Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Novinky v jazyce Python 3.0 od Miloslav Ponkrác - Díky těmto změnám brzy dojde k situaci, kdy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 12. 2008 14:26

  Miloslav Ponkrác
  Díky těmto změnám brzy dojde k situaci, kdy nebude existovat žádný větší pořádně odladěný a léty prověřený program v Pythonu a pojede se skoro od nuly.

  Podpora starší verze také nebude věčně, a hlavně jí věčně nebudou podporovat autoři knihoven.

  Já tohle nevidím jako pokrok, protože jazyk, který po 17 letech existence není schopen zachovat zpětnou kompatibilitu, a je nucen syntaxi totálně rozkopat, je důkaz neserióznosti Pythonu. Pokud chtěl Python rozrývat syntaxi, měl to dělat první léta svého fungování, jazyk, který kašle na kompatibilitu poté co 17 let existuje dává za signál jenom jediné: nesvěřujte mu nic důležitého.

  Představte si, že by toto třeba udělalo Céčko, nebo unixový shell. Najednou by se někdo rozhodl, že Céčko je třeba nekompatibilně překopat, a všech C programy včetně linuxového kernelu, a všech základních služebních programů je nutné přepsat a předělat. Myslím, že by MS slavil, protože Linux by z nich dlouhá léta nevyšel.
 • 9. 12. 2008 14:27

  Miloslav Ponkrác
  zapomněl jsem dopsat konec: protože Linux by z nich dlouhá léta nevyšel z chyb, nespolehlivosti a pádů, než by ty změny odladil.
 • 9. 12. 2008 18:43

  Inkvizitor (neregistrovaný)
  Nemaluj čerta na zeď. Python nebyl NUCEN totálně překopat syntaxi, jeho autoři prostě měli pocit, že design už poněkud zastaral. Rozhodně bych nechtěl, aby z Pythonu vznikla přeplácaná prasárna typu C++ nebo naopak kdyby se jazyk přestal vyvíjet, pokud vývoj pokročí kupředu.