Hlavní navigace

Overgrowth je open source, FreeRCT znovu staví RollerCoaster Tycoon 2

10. 5. 2022
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Wolfire Games
Otevřená hra inspirovaná sérií RollerCoaster Tycoon FreeRCT vydala svou první verzi. Společnost Wolfire Games uvolnila zdrojové kódy počítačové hry Overgrowth pod svobodnou licencí.

První vydání FreeRCT

Populární otevřenou reimplementací hry RollerCoaster Tycoon 2 je OpenRCT2, která ale poskytuje jen otevřený herní engine a ke svému běhu potřebuje soubory z originální hry. Proto vznikl projekt FreeRCT, který si dal za cíl vytvořit kompletně nezávislou otevřenou hru inspirovanou touto simulací zábavního parku.

Nejedná se ani o věrnou předělávku, herní principy a vzhled nachází pouze inspiraci v titulech RollerCoaster Tycoon 1 a RollerCoaster Tycoon 2. Hra je podle vyjádření vývojářů sice hratelná, ale stále ještě v rané fázi vývoje.

FreeRCTFreeRCT

Overgrowth je open source

Společnost Wolfire Games uvolnila zdrojové kódy počítačové hry Overgrowth pod licencí Apache 2.0. Wolfire Games počítá s tím, že jim komunita pomůže s vývojem této akční adventury zasazené do středověku, ve které spolu válčí antropomorfní zajíci, vlci, psi, kočky a krysy.

Kromě otevření hry dochází i k jejímu zlevnění o třetinu. Spolu s hrou byly uvolněny i zdrojové kódy jejího enginu, který ale jeho tvůrci příliš nedoporučují k využití v jiné hře.

OvergrowthOvergrowth

Shattered Pixel Dungeon je na Steamu

RPG s pixelovou grafikou Shattered Pixel Dungeon je po osmi letech vývoje k dispozici na Steamu s podporou i pro Linux. Až doposud byla tato hra k dispozici na jiných platformách jako Google Play nebo App Store a její zdrojové kódy na GitHubu.

Jedná se o Roguelike RPG s náhodně generovanými úrovněmi, nepřáteli, předměty a pastmi. Je postavena na zdrojovém kódu hry Pixel Dungeon.

CS24_early

Shattered Pixel DungeonShattered Pixel Dungeon

PolyMC 1.2.0 s podporou pro Quilt

PolyMC je otevřený spouštěč hry Minecraft, který umožňuje spravovat více instancí, účtů a módů. S nově vydanou verzí 1.2.0 přidává spoustu novinek. Tou nejvýraznější je podpora pro The Quilt Project, což je otevřený, komunitou spravovaná sada nástrojů na práci s módy v Minecraftu. Kromě toho přibyla portable verze pro Linux, byly opraveny chyby ve Flatpaku, vývojáři zapracovali na podpoře architektury ARM64 a spousta dalších novinek.

PollyMCPollyMC

V krátkosti

Nepodařilo se vydání třinácté verze dopravní simulace OpenTTD, takže 1. dubna vyšla pouze údržbová verze 12.2. Vyšla fhereoes2 0.9.14, nová verze předělávky hry Heroes of Might and Magic II s vylepšenou podporou více jazyků. Svobodný ovladač OpenRazer 3.3 přidává podporu pro více hardwaru na Linuxu. Svobodný herní engine Arx Libertatis vyšel ve verzi 1.2.1 s opravami chyb při používaní na ovladačích Mesa.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.