Hlavní navigace

Na LinuxDays letos uvidíte šedesát přednášek a potkáte zahraniční hosty

25. 9. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O víkendu 5. a 6. října proběhne v pražských Dejvicích osmý ročník největší české linuxácké konference LinuxDays. Připraveno je pro vás více obsahu, zahraniční hosté, RetroHerna a super stánky.

První říjnový víkend se do Dejvic sjedou příznivci Linuxu, unixových operačních systémů, otevřených řešení či neotřelých technických nápadů. Jsou tu LinuxDays, osmý ročník velkého svátku všech geeků.

Letos nás čeká ještě více obsahu, více než šest desítek přednášek v pěti sálech a téměř dvě desítky praktických workshopů. Na výběru se podílely stovky lidí, kteří ve veřejném hlasování zvolili to nejzajímavější. Máme se určitě na co těšit, říká Petr Hodač, hlavní organizátor LinuxDays. Přednášky budou jako obvykle zaznamenávány a streamovány skvělým týmem AVC SH.

Těšit se můžeme na aktuální témata. Vojtěch Pavlík bude povídat o chybách v procesorech, Michal Špaček upozorní na problémy uživatelského vstupu, Petr Hanáček odhalí metody společnosti HackingTeam, Tomáš Hála předvede prakticky útoky typu MitM a Ondřej Sika představí užitečný nástroj Terraform. Letos se opět ukáží ty největší hvězdy české linuxové komunity, které máte možnost potkat na jednom místě, říká Hodač.

Připraven je také bohatý doprovodný program. Zvětší se oblíbená RetroHerna, ve které si budete moci na spoustě klasických počítačů a konzolí zahrát historické herní kousky. Řadu zajímavých projektů můžete potkat u stánků, kde i letos předvedou své znalosti a dovednosti. Představí se i řada zahraničních projektů jako je FFMPEG, Kanotix, Xfce či editor Geany. Chytré otázky tak můžete položit těm nejpovolanějším, vysvětluje Hodač.

Hladové a žíznivé návštěvníky potěší drobné občerstvení, které je možné zalít kvalitní kávou či komunitně namíchanou open-source colou. Vyrábějí si ji lidé z klubu SiliconHill a je výborná. Jen tady máte možnost ochutnat pravou domácí colu, vysvětluje Hodač.

CS24_early

Pokud máte čas a chcete tohle všechno vidět, doražte 5. a 6. října na Fakultu Informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze na LinuxDays. Koukněte se na program a zaregistrujte se. Vstup je zdarma.

Root.cz je mediálním partnerem akce.

Byl pro vás článek přínosný?