Hlavní navigace

Mad Skills Motocross: ztřeštěné závody na motorkách

18. 12. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přáli jste si někdy sednout do sedla pořádné motokrosové motorky a projet se po trati plné hrbolků, kopečků, údolíček, skokánků a dalších terénních nerovností? Chcete se někdy odreagovat při hraní jednoduché, ale rychlé a zábavné počítačové hry? Pokud ano, Mad Skills Motocross je přímo pro vás.

Mad Skills Motocross (MSM) je hra, která na první pohled připomíná X-moto, co je hra, ve které taky jezdíte na motorce, ale vaším úkolem je sesbírat všechny jahody a dostat se do cíle. Ale MSM je hra čistě závodní, která ve většině případů nemá co s X-moto dělat.

Mad Skills Motocross

MSM je shareware (stojí 19 USD), a tvrdí o sobě, že má přes padesát úrovní. Demo můžete stáhnout na domovských stránkách hry. Pak už stačí rozbalit a spustit binárku msn.sh. V demu nebudete mít možnost hrát všechny úrovně (asi jen jednu pětinu) a taky nebudete moci ukládat úrovně vytvořené v editoru levelů. Ovládání je jednoduché – šipkou dopředu zrychlujete, šipkou zpět brzdíte a postranními šipkami nakláníte motorku. V pozdějších úrovních se ovšem dostanete i k dalším věcem, které aktivujete mezerníkem.

Mad Skills Motocross

Ve hře, jde hlavně o to, abyste předjeli protivníka, ale často se objevují levely, ve kterých je cílem projet trasu v určitém čase, nebo udělat nějaký trik. Za triky ve všech úrovních získáváte hvězdy, které… no, o tom co dělají, jsem se zatím nedozvěděl.

Mad Skills Motocross

Na začátku jsem se zmínil o level editoru, kterým můžete vytvářet vlastní úrovně. Dostanete se do něj jednoduše – a to tak, že v menu stisknete v menu tlačítko editor a pak si můžete upravovat úroveň jak chcete. V horní části editoru najdete menu a v dolní části zas pohled na trať. Na dolní části se vybírají části tratí, se kterými chcete manipulovat a upravovat. Mezi základní upravovací možnosti patří například vytváření kopečků či ďolíků.

Mad Skills Motocross

Grafika hry je z poloviny čistě kreslená a z poloviny vytvořená přímo ve hře jakožto úroveň, která je vytvořena jako jednoduchý objekt s vzhledem dráhy. Ručně kreslené je pozadí a části panáčka, který pokud se nabouráte vypadá velmi podobně jako panáček z X-mota, protože panáček spadne z motorky a chová se jako jednoduchá figurka.

Mad Skills Motocross

Hra běží v Javě, a jak se říká na stránkách hry, připomíná trochu starší herní časy, ve kterých byly největším hitem arkádové hry.

DT24

Bohužel, hra nepodporuje síťové hraní, ale jen hra jednoho hráče proti duchovi jiných hráčů(podobně jako X-moto). Pokud bych měl něco k MSM říci, řekl bych, že je to dobrá hra, ale v mnoha věcích nepředčí open-sourcové X-moto. Navíc, když se na MSM podívám, prostě mě to láká porovnávat hru s X-motem.

Hodnocení:
Plusy: docela pěkná grafika, dobrá hratelnost
Mínusy: podobné hry jsou i zadarmo
Verdikt: Mad Skills Motocross je celkově dobrá hra, která mi hodně připomíná X-moto, které je ale zdarma

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku