly i ty originální JPEG obrázky znovu podrobeny JPEG kompresi a vůči tomu originálu se pak porovnávala výsledná komprese.
WebP měl 41.30, respektive 39.80 % a "re-JPEG " 22.37, respektive 14.62 % (podle toho jestli z testu vylučovali obrázky, kdy při kompresi došlo naopak ke zvětšení velikosti obrázku).
Takže při opětovné rekompresi tech JPEGů do téhož formátu získali úsporu až 22 %.
Jen se opravím, tím "originální JPEG obrázky" a "opětovné rekompresi tech JPEGů do téhož formátu" jsem nemyslel jen JPEGy, ale i těch zbylých 10 % (PNG, GIF, ...).
A ještě s tím související reakce na příspěvek od "benzin" níže, že přišoupnutím PNG a GIF pomohli WebP - stejně tak tím ale pomohli i JPEGu. Myslím, že ten poměr 90:10 (JPEG:ostatní obrázky) odpovídá zastoupení těch formátů na webu.
P.S.: Samozřejmě je mi jasné, že když si Google sám vypracuje studii na svůj vlastní formát, že to musí vyjít dobře :-) a vím, že statistikou se dá manipulovat. Nechci se Google zastávat, jen se dobrat k rozumnému závěru.