Hlavní navigace

Microsoft pokračuje v kampani proti Linuxu

15. 5. 2001
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z čerstvých whitepapers Microsoftu, tedy dokumentů určených prodejcům a partnerům Microsoftu, a nikoli veřejnosti, vzudil mezi veřejností oprávněnou pozornost. Dokument určený pro Německé partnery Microsoftu se zabývá "Nevýhodami Linuxu a proč si Linux nekupovat a co všecko Linux neumí".

Jedná se o masážní materiál, jak přesvědčit zákazníka, aby si místo Linuxu koupil MS Windows a ještě měl dobrý pocit, že unikl oprátce. Originál pro Německo, který pozornost vyvolal, je jen stručným výňatkem z 24-stránkového dokumentu ve formátu DOC, který byl ještě nedávno k dispozici na serverech Microsoftu určených pro Německo. Jeho zmizení je údajně neúmyslné (znamená to, že se brzy v celé kráse opět objeví?). Anglická verze je nicméně stále k dispozici, stejně jako HTML dokument porovnávající Linux vůči Windows jako síťový operační systém. V tomto článku jsou porovnáný Windows 2000 vůči Linuxu na základě testů v německém TÜViT GmbH a testy samozřejmě vyznívají jednoznačně ve prospěch W2K (německy .DOC).

Dokud Linux šířilo několik víceméně malých firem, byl Microsoftem ignorován. Dnes je však masivně podporován giganty typu IBM, HP a dalšími, Microsoft zřetelně cítí hrozbu a podniká „standardní“ kroky v rámci firemní politiky, jak konkurenci čelit. O minulých praktikách firmy na tomto poli bylo popsáno moře papíru, ostatně je kvůli nim i popotahována několika soudy a jsou všeobecně známé, nebudu tedy plýtvat vaším časem. Zakončím oblíbenou větou našich investigativních novinářů. Co přijde dál Microsofte?

Byl pro vás článek přínosný?