Před cca 2ma lety jsem OnlyOffice zkoušel s dost smíšenými pocity, a ani kdyby nebyl ruský bych jej nedoporučil. V online verzi (v Nextcloud), jakštakš fungoval, ale několikrát se stalo že zmizel obsah dokumentu (nic nestandardního jsem nepozoroval, prostě se "vyprázdnil" a nešel vrátit). Desktopová verze fungovala, ale jejich deklarovaná kompatibilita s MS formátem byla možná ještě horší než u Libreoffice. Tabulky neuměly tak základní věc jako je změna šířky více sloupců najednou. Reportoval jsem jim několik bugů (mimo jiné i tu šířku sloupců) - reagovali strašně pomalu, slibovali ale neplnili ...
Přešel jsem na Libreoffice (desktop) a CODE (Nextcloud) a i když CODE má taky své mouchy, funguje velmi slišně. A hlavně - nemaže obsah dokumentů :)
Takže Onlyoffice nebrat tak jako tak.
Btw, jestli EuroOffice je nová "značka", každý markeťák vám řekne že negativní reklama neexistuje. Takže jestli bugy opraví (možná už jsou - pak už jsem jej nezkoušel), má EO velmi dobrou šanci (oproti Libreoffice měl OO čistší UX).
Nesouhlasim. Testuji ten balik tak jednou rocne cca 10 let a hlasim vyvojarum bugy ci namety na zlepseni a kde jsem zaznamenal problem byl rtf, kde se slova sama zacernovala a paradoxne pri resave dokumnetu z docx na odt se zase po znovuotevreni text zobrazuje s rameckem. S docx jsem nezaznamenal jediny problem v beznem textu. Paradoxne tak ma Only vetsi potize s odt nez s MS formatem.
Je tedy treba rozlisit docx open xml a docx word format - to vite neni docx jako docx - klasickej MS bordel, ignorance a arogance ..
17. 4. 2026, 20:15 editováno autorem komentáře