Nechci rýpat, ale trošku je to s tím OpenBSD zavádějící. OpenBSD si můžete už dávno při instalaci celodiskově zašifrovat, akorát to chce krok navíc. Jinými slovy, dosud krok zašifrování nebyl součástí procedury instalátoru ve smyslu "stiskni Y a potom Enter". Zároveň to vůbec nevnímám jako podstatnou změnu, protože uživatelé OpenBSD z 90% nejsou nezkušení začátečníci, takže to asi nepřinese žádnou revoluci. Mimochodem už samotný instalátor OpenBSD je pro dnešního běžného Linuxového uživatele dost hardcore, takže jestli tam někdo přidá tuhle volbu, bude pro neznalce vpodstatě stejně nepoužitelná :-)
PCMCIA stále aktivně používám, ale předpokládám, že bude nějaký čas, než tyhle novoty probublají i do Debianu.
Třeba na čtečku CF karet ve svém starém Dell Latitude D630 (Debian 10 na něm běhá docela normálně - z SSD, ne točivého HDD), která kartě dovolí se chovat jako IDE disk včetně přístupu ke SMART, zatímco v USB čtečce, byť mnonásobně rychlejší tu možnost nemám (ne v té mé čtečce).
Nebo k rozšíření jiného notebooku o modernější USB 2.0 :)
Ok na tom druhém notebooku asi nikdy modernější Linux nebude, ale má pro mě cenu pro různé servisní účely a občasný servis ještě staršího hardwaru, protože to je relativně moderní notebook (z období Pentium 4 W2000/WXP - důraz na relativně) kombinující RS232, LPT, firewire... a dokonce i disketovou mechaniku (v období Pentium 4 se v noteboocích vyskytovaly sporadicky). Jen to USB má pouze HiSpeed a tak se karta občas hodí, nebo druhý ethernet, nebo WiFi...
Ale uznávám, že nejsem zrovna majoritní případ.