Co to zase je za hracicka pro mastne hlavy? Nejaky rozumny clanek o potrebnych a praktickych vecek jako je napriklad bezpecnost v php by nebyl?
Clanku o PHP a bezpecnosti je tu okolo myslim dost, tak vychladni hosanku !Predstav si, ze treba nekoho informace o Arduinu zajimaji vic, nez Tvoje umastena palice a PHP.HOWG
Tak to nectete, kdyz vas to nezajima. PHP je plny net, obrovska komunita, fura dokumentace. Clanky o Arduinu mne zaujaly hodne a dik za ne.
Suhlasim, len tak dalej, tesim sa na dalsie pokracovanie ak bude ;)
PHP jako praktická věc? Možná pro někoho, kdo nemá ani maturitu, anebo pro Radka Hulána.
Ako stupidná otázka, tak stupidná odpoveď...
Práve naopak. PHP je možno bez štipky akademickej čistoty a návrhu v štýle katedrály, podobne ako Perl, alebo Bash, ale je to čisto praktická vec. A je len na ľuďoch, či v tom budú látať veci na úrovni ZŠ, alebo nie. Pripadá ti napr. David Grudl ako "niekto bez maturity"?. Alebo autori MediaWiki, Drupalu, alebo Moodlu?
Heh, trosku srandovne mi tento clanok pripadal ako recenzie zakladnych dosiek na znamom HW webe. Taka geek verzia beznej komodity.
'''Taka geek verzia beznej komodity.'''
Haha, to je presne. Taky se divim proc se recenzuje zrovna 'arduino', kdyz vyvojovych desek na jakykoliv mikrokontroler/procesor je vsude hafo. Rekl bych, ze kdybychom se misto atmega zaobirali necim co ma arm7 nebo arm9, byli bychom si mohli byvali predstavit, ze bychom zde meli hezky clanek o tom, jak implementovat na arm architekturu kompletni linux i s pripojenim na displej a nejake ty vstupni periferie :)
Jako bastlir zacatecnik jsem vdecny prave za arduino.Dokazete si predstavit zacatecnika, jak se pokousi blbnout s ARMem ?To by dopadlo (mluvim za sebe) :o) !Ono ve vsem je potreba nekde zacit a Arduino je navic docela pekna hracka.I Sinclair, Bushnell nebo Wozniak si urcite napred hrali s zarovkama a tranzistorama nez stvorili sva umelecka dila !
Stačí nepájivé pole a do toho vrazit AVR-ko v DIP pouzdře, cena 1/4 oproti takovým zbytečnostem, jako jsou "kity".
Stejně tak nějaké blbé IDE je k ničemu, stačí příkazová řádka + gcc + Makefile + vim + avrdude...
Že jsi o tom ještě teda nenapsal článek... ;-)
taky k tomu lze pristoupit tak, ze si to clovek sam nacpe do nepajiveho pole
a sam jsem se k tehle metode odhodlal, koupil jsem si akorat programator.
ale i tak je arduino dobre do zacatku a na pokusy.
"Koupil jsem si akorat programator"...
Jako chlapa, co ti to naprogramuje? :-)))))
Já vám nevím. Dá se sice nastrkat nějaké AVR v DIP pouzdře do nepájivého pole, ale budete k tomu potřebovat stabilizované napájení, programátor a nějaký ten SW.
Jasně, stabilizátor takový problém není, ale je to další práce navíc, další datasheety a další součástky.
V podstatě není problém ani ten programátor, ale klasický ISP na paralelní port dneska nemáte kam píchnout. A jelikož se pomalu vytrácí i sériové porty, tak zbývá USB. Ano, dá se najít spousta konstrukcí, ale už to těžko budete shánět v DIP provedení, abyste to mohl zbastlit v tom nepájivém poli a tak vám nakonec nezbude nic jiného než si udělat DPS nebo programátor koupit. Arduino připojíte pomocí USB a nic neřešíte.
A když už to budete všechno mít oživené, tak zbýva ještě nainstalovat a zkonfigurovat SW. K dispozici několik variant a ne všechny budou bezproblémově fungovat se všema programátorama. Arduino má opět řešení.
Nic z toho není nepřekonatelný problém. A vším tím jsem si samozřejmě prošel. A přestože už dneska mám jak laboratorní zdroj, tak profi programátor, tak několik nepájivých polí, tak rozjetých několik IDE, tak přesto všechno ocením jednoduchost Arduina - připojím přes USB a nepotřebuju externí napájení nebo můžu použít nestabilizovaný adaptér.
A cena nakonec vůbec není vysoká - bohatě se to vrátí jednak v ušetřeném čase a jednak v tom, že až potom budu to co jsem zbastlil chtít někde použít, nebudu muset řešit problémy s výrobou DPS apod. ale prostě koupím další Arduino. A třeba ve verzi Arduino Pro Mini 328 za necelych 16 euro a prostě ho v dané aplikaci použiju.
+1
mám úplně stejný názor. Arduino nemusí být jen pro začátečníky ale taky (a obzvláště) pro lidi. Lidi které přestalo bavit hledat problém v ptačím hnízdu z drátu na nepájivém poli.. Jednoduchá obsluha, variabilita, komplexnost něco stojí, takže pro mě osobně není problém platit za tuto "hračku". K tomu ještě přidám shieldy kterých je jako hřibů po dešti..
samozřejmě že ethernetový modul si můžu postavit z ENC28J60 a ktomu eth. oddělovač, stejně jako píchnout na pole ATMegu s stabilizátorem.. ale proč znova vynalézat kolo..
Moje slova. Navic nemam rad kdyz se pouzivaji dela na vrabce. Coz v pripade armu treba ovladani displeje nebo blikani ledkama urcite je. Arduino mne osobne spis nahrazuje interface pc s malymi jednoduchymi projekty nebot vetsina bastl friendly interfacu vyhynyla(rs232,paralelni port,isa sbernice,gameport,ps2 a jine).
Mam oboje desky. Jak armika (IGEP board ktery je Beagleboard compatible) tak arduino. Arduino ve mne take budi vzpominky na stare dobre casy osmibitu kde s malem se dalo dokazat hodne. Takovy syntak nebo SID emulator na arduinu to je vec! A co teprve autopilot pro modely letadel ci ridici pocitac balonove sondy. Nejak bych si nedokazal predstavit kde by modylek pro nenazrany armik porad bral energi. Nedokazu si predstavit amaterskou vyrobu vicevrstve PCB a pajeni SMD soucastek. Od toho je arduino dobre. Narozdil od homemade reseni je tu komunitni podpora,vyvojovy soft a spousta sokumentace. To u vlastniho reseni nebudete mit. Cas je drahy a ne vzdy je idealni vynalezat kolo.
budete k tomu potřebovat stabilizované napájení, programátor a nějaký ten SW.
coz znamena nejakou 7805ku za 15kc, 2 kondenzatory po 2kc, stary kabel od tiskarny a apt-get install avrdude gcc-avr ...
Jenže ne každý má týden volna, aby to na tom nepájivém poli dal dohromady a naučil se pracovat s gcc + Makefile + vim + avrdude...
Takhle se přece jen dá ta LEDka rozblikat už za 10 minut od prvního zapojení. A pak už to má grády :)
Do českého peeringového uzlu NIX.CZ se dnes připojila síť společnosti Valve (AS32590), která provozuje herní platformu Steam. Také linuxáky…
V tichosti vydaná první beta verze budoucí řady 2.0 projektu libjpeg-turbo přináší několik vylepšení. Předně je zde podpora použití instrukční…
Distribuce AV Linux, varianta Debianu zaměřená na multimediální použití, přichází v nové verzi s realtime jádrem 4.9.76 obsahujícím opravu…
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2018 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by Linux.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.