Hlavní navigace

NuSphere se podílí na vývoji databáze MySQL

Tisková zpráva

Nová funkce zamykání dat na úrovni řádků podpoří komerční využívání přední open source databáze.

Bedford, Massachusetts, 21. listopadu 2000 Společnost NuSphere, dceřiná firma Progress Software dodávající populární open source databázi MySQL včetně souvisejících služeb a podpory, spolupracuje s open software komunitou na vývoji nové funkce zamykání dat na úrovni řádků. Tento projekt s pracovním názvem „Gemini“ bude součástí nové verze MySQL 4, která by se měla objevit na jaře roku 2001.

MySQL je vedoucí open source databáze uznávaná vývojáři pro rychlost, s jakou vykonává funkce webových aplikací spojené s ověřováním (authentication), zplnomocňováním (authorization) a personifikací (personalization) oprávněných uživatelů. Gemini je významný příspěvek k vývoji MySQL, protože rozšíří možnosti využití této open source databáze v podnikových aplikacích. MySQL získá v Gemini robustní engine pro ukládání transakcí umožňující zamykat data na úrovni řádků. Vývojáři pak budou moci vytvářet řešení založená na MySQL pracující s aplikacemi citlivými na zpracování transakcí, jako jsou například finanční systémy. Navíc zamykání menších množství dat umožní zvýšit počet současně zpracovávaných položek, což bude výhodné pro celopodniková nasazení s mnoha uživateli.

„Projektu Gemini si vážíme hned z několika důvodů,“ řekl D. Britton Johnson, technický náměstek NuSphere. „Je to příležitost účastnit se na vývoji MySQL, která se již ukázala jako vydařená open source alternativa tradičních databází, a je to také způsob, jak podpořit a přispět komunitě vývojářů open source softwaru.“

NuSphere také úzce spolupracovala s vývojáři MySQL při přípravě více než 650stránkové tištěné dokumentace MySQL. Dodávky NuSphere MySQL tak byly hned od počátku doplněny o vůbec první vydání referenční příručky v tištěné formě. NuSphere MySQL je víceplatformová integrovaná distribuce sestávající z Apache, Perl, PHP a MySQL. Firma NuSphere ji nabízí od září 2000 pro Linux, Unix a Windows.

„Jsme přesvědčeni, že NuSphere bude hrát v budoucnosti MySQL důležitou roli,“ uvedl Michael „Monty“ Widenius, technický náměstek firmy MySQL AB. „Jejich příspěvek vylepší databázi o často žádané a velmi potřebné funkce. Gemini je další příklad toho, že firma NuSphere myslí distribuci MySQL a spolupráci s celou open software komunitou vážně.“

„Úmysl NuSphere vybavit MySQL uzamykáním dat na úrovni řádků může přilákat zcela novou skupinu koncových uživatelů,“ řekl Wayne Kernochan, řídící viceprezident Aberdeen Group, Inc., pro průzkum trhu s platformovými a infrastrukturními řešeními. „Do této doby bylo využití této oblíbené open source databáze omezeno především na správu webového obsahu. S uzamykáním na úrovni řádků se podstatně zvýší její obchodní hodnota.“

O firmě NuSphere Corporation

NuSphere, dceřiná společnost Progress Software, dodává open source software a komerční služby pro webové stránky a aplikace založené na databázi MySQL. Mezi její produkty patří NuSphere MySQL, vylepšená distribuce nejpopulárnější open source databáze MySQL. NuSphere bude poskytovat softwarové služby včetně technické podpory, konzultací a školení MySQL. Firma spolupracuje s původními tvůrci MySQL na propagaci vývoje a zavádění MySQL po celém světě a poskytuje finanční prostředky na vývoj dalších funkcí MySQL.


NuSphere je obchodní značka firmy NuSphere Corporation. MySQL je obchodní značka MySQL AB. Všechny ostatní uvedené obchodní a/nebo servisní značky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Našli jste v článku chybu?

26. 11. 2000 17:37

Simon Vostry (neregistrovaný)

Tady http://www.mysql.com/news/article-45.html je odkaz na tu zpravu primo z mySQL severu. NuSphere Corporation ma pak stranku na http://www.nusphere.com :)

24. 11. 2000 8:08

Tomáš (neregistrovaný)

Chybí mi zde odkaz na NuSphere Corporation

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vitalia.cz: Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

DigiZone.cz: ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: mBank cenzuruje, zrušila mFórum

mBank cenzuruje, zrušila mFórum

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Taky věříte na pravidlo 5 sekund?

Taky věříte na pravidlo 5 sekund?

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

DigiZone.cz: Flix TV: dva set-top boxy za korunu

Flix TV: dva set-top boxy za korunu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy