Otázka není, co s Operou.
Otázka je, kdo bude další
Nadpis zavadza. Malo tam byt spravne: "Opera pro Linux: slibný prohlížeč, ktery tezi z historie."
Alebo tu novu sracku snad niekto pouziva pretoze nedufa v navrat k starej dobrej Opere?
Vaří cizí břečku, ale hrnec mají svůj...
Hlavně že to má bomba speed dial, rychlej bastloskript (web2.0? to je, když "genialní" nápad skriptování na straně klienta povýšíme neefektivním generováním bastlu), hw akceleraci (pro HTML nezbytnost) a agregaci bulváru.
Nějakej tip na _PROHLÍŽEČ_HTML_?
operu jsem zacal pouzivat hlavne kvuli mailovemu klientu a jeho luxusnimu zpusobu filtrovani . Takhle prejdu asi na firefox a mail klienta s web rozhranim prdnu na domaci server . Opery je za me velika skoda.
jen jeste nevim jak vyexportuju a prevedu do web mail klienta ty bambiliony mailu o ktery bych nerad prisel .
nalinkuj si IMAP konot (npr. v Thunderbirde) a presun to tam mysou
chvilku to bude trvat, ale budes to mat na webe
diky za reakce , brzy , jakmile na to budu mit chvili cas, tak se na to mrkknu
Já stále oplakávám (a používám) starou dobrou Operu. Mám ji jako hlavní (a poslední dobou jediný) prohlížeč asi tak pět let. Chrome klony nesnáším z principu, k Firefoxu se od verze 4 dál vůbec vyjadřovat nebudu.
Co budu používat po Opeře? Nevím... Rady uvítám. Měl by to být kompletně funkční prohlížeč pro dnešní weby.
Stojí za vyzkoušení.
Teď tedy nicméně doma probíhá instalace QupZilla. Vyjela mi v Google jako Gentoo recommended application - hned jak jsem poslal minulý přáíspěvek, věnoval jsem jednu minutu hledání nějakého prohlížeče a tenhle vypadnul jako nejzajímavější (za tu minutu). Až se večer dostanu k PC, tak to hned pustím a zkusím.
Operu jsem používal od roku 2000, to byla snad verze 3, takže jsem se sžil hodně. Z dnešních prohlížečů co jsem zatím zkoušel, Firefox, Midori, Qupzilla, Slimboat, Otter, nová Opera a možná pár dalších na které si už nevzpomenu, tak ta Qupzilla mě osobně vyšla nejlíp co se týče podobenství ke staré Opeře. Líbí se mi Speed dials, možnost uložit stránku jako obrázek. Má samozřejmě i mouchy, vadí mi nekonfigurovatelné zkratky, nejde mi seřadit importované záložky abecedně, někdy padá, ale pokud nenajdu něco lepšího, pak u ní zůstanu.
Ja presel z Opery co jsem pouzival roky na Maxthon. (a rad bych se k opere zase vratil. To co tu popisovali nevypada vubec zle a hlavne to vypada, ze se to hybe. Verim jim :) )
Taky mam na serfovani primarni Operu. K chromýmu jsem vsak otevreny - google apps a facebook tam proste jedou lepe. Firebug mi taky sedi vic nez Dragonfly. Takze mam 3 prohlizece a kazdy jasne vyclenenou oblast.
Co budu používat po Opeře? Nevím...
Tak nepoužívej nic, když tě to tak sere. "Kompletně funkční pro dnešní weby" jsou všechny nejrozšířenější moderní prohlížeče. Teda záleží na tom, co si pod tím představuješ, někdo si pod tím představí třeba integrovaný mail klient(ehm...).
To je fakt, vyprdneme se na všechny ty klienty obsahující NSA špehovací knihovnu (TM) a začnem používat CURL a WGET.
Jen nevím jak si budu v hlavě spouštět javascript, ale co, člověk se naučí vše, chce to jen být pilný a věřit si! :)
Tak si v hlavě zapni noscript. Ještě si můžeš semtam zakrýt oči, jakože tady nejseš a máš to jako ghostery.
Je len malo veci horsich a nezmyselnejsich nez nenavist z principu...
jen je nech, ještě to začnou používat a zvíší se jim produktivita, to by tak ještě scházelo ;-)
Lehce jsem zkusil Opera Mail a hned zkraje několik věcí, které mě vrací okamžitě k Thudnerbirdu:
1) certifikát certifikační autority - Opera tvrdí, že nově ho bere ze systémového úložiště, Opera Mail ale zjevně ne a není, jak ho doplnit ručně
2) při definici účtu Thunderbird, ale i třeba Outlook podle domény a protokolu zkusí ověřit třeba smtp.domena.cz nebo imap.domena.cz a když taková jména existují, nabídnou je. Opera Mail pro obojí použije natvrdo mail.domena.cz, ačkoliv takové servery neexistují.
3) chybí podpora LDAP pro kontakty
Pomineme to, že (stejně jako stará Opera) stahuje alespoň hlavičky úplně všeho z IMAP serveru - to je při prvním spuštění dost tragické, když se dopočítal ke 300 tisícům a pořád stahoval... Příliš mnoho iniciativy.
Tak ani nevadí, že pro Linux není.
Hledal jsem v download sekci archiv se zdrojaky, ale byly jen binarni balicky pro par distribuci. Bud jsem slepej nebo ten bazmek nema cenu vubec zkouset, kdyz neni mozne si je zkontrolovat na moznou pritomnost backdooru a sam sestavit.
Jak kontrolujete soft na přítomnost backdooru?
Kolik máte volného času?
Nova Opera je paradni, mozna je dokonce jeste "lepsi" nez novy Firefox. :-D
Tak jsme se zasmali a ted k vaznym vecem, pouzivam jak na linuxu, tak na Windows prohlizec QupZilla, na linuxu je to perfektne stabilni, na Windows uz mene, ale sjou to Windows, takze od toho zazraky cekat nelze. Nicmene bavime se tu o linuxovych verzich a tam teda QupZillu jednoznacne doporucuju, rychle, male, stabilni, nikdo do toho n.e.s.e.r.e. tisice nesmyslu, ktere stejne k nicemu nejsou.
Nesouhlasím, QupZilla padá i pod Linuxem a ještě k tomu nevidí zásuvný modul, který je nainstalovaný. Připomnělo mi to dobu Firefoxu kdy míval podobné problémy.
Jen pro zajímavost mám openSUSE 13.1+ Gnome 3.10
teď z ní píši a hned první dojem je rychlost, dokonce i na stránce plné pohyblivých reklam, scrollování je nyní absolutní, ne ta trhaná ala Chromium... jestli se jim podaří tam dostat i původní funkce bez dopadu na výkon, tak bude Opera nejrychlejším a nejpohodlnějším prohlížečem... používám Iceweasel, Chromium a než mi došly nervy tak občas i Rekonq a od teď Chromium nahradí Opera a uvidím, jestli z ní neudělám hlavní prohlížeč, připadám si jak u o řád výkonnějšího PC... plynule scrollovat v seznamu videí na youtube, nebo googlím vyhledávači obrázků mi tu jiný prohlížeč nedává a to na to mají i5 s GTX kartou a mořem paměti... že můj osobní dojem neodpovídá umístění Opery v buhví jak relevantních benchmarcích je mi jedno... také mi přijde, že text je poněkud čitelnější a s pěti taby si vzala "jen" 300MB paměti...
mno, když zavřu Iceweasel, tak už chromium tak udýchané není, asi mi tam zlobí flash, nebo něco podobného... v klidu Opera žere do 3% procesoru a občas jí předběhne Chromium s 20% vytížením jakýmsi --password-store=detect... flash je kapitolou samou pro sebe, zatímco v Opeře blbne hw akcelerace videa (barví obličeje na fialovo), v Chromiu se mi nepodařilo flash rozchodit vůbec (poslalo mne to na stránky adobe a mě se nechce), ale ani přes absenci flashe a díky tomu nižším nárokům není Chromium rychlejší než Opera... s Iceweaselem nesrovnávám vůbec, tomu můj hw nechutná a všechno se tam vleče, že já tu Operu zkoušel, byl jsem s Iceweaselem dlouho spokojen i co se týká rychlosti...
Nedela to nejaky doplnek?, me IceWeasel funguje normalne, pouzivam ho prave hlavne kvuli doplnkum, ale kdyz pustim QupZillu, tak je to taky mnohem rychlejsi, to zase jo. Jak uz jsem psal, na Ubuntu mi to funguje stabilne a rychle, akorat jsem zvyklej na ty doplnky: bezpecnostni: RequestPolicy, Ghostery, Better Privacy, ... a pohodlne jako treba kalkulacka v postranni liste.
Jo ten IceWeasel jsem na 24.0.6 ESR.
mám Mozilla Iceweasel 30.0 ale řekl bych, že je to tím, že neblokuji na oblíbených serverech reklamu a nějaká si s Iceweaselem nerozumí, nedělá mi to vždy, teď jsem si akorát všiml...
... ta Opera "rekriminovana"?
(jak pravi popisek u jednoho obrazku)
v článku je uvedeno, že e-mailový klient již v prohlížeči nebude a s RSS čtečkou se stěhuje do aplikace pro Windows, ale v Opera 12.16 Build 1860 for Linux x86_64 e-mailový klient je a to plně funkční, jen je potřeba si upravit podpis, defaultní je
-- Vytvořeno poštovní aplikací Opery: http://www.opera.com/mail/
Řadu funkcí původního internetového all-in-one softwaru již nový prohlížeč nebude nabízet. Například e-mailový klient a RSS čtečka se přestěhovali do samostatného programu Opera Mail.
takže jestli to dobře chápu, naimplementovali e-mail klienta do nové Opery a následně ho vyjmou a nacpou do aplikace zvlášť? To nedává logiku... Každopádně stačí neaktualizovat tu stávající, dokud je únosné, ale přijde mi to podivné...
Chapes to spatne. Opera, o ktere se v clanku pise, nema s dvanactkovou radou nic spolecneho.
Kdo si jednou zvykne na to, že prohlížeč reaguje na klávesnici podobně jako 'vim', zřejmě mu nebude stát nový prohlížeč bez této funkce ani za vyzkoušení :-). Jak je na tom v téhle oblasti nová 'Opera'?
AddOn, údajně to nemá na vimperator, ale ještě přímo v Opeře je trojice presetů pro klávesnici (Opera Standard, Opera 9.2 Compatible a hlavně Opera Standard for UNIX), vše plně konfigurovatelné...
ten AddOn je:
https://addons.opera.com/cs/extensions/details/vimoperate/?display=en
ale nezkoušel jsem, rozkoukávm se, je tu toho docela dost i v porovnání s firefoxem... hlavně rychlost a ten e-mail klient překvapil, původní jsem dlouho neviděl (asi 8 let), ale i zde bude těžko hledat konkurenci... připadá mi hodně podobný původnímu a je to velice svižné, podoba viz. http://www.opera.com/help/tutorials/mail/navigate/
Doteď jsem nenašel lepší RSS čtečku, než tu ve staré opeře.
Nikde jinde nejde, že bych jedním klikem otevřel na pozadí v prohlížeči články, na které RSS zprávy odkazují. Bohužel oddělené programy z principu toto neumožňují, a pluginy mají ovládání většinou dost podivné.
Držím palce otter browseru a plánuji poslat i něco na jeho podporu.
stejně jako e-mail klienta, obsahuje Opera 12.16 Build 1860 for Linux x86_64 i RSS čtečku, že to v článku není zmíněno musí být tím, že v době psaní ještě tato součásti nebyly v aktuálním sestavení...
Martin Kadlec prerobil klasicku RSS citacku do novej Opery:
https://addons.opera.com/sk/extensions/details/smart-rss/
https://addons.opera.com/sk/extensions/details/rss-detector/
Asi takhle... původní operu jsem používal dlouho. Ne sice tak dlouho jako někteří (používal jsem ji tak cca od verze 9.0) a byl to můj oblíbený prohlížeč. To že přešli na multiprocesovou architekturu byla největší chyba opery a to ji u mne zabilo. Kdysi jsem používal běžně operu tak, že jsem měl otevřeno minimálně 60 listů a i přes ne úplně vysoký výkon mého notebooku byla krásně použitelná. A v RAM zabírala 600MB. pro srovnání s chrome, tak jsem 600MB v pohodě dosahoval u 6 listů a když jsem jich jednou otevřel 60 tak chrome byl naprosto nepoužitelný, přepnutí mezi listy bylo v řádech vteřin a RAM byla prakticky plná. Bohužel, nová opera taky trpí tímto neduhem. Asi mi nezbývá než používat firefox/iceweasel.
na to ani není třeba ji zkoušet, někteří "prostě vědí"
Nová Opera je hodně špatná i na Windows. Ti co fungují na linuxu o nic nepřišli. Na verzi pro Windows je nejvtipnější to, že je to jediný prohlížeč z těch nejznámějších co neumí H264. Chybí tam spousta funkcí takže nakonec stejně vždycky otvírám i Operu 12. Pro práci používám Chrome i když je to dost mizerný prohlížeč bez doinstalování několika rozšíření.
hmm, tak jsem akorát nenašel tan poslední archiv s tou verzí 24, takže Opera 12 bez akcelerace bez problémů překonává akcelerované chrome a iceweasel? no nechám si tu Operu 12 nainstalovanou, těžko na mém systému bude Opera 24 rychlejší, když je postavená na pomalejším chromiu...
Taky toho umí polovinu co webkit. To můžeš rovnou skákat nadšením, jak je ten gedit oproti netbeans neuvěřitelně rychlý. Stálo by za to dát odkaz na čem tu rychlost zkoušíš - nevěřím, že O12 se svým mizerným JS engine bude v čemkoliv komplexnějšním rychlejší.
používám to a jedny z testů na kterých si zkouším rychlost jsou seznam videí youtube, vyhledávání obrázků v google a plynulost za přítomnosti různých druhů otravných reklam... hlubší testy neprovádím a myslím že důležitý je celkový dojem, možná je tam jiná synchronizace reprezentování kódu, která ovlivňuje způsob vykreslování a někde se to zdá rychlejší i přes některé pomalejší interpretace jednotlivých webových technologií... také je měření ovlivněno denní dobou, takže bych musel testovat déle a nejdou spustit zároveň, Iceweasel po chvíli sežere procesor a ostatní jsou jak mátohy...
další omyl, je rychlejší a žere méně prostředků, takže jako náhrada chromia je dost dobrá, oproti Opeře 12 rychleji renderuje stránky, já myslel, že je to už na limitu připojení k internetu...
že od Chrome/Chromium verze 3.5 již nic mimo Firefoxu nepodporuje Javu atd. Proč nenechali alespoň možnost zapnutí podpory v about:config???
Protože pak by Google nemohl na lidech, jestli se obejdou právě bez plug-inů jako je Java. Pokud ano, zruší jejich také podporu i pod Windows a OS X, aby mohl prosadit ten svůj výmysl (Native Client).
Pardon, oprava:
Protože pak by Google nemohl testovat na lidech, jestli se obejdou právě bez plug-inů jako je Java. Pokud ano, zruší jejich podporu i pod Windows a OS X, aby mohl prosadit ten svůj výmysl (Native Client).
Pod OS X už má Javu stejně "zrušenou". Chrome je tam zatím jen 32bitový, ale Java už je pro OS X jen 64bitová a neschopný Google to myslím doteď nedokázal vyřešit (Safari a Firefox s tím nemaj problém, pluginy jedou v samostatných procesech, takže prohlížeč a plugin můžou být jiný počet bitů - podporují tedy souběžně staré 32bit pluginy, jako např. Windows Media Video, tak 64bitové, jako Java).
vysvětli mi jak je možné zlepšit kvalitu obrázku.
-jak se na speedial dostaly hovinky.cz, aukro a MRDALL.cz
- má vyhledávač RLZ svinstvo a identifikátory
- je dostupné opera:config
- je tu funkce Blokovat obsah
- jaký tam jde adblock, Dosahuje kvalit jako Adblock profirefox:
" Navíc podstatnou část z náhledů zabírá reklama n" ty ještě nemáš adblock? Jak to přežíváš?
umí dotyková gesta?
Zdravim,
chtel bych se zeptat, jak jde aktualizovat adblock. Vim, ze je tam tlacitko "Aktualizovat", ale asi nikdo neaktualizuje databazi. Docela me ty reklamy vytacej. Jine pluginy neumoznuji, chrome ad., a svoje maji neuplne.
Libi se mi na ni ta rychlost. Zatim nejrychlejsi, co jsem mel.
snad to nepisu spatne, ale videl jsem, ze ji tu nekdo vlastni, sice uz je to trosku stare, ale....
Dnes se do slovenského peeringového uzlu NIX.SK připojila síť Edge Network Services Limited (AS 32934), která patří sociální síti Facebook…
Vývojáři modulárního routeru Turris Mox oznámili přidání podpory napájení po ethernetovém kabelu (PoE) na všechny procesorové desky (Mox A)…
Do zítřka do 19 hodin můžete na Humble Bundle získat zadarmo hru Satellite Reign. Jde o strategii v reálném čase v kyberpunkové budoucnosti,…
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2018 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by Linux.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.