Hlavní navigace

Mythbuntu po devíti letech končí, dva vývojáři nestačí

7. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojáři distribuce Mythbuntu oznámili konec. Tým se smrskl z deseti lidí na dva a ti už nezvládají údržbu systému a přípravu nových verzí. Balíčky by měly dál vznikat, už ale bez distribuce.

Thomas Mashos oznámil, že distribuce Mythbuntu po devíti letech končí. Mythbuntu jako samostatná distribuce přestane existovat, píše se v oznámení. Vývojáři vytáhnou důležité balíčky z repozitářů a budou čekat, zda se neobjeví někdo, kdo vývoj převezme. Distribuce samotná ale už nebude vyvíjena, nebudou tedy vznikat instalační obrazy dalších verzí.

Změna se nijak nedotkne oficiálních repozitářů MythTV a vývoj v repozitáři Mythbuntu PPA by měl dále pokračovat. Nebudou ale k dispozici balíčky jako mythbuntu-desktop nebo Mythbuntu-Control-Centre. Zmizí tedy i jednoduchá možnost integrace do běžného Ubuntu.

Vývojáři prý chápou, že distribuce zjednodušovala nasazení MythTV, ale vývojový tým se prakticky rozpadl a není možné v práci pokračovat. Postupně jsme oslabovali a nakonec se tým zmenšil z deseti lidí na pouhé dva. Snažili jsme se automatizovat maximum věcí, ale už nedokážeme ve svém volném čase opravovat problémy vznikající při změnách a vydávat ISO obrazy.

skolení ELK

Pokud jste patřili mezi uživatele této distribuce a rádi byste něco podobného používali dál, doporučují vývojáři nainstalovat nějakou lehčí distribuci – třeba Xubuntu. Do ní je pak možné přidat repozitáře MythTV a nakonfigurovat si vše podle svých potřeb. Příslušné balíčky zůstanou v repozitářích a aktuální verze budou stále vyvíjeny v PPA.

Mythbuntu je distribuce, která vznikla v roce 2007. Jejím úkolem byla snadná instalace a správa software MythTV, který promění počítač v multimediální televizní centrum. Podrobně jsme o něm psali v seriálu MythTV aneb Linux v obýváku. První verze byla postavena na Ubuntu 7.10 a poslední na 16.04.1 LTS.

Autor článku

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.