Hlavní navigace

Mundie bude hájit názory Microsoftu na O'Reily Open Source Convention

12. 6. 2001
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na příští open source konferenci v červenci tohoto roku bude na otázky odpovídat i Craig Mundie. Již dnes můžete posílat své dotazy.

Zdá se, že největším trhákem příští konference O'Reily Open Source Convention v San Diegu bude nikoli open source samotný, ale jeho nepřítel z největších, Craig S. Mundie z Microsoftu. Je nepochybné, že svými projevy na New Yorské universitě řádně zamíchal vody. Dokonce vyvolal na svět fundamentální otázku, zda tradiční open a free licence jsou i nadále přijatelné, či zda bude nutné, nebo spíše vhodné provést v nich několik změn, aby poskytovaly větší bezpečí a možná i volnost těm, kdo se jimi řídí.

Microsoft dále razí, zejména ústy svých víceprezidentů, svou myšlenku shared source. Tedy můžeš prohlížet, můžeš kopírovat (do jisté míry), můžeš používat, ale nesmíš měnit. Navíc to platí jen pro někoho a zejména pro velké firmy, u kterých se to Microsoftu vyplatí. Tuto a další teze, které nejen Craig S. Mundie pronesl v nedávné době, bude tento osobně obhajovat a také bude čelit smršti dotazů v jámě lvové. Je to jistě sympatické gesto, uvidíme, jak si pan Mundie povede. Zejména bude zajímavé, jak dokáže obhájit své názory, jejichž slabiny mnohdy vidí i nezasvěcený. Hlavním oponentem pana Mundieho bude Michael Tieman z Red Hat Software, který přednese řeč z pohledu zástupce open source tábora. Tématem vlastní konference pak mají být Apache, XML, Python, PHP, MySQL, Linux a mnoho dalšího. Přizváno je přes 2000 odborníků v IT oblasti.

CS24_early

Bližší informace naleznete například na NYTimes (nutná bezplatná registrace) a především přímo u zdroje na stránkách vydavatelství O'Reily věnovaných konferenci.

Pokud byste rádi položili otázku panu Mundiemu, pak na této stránce naleznete potřebné informace, nebo můžete jít přímo sem a svůj dotaz odeslat k desítkám ostatních.

Byl pro vás článek přínosný?