Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nespolehlivé konektory RJ45: polovina neodpovídá standardu od mln - Podla mňa najlepšie konektory ktoré boli v it...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 3. 2016 17:39

    mln (neregistrovaný)

    Podla mňa najlepšie konektory ktoré boli v it svete sú šrobovacie CANNON DSUB (každy icn nazýva inak, najznamejšie su 9 a 25 pinové). Ako vyvojar embedded zariadení ich používam všade kde je to len trochu možné. Aj obyčajný krimpovací MLW10 lepšie drží (nema potrebu sa po par rokoch uvolniť) než RJ45. Niet vačšieho hnusu než RJ45 - videl som ich už aj v nejakom ovladači nemocničneho prístroja.

  • 24. 3. 2016 18:12

    j (neregistrovaný)

    Podle me vubec netusis o cem pises ... ten tvuj uzasnej d-sub ma podle provedeni zivotnost 50 - 250 cyklu. RJ-45 vpohode tisicovku.

    A pro zajimavost, kdyz sme u toho, klasickej 4pin napajeci do PC (starsi disky a mechaniky) ... ma zivotonost 10 cyklu.

  • 24. 3. 2016 18:31

    mln (neregistrovaný)

    To by som chcel vidiet ako by to plastová prítlačná pružina na RJ45 konektore vydržala 1000 cyklov. Ja mám problém s RJ45 konektormi najma tam kde ich raz zapojím a očakávam že s nimi nebudu aspon pár rokov problémy typu konektor vypadol, konektor sa uvolnil alebo konektor má zly pritlak lebo platova pružinka to má za sebou.

    Drobný redizajn RJ45 by rozhodne prospel.

  • 25. 3. 2016 2:48

    Trident (neregistrovaný)

    Zadny redesign neni potreba. RJcka byla navrzena jeste v dobe kdy nebyli startupovi gelousi kteri radi veci komplikuji k nepouzitelnosti. Cela serie RJcek byla navrzena pro telco - tj. pro pomerne drsne zachazeni,vysokou koncentraci dratu, rychlou montaz a obcas drsne podminky.
    Neni problem mit plastovy konektory ktery vydrzi takove namahani (koneckoncu umelych hmot je neskutecne mnozstvi+primesi). Konektor nemusi mit plastovou pruzinku. Muze byt kovova nebo jako mechanicke pero.
    Pokud si koupis misto konektoru plastovou zvejkacku je to tvuj problem a ne designu toho konektoru.

  • 25. 3. 2016 23:14

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Ale houby, přidávám se k názoru o nespolehlivosti RJ45. Ten konektor nebyl vymyšlen pro drsné podmínky, ale toliko a pouze pro zrychlení připojování (takže děkuji za reklamní vložku pro konektory RJ45) – jinak řečeno je produktem katování kostů.

    Viz jeho vynálezce a výrobce a příslušný patent: https://www.google.com/patents/US3789344

    Já sám se divím, že se RJ konektory przní jen tak málo, ono je ještě hodně moc kam v jejich kvalitě klesnout, a ještě se klesne.

    Konstrukce RJ45 je nespolehlivá sama o sobě.

  • 26. 3. 2016 0:23

    Trident (neregistrovaný)

    Pane PhD,
    RJcka byly primy dusledek kauzy Hush-a-phone o pripojovani zarizeni tretich stran (tedy neco za co nam v tehdejsim ceskoslovensku hrozil kriminal). RJ45 byly navrzeny pro drsne pouziti ale jak pisete i s durazem na levnou a rychlou montaz. Kabel ma nalisovane zily a mechanicky je zajisteny i na vnejsi izolaci. Spojovaci kabely byly navic i ploche(tj.bez twistovani) na kratke vzdalenosti a tak se krimpovalo mnohem lepe nez na UTP kabel. V telco se navic osvedcilo permanentni tlak na kontaktech(pa­matujete na nepozlacene perkove spoje na bakelitovych rozvadecich?) coz by melo resit teplotni vychylky a korozivni zmeny. Pro drsne zachazeni pristroje byly vybaveny dalsim zasekavacim uchytem na RJxx kabel.
    Kdyz vyrobite konektor a samici blbe, nemuzete cekat ze to neco vydrzi. Kdyz nemate na RJ mechanicky uchyt jak by melo byt na pristrojich, tak nemuzete cekat ze vam na tech rjckach bude viset cely switch i se servisnim technikem.
    Pokud potrebujete extra vydrz tak si kupte RJ sroubovaci, zatesnene s dalsim uchytem na dodatecne oplasteni izolace. Samec a samici i s patch panelem podle MIL standardu. Vetsina aplikaci tohle ale nepotrebuje.

    Co si myslite ze pouzivaji telefonni rozvadece? Obycejne zarezy KRONE. Je to stejne "blba" technologie jako RJ konektory ne-li blbejsi narozdil od svych perkovych dedecku.

    Dalsim idealnim prikladem jsou audio jacky ktere maji dedecka mono ctvrpalcovy jack.Konektory ktery uz od 19. stoleti az do pocatku 90tych let(v C(S)R) slouzily na spojovani telefonnich hovoru. Dovedete si predstavit asi jak byly vyrabeny tehdy konektory a jak dnes. A co musely vydrzet. A ze dnesni jacky jsou na strane samec,samice tak brutalne nekompatibilni ze ne vzdy to doseda aby clovek neco slysel, pripadne slysi jen jeden kanal. A odejdou uz po roce.
    I kytarove jacky(v podstate puvodni telefonni) kdyz si clovek nekoupi poradne tak se mu do roka vycochtaji.

    Kazdopadne racte prominout pri vasem vzdelani... nechal jsem se unest.

  • 26. 3. 2016 20:04

    mln (neregistrovaný)

    Zaujímavé je v tom RJ45 patente ohnutie kábla o 90 stupnov vo vnutri konektora.

  • 25. 3. 2016 21:17

    karlik (neregistrovaný)

    Pod ty DSUB se podepisuju, používám je všude, kde to jde.

    Co se týče životnosti, denně používané, vytahování + připojování tak 2x denně po dobu patnácti let a žádný problém s kontakty - používám i na připojení čidel PT100.

  • 25. 3. 2016 11:14

    Trident (neregistrovaný)

    RJ45 je velmi dobre navrzeny konektor. Nicmene pro mission critical aplikace si muzes koupit treba sroubovaci RJ45. Pokud se ocekava ze se s pristrojem bude manipulovat, tak ten pristroj ma mit mechanickou zarazku na kabel aby se konektor zbytecne nenamahal pri manipulaci. Pokud si vzpomenes tak to maji pro RJ treba telefony.

    Je spousta spatnych DSUB ktere nemaji pruzici kontakty a po par letech muzou prestat kontaktit. Nebo kontakty jsou s osizeneho kovu a zacnou korodovat i zapojene a zasroubovane. Nehlede na to ze existuji jak verze pajeci, tak krimpovaci.
    Ja osobne mam radsi ruzne "micro ribbon" konektory (patri mezi ne centronics nebo RJ21) Je levny,sroubovaci nebo pojistkovy a obe rady kontaktu pruzi z podstaty konstrukce.