Hlavní navigace

Microsoft pokračuje v kampani proti Linuxu

Jeden z čerstvých whitepapers Microsoftu, tedy dokumentů určených prodejcům a partnerům Microsoftu, a nikoli veřejnosti, vzudil mezi veřejností oprávněnou pozornost. Dokument určený pro Německé partnery Microsoftu se zabývá "Nevýhodami Linuxu a proč si Linux nekupovat a co všecko Linux neumí".

Jedná se o masážní materiál, jak přesvědčit zákazníka, aby si místo Linuxu koupil MS Windows a ještě měl dobrý pocit, že unikl oprátce. Originál pro Německo, který pozornost vyvolal, je jen stručným výňatkem z 24-stránkového dokumentu ve formátu DOC, který byl ještě nedávno k dispozici na serverech Microsoftu určených pro Německo. Jeho zmizení je údajně neúmyslné (znamená to, že se brzy v celé kráse opět objeví?). Anglická verze je nicméně stále k dispozici, stejně jako HTML dokument porovnávající Linux vůči Windows jako síťový operační systém. V tomto článku jsou porovnáný Windows 2000 vůči Linuxu na základě testů v německém TÜViT GmbH a testy samozřejmě vyznívají jednoznačně ve prospěch W2K (německy .DOC).

Dokud Linux šířilo několik víceméně malých firem, byl Microsoftem ignorován. Dnes je však masivně podporován giganty typu IBM, HP a dalšími, Microsoft zřetelně cítí hrozbu a podniká „standardní“ kroky v rámci firemní politiky, jak konkurenci čelit. O minulých praktikách firmy na tomto poli bylo popsáno moře papíru, ostatně je kvůli nim i popotahována několika soudy a jsou všeobecně známé, nebudu tedy plýtvat vaším časem. Zakončím oblíbenou větou našich investigativních novinářů. Co přijde dál Microsofte?

Našli jste v článku chybu?
18. 5. 2001 21:45
Binary Runner (neregistrovaný)

Ok, ale vyvojovy nastroj to je. Ja alespon navrh do vyvoje pocitam. Kylix jsem jmenovat nechte, pascal nesnasim, ale najde se par slusnych free produktu, napr. anjuta vypada docela slusne ... Srovnavani teto tridy produktu vsak s radosti necham nanekom zkusenejsim.