Tak to kupodivu nefunguje. Prevazna vetsina toho co delam je k dispozici ihned; ale spousta veci okolo je tajna. Tj. dostanu manualy pod NDA ale zdrojaky uz jsou pod GPL a podobne. Plus popis toho jak nepozorovane proniknout do SUSE Norinberk je uzasna story, ale obavam se ze SUSE by ji neocenila. --pavel
hele škarohlíde, a co jsi vlastně po tom Johančině úvodu očekával?
já jsem se tedy lehce pobavil, možná jestli to nebude tím, že Pavla jsem poznal už v době toho jeho cdrom driveru (to bylo 1.3.40? - jak ten čas letí...)
- prostě každý článek není pro každého, a pokud někdo kritizuje (což mám též v oblibě :-) měl by být konkrétnější, co je špatně
Ja znám osobně jen jednoho kernel hackera a ten se mi právě včera přiznal, že taky nosí nejradší fialové tepláky. Jako theme do mozilly používá cosi co používá přechody z fialové přes růžovou do modré a prý jeho nejoblíbenější barevná kombinace je černá a fialová. Jestli ono to není nějak signifikatní :-)
Uz ted by nejak fungovat mel, vzit 2.6.2 a viz Documentation/power/tricks.txt. Ve 2.4 uz pry funguje dost dlouho s patchema z swsusp.sf.net.
Ty dve implementace... Moc rad za to nejsem, ale po ty hadce s Patrickem se nedalo udelat nic jinyho. Ted se ale Patrick vyparil, takze s trochou stesti bude mozny zredukovat pocet implementaci na 1. --pavel
Kdy konečně někdo do linuxu napíše patch, aby fungovalo Alt+číslo = vložení ASCII(číslo znaku).
To je asi největší hendikep linuxu, protože řada znaků je z klávesnice nedostupná a přepínání klávesnice řeší každá distribuce jinak (pokud vůbec - viz Mandrake 9.x) a různé tajemné (a nikde v literatuře nepopsané) zkratky typu levý shift + pravý Alt + něco stejně všechny potřebné znaky nepokrývají.
Jde napsat všechno, spíš bych řekl, že víc než ve win, viz např. tento flamewar http://abclinuxu.cz/forum/ViewRelation?rid=51212
Proč ten patch nenapíše někdo z těch, kdo po něm volají?
A jestli tohle je největší handicap Linuxu... tak hned druhý jsou chybějící písmenka disků A:, C:, ... ;-)
Pravý Alt + čísla => vypisuje to jednotlivá čísla,
s levým Alt jen nějaké nesmysly.
Myslím, že právě to jsou věci, které začátečníka nadlouho (ne-li navždy) odradí. Například když má nastavenou češtinu při instalaci a pak tam nejde zadat @ do e-mailové adresy při nastavování sítě (po ukončení instalace se už přepínání mezi více klávesnicemi nastavit dá, pokud to není zpraseno jako v Mandrake řady 9.x, kde se sice přepíná vlaječka v KDE ale klávesnice zůstává pořád ta samá). Přitom to Alt + číslo je dost vžité, fungovalo to i na CP/M, funguje to v DOS i ve Woknech a jako nouzovka při problémech s klávesnicí je to nenahraditelné.
A to už raději nezmiňuji takové věci, že když otevřu konzoli v grafickém prostředí, tak jsou tam jiné přístupové zkratky k méně běžným znakům než když spustím konzoli přes celou obrazovku kombinací Ctrl+Alt+F1 (a další F) a v editoru Midnight Commandera se nedají vložit některá česká písmena, i když je nastavena česká klávesnice.
To jsou prostě věci, které by měly být zdokumentované a rozhodně by informace tohoto typu měly mít přednost před informacemi typu "jak zkompilovat jádro". Protože BFU bude spíš psát nějaký text než kompilovat jádro.
A, pochopitelně, někde by mělo být zdokumentováno, který soubor a jak upravit, aby mapoval klávesnici dle individuální potřeby. A to ze dvou důvodů:
-jednak je PC klávesnice zoufale neergonomická (historicky pochází od psacích strojů a byl to záměr, protože mechanické psací stroje byly pomalejší než člověk a ergonomické klávesnice se zasekávaly)
-jednak člověk občas dělá na něčem speciálním a potřebuje přímý přístup ke znakům, které se na žádné klávesnici současně nevyskytují. Já např. potřeboval vedle českých znaků francouzské uvozovky, protože to tak potřeboval sázecí systém. V Klasiku to nebyl problém: Byly tam klávesnícové soubory a systémem pokus-omyl jsem tu extra klávesnici nastavil. V linuxu bych si s tím neporadil (jistě by se to dalo řešit nějakou exotickou kombinací znaků a následně text projet filtrem nebo perlovým skriptem, který by to převedl; v Emacsu - a možná i vim by se to asi dalo udělat přes makra, ale to je zbytečná práce navíc).
To je zvlastni, ja navod ctu az v okamziku, kdy mi dojdou napady a tyka se to pristroju u nihz chapu z pocatku akorat jak je strcit do zasuvky...
Co tyce lidi, kteri pocitacum nerozumi, ale zaroven by je chteli pouzivat, aniz jsou ochotni cokoliv pochopit, pro ty je tu prece Bill a jeho Wokna! Jednou do roka zavolaj technika za 2000Kc na reinstall, dvakrat do roka, aby jim zastrcil mys, kterou dite vykoplo z konektoru... Kdyz je to bavi
Začátečníka odradí jeho špatný přístup.
Když si koupím žehličku, první co udělám, že si přečtu návod.
Když si instaluju operační systém, první co si udělám, že si přečtu návod.
Když tam návod neni, oprudim toho, kdo ten operační systém dal dohromady, aby mi nějakej návod dal.
Zkoumat jak to funguje bez návodu je jako když se tříletýmu děcku daj do ruky sirky aby přišlo na to, k čemu jsou dobrý.
Kez by to tak fungovalo, ze si kazdy precte navod k necemu, co si nove koupi (poridi, stahne, nahraje) :-(.
Ja mam spis pocit, ze navody (manualy, dokumentace..) naopak ctou ti, co do toho aspon trochu vidi. A ti, kteri dane veci nerozumi ani za mak, ji naopak zacnou suverenne pouzivat, a jakmile narazi na neco, co se nechova jak jsou zvykli z drivejska, nebo jinak nez ocekavaji, zacnou na to nadavat, misto aby nadavali sobe. Je to jen lenost :-).
(samozrejme se to neda generalizovat, urcite se najde spousta vyjimek - aby me nekdo nechytal za slovo)
Jinak clanek se mi libil, nemusi prece byt kazdy clanek na rootu jen zaplava informaci :-).
Musím vám oponovat:
Návod (Howto a další) je použitelný v momentě, kdy jste schopen problém korektně pojmenovat, a navíc v jazyce, ve kterém je ten návod sepsán.
Což je v tomto případě (a mnoha dalších) docela problém.
Konec konců, všichni diskutující zde sice psali "obecně moudře", ale konkrétní použitelná informace nevypadla z nikoho. (Za validní odpověď bych považoval něco jako "Linux-dokumentační projekt, vydání to a to, strana ta a ta".)
Jinak obecně se mi mnohokrát stalo, že po prostudování haldy dokumentace (bezvýsledném) jsem se od absolventa informatiky dozvěděl něco v tom smyslu: "To se bere v prvním semestru předmětu o UNIXech". Nicméně mezi obecně dostupnými informacemi to jednoduše nebylo.
Jistě, situace ve woknech je ještě zoufalejší, tam je jakýkoli help (až na pár čestných non M$ výjimek) jen soubor obecńých, nic neříkajících a k ničemu nepoužitelných blábolů. I to je asi jedna z příčin, proč uživatelé přecházející z woken na něco jiného návody a helpy nepoužívají.
Vazeny pane Simunku, zrejme jste jeden z (bohuzel) mnoha lidi, kteri - misto toho, aby pouzili mozek, ktery jim priroda nadelila - se dozaduji (a nekteri znacne nevybiravym zpusobem) od ostatnich lidi jakychsi sluzeb a pritom ani nedokazi presne specifikovat oc jim jde a jenom prudi podobnymi recmi jako vy. Nikdo ze znalejsich uzivatelu napriklad Linuxu urcite nemuze za to, ze jej VY chcete pouzivat stejne jako jste byl zrejme zvykly pouzivat Widle a ze ocekavate, ze se to bude chovat stejne. Ba dokonce jste dle vlastnich slov liny si nejen precist dokumentaci (oblibene RTFM), ale zrejme je vam zatezko dokonce pouzit tak jednoduchou vec jako je Google (oblibene STFW). Jsem si jist, ze odpovedi na sve problemy hrave najdete stejne jako jsem je nasel behem nekolika minut ja (vicemene cvicne, jelikoz odpoved znam). Nicmene budu svine a odkazu vas na to, abyste si odpovedi skutecne nasel sam, protoze osobne nesnasim prave typ lidi, kteri jsou lini premyslet ci konat vlastnimi silami a radeji otravuji ostatni. Dovolim si vas nasmerovat na jediny zdroj: www.stare.cz/otazky - jsem si jist, ze tento text - pokud jej zvladnete dukladne precist a pochopit - vam objasni proc reaguji prave tak jak reaguji.
Co mě obecně dost štve na části české populace, je přístup typu "když seš tak chytrej, udělej si to sám".
A ten jste přesně předvedl :-)
Zkuste si představit, že bloudíte po kilometrovém hypermarketu, a na dotaz, kde se nacházejí marmelády, se vám od prodavačky dostane odpovědi "umíš snad číst, debile, ne?"
No, a software je v zásadě taky služba, i když v tomto případě pan tomcat zcela jistě nebude za tuto službu zaplacen z páně Šimůnkových peněz.
Míra arogance ale zůstává v obou případech stejná, a jsem přesvědčen o tom, že z očí do očí byste si podobné rýpance nedovolil. Navíc tím děláte "komunitě" pěkně medvědí službu.
Obávám se, že pan Kechlibar Vám odpověděl velice výstižně.
Snad ještě dodám:
Upozornil jsem na existující problém, se kterým se setká začátečník v podstatě už při instalaci, takže by bylo záhodno jej řešit už na úrovni instalační příručky. (Něco jako "Jak napíšete zavináč v emajlu během instalace, pokud jste si jako instalační jazyk nastavil češtinu")
Pokud je jeho řešení jeho řešení jednoduché (případně pokud vůbec existuje), tak by mě zajímalo, proč není popsáno v žádné z těch asi desti česky psaných knížek o linuxu, které vlastním a které jsem přečetl.
Přitom je to problém, o kterém se ví (viz diskuse na mandrake.cz), ale který se neřeší, spíše zhoršuje (v Mandrake 8.1 přepínání mezi klávesnicemi bez problému, 9.1 nefunguje, 9.2 taky nefunguje a je doprovázeno ještě dalšími problémy). Mimochodem, v RedHatu v. 7, s vyšší nemám zkušenosti, přepínání mezi českou a anglickou klávesnicí také pořádně nefungovalo.
A bylo by asi dobré uvědomit si, že stále narůstá komunita těch, kdo linux používají k nějaké smysluplné činnosti; tudíž pro ně nejsou uspokojujícími aktivity typu "dnes si skompiluji jádro, příští týden ho o něco vylepším a znovu skompiluji a mezi tím si napíšu driver pro tiskárnu BT100").
Přičemž, obávám se, že osud linuxu je v rukou právě této části komunity, protože pokud ji masívně odradíte a vyženete k něčemu jinému (lhostejno jestli k widlím, macintoshovi nebo k něčemu ještě jinému), tak linux přestane být zajímavý pro hard i softwarové firmy a půjde do kytek jako řada OS před ním.
Zdravím, pane kolego, už jste vyzkoušel kouzlo pravého altu? na zavináče a backslashe jako dělané... Jo, a v Mandrake, který zmiňujete, jsem to bez duševních muk objevil někdy tuším u verze 7.2...
Uznávám ale, že někdy není čas na víc než na vlastní práci. Pak je Linux trochu nevděčný - po čase se ale odmění přítulností a spoluprací a "nevybydlí se" jako kasička Velkého Billa. To, co doporučujete, může hravě vyřešit ad hoc uživatelský submanuálek od správce systému na pracovišti. Měla by to být práce v jeho zájmu... Pěkný den!
Přišel jsem na to náhodou při překlepu, protože to taky nikde není popsáno. Problém je, že ani přes něj se nedostanete ke všem znakům. A druhým problémem je, že v každé aplikaci jsou ty znaky pod jinou klapkou kombinovanou s Alt (porovnávám např. editor spuštěný na konzoli v KDE, editor spuštěný v řádkovém režimu a např. editor mc, kde nejsou dostupná některá česká písmena vůbec).
Asi by to chtělo udělat něco, co by chytalo samotné jádro (tedy nezávisle na běžícím programu, grafickém prostředí atd.) a co by bylo schopno vynutit zobrazení jakéhokoli znaku od řekněme ASC(32) po ASC(255).
Jistě, pokud bych byl schopen programovat jádro, tak bych něco takového napsal. Nicméně toho mocen nejsem, ale předpokládal jsem, že článek tohoto typu budou číst i tací, kteří těmto věcem rozumějí. Zatím se tu však sešlo jen pár mudrců, debatujících o fialových teplácích...
1. Navod na zehlicku? Tak jedine ze bych se chtel pobavit hlaskama typu "zehlicka se nehodi k vyhlazovani vrasek", "v mikrovlnce zasadne nesuste domaci zvirata" pripadne "voda vytekajici z pracky neni pitna". (To treti jsem v navodu k pracce fakt videl.)
2. Pokud opravdu jako prvni vec ctes manual tak mas evidentne priliz mnoho volnyho casu. Nevim jak dlouhy by musely byt dny abych mel cas cist manualy a jak velkou bych musel mit hlavu aby se mi to tam vsechno veslo.
S pozdravem "vim jak vi vipnout", Jenda
Ve stejný okamžik, až někdo z těch, kdo po tom tak vehementně volají, napíše český překlad návodu na stavbu zařízení Ronja 10M Metropolis.
Je to asi nějaký psychologický jev. Některý lidi prostě jenom říkají co se jim nelíbí a i když maj možnost to napravit, nenapravěj to. Proč to tak je, tak na tuhle otázku jestli někdo zná odpověď, tak to bude pravděpodobně psycholog.
v console alt cislo funguje. Nevim jak na suse, ale RedHat a podobni to umi. (kernel 2.4.22). Levy alt dela decimalni cisla, pravy alt dela hexadecimalni cisla. (znaky a-f se delaji sedymi tlacitky kolem numericke klavesnice. Poznamka - alt a cisla kombinace funguji jenom s numerickou klavesnici.
Co se tyce X, tak tam to bohuzel nefunguje. To je pravda. Konfigurace klavesnice X a console jsou totalne odlisne a nesjednotitelne. Nektere klavesy dokonce v console nemuzou fungovat (setkal jsem se uz i s hodne divokymi klavesnicemi). X zpracovava klavesnici jinym zpusobem, tam jsou mozne divocejsi kombinace.
Ted k veci:
consolova klavesnice se konfiguruje v adresari /lib/kbd/keymaps, konkretne konfigurace ceske klavesnice je v /lib/kbd/keymaps/i386/qwerty/cz.map.gz
Xova klavesnice se konfiguruje v adresari
/etc/X11/xkb//etc/X11/xkb/, ceska klavesnice je
/etc/X11/xkb//etc/X11/xkb/symbols/cz_qwerty a cz_qwertz
tyto files se navzajem includuji, takze ve vetsine pripadu je konfigurace klavesnice jenom patch na uz hotovou klavesnici. Je potreba si to tam trosku projit a procist.
>Proč by to měly dávat na nějaký planetamd64, když >to může být přímo ve stromu jádra? Mimoto SuSE >Enterprise server pro AMD64 byl v době, kdy nejen, >že nepatřil pod Novell, ale ani se ještě >nejmenoval SUSE. Přesně si to nepamatuju, ale bude >to řádově víc než len týždeň
To ja samozrjme viem SUSE je hlavny partner AMD pre AMD64, ale ak by to tam bolo, tak presvedcis ludi, ktory citaju, ze AMD64 prenika do strednej a nizsej triedy,
http://www.theinquirer.net/?article=14067
ze za tym prenikanim je prave linux a ze Linux je lepsi na desktop ako Windows - nebyt problemov s OO.org Math tak nie je dovod pouzivat nic ine...
Licenci nema (pokud vim), nesoutezi, ale jezdi na vsem, co se hybe, a to dost silene :). Momentalne strida asi tri staje, kde obcas vyvetra "nakou potvoru" :) Kdyz jsme delali ten rozhovor, tak mel totalne dobitou drzku, jak par dni pred tim vystupoval z kone hlavou napred :).
Parkur jsem jel jednou (na Lakach), a zda se ze se mi to zase dost dlouho nepostesti. Zkousky nemam a pri tom jak jezdim asi hned tak mit nebudu. K potkani jsem v ministaji ve Vinori a na jedne zahradce v Belci; fotky jsou na http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/ -- trideny podle mist, z dat u adresaru se da taky neco vykoukat. Jeste nejaky detaily? --pavel
tak si to tu ctu.... clanek dobry, prispevky divne ... :-/
Co je spatneho na tom, ze ten dobry clovek chodil pred 4mi lety ve fialovych teplacich?
Jak by se meli oblekat/stravovat/... lidi ve volnem case? Obleceni minimalne od Nike (vcetne kravaty) a snidane od Macdonalds? Opravdu vsichni? Hm. Podivny svet.
Clanek ma uz v hlavicce popis sveho stylu. Nelibi se Vam tato odruda clanku - necti / napiste lepsi. A pokud ten clovek o sobe nektere veci zverejnit nechce ... je to jeho vec ne?
Mi osobne clanek vyhovuje - dobre se to cte, zadne komplikovane podrobnosti, vesely obsah ...
Ja mam fialove pyzamo a od nynejska su na to hrdy. :-)
... jak se da odnaucit pascal?
aha ... no ... to sedi. :-(
s pascalem sem zacal pred 14 lety a ne ze bych ho nejak ovladl, ale cokoliv jineho mi prijde ponekud neprehledne.... (ok. bash+grep je moc fajn, ale to je vyjimka)... proc se u nas na skole tehda ucil pascal? :-(
mozna kdyby neexistoval fpc, tak bych s tim c pohnul, ale takhle mi to uzira motivaci k uceni :-(
(assembler pro jednocipy nepocitam ... a i ten komentuju pascalovskym kodem:-( ... jeste ze sem nenasel free pascal pro avr)
1)
http://www.lysator.liu.se/c/bwk-on-pascal.html
2)
"what's hard is convincing people that
if they understood the underlying computer
science, they could write the code in the
language which best suited the particular
application, rather than being stuck writing
in Java, or whatever HLL is popular at the
time." -- gillbates (slashdot pseudonym)
Ano. Pokud to beru tak, ze sem do lebky dostal aspon neco, tak je to skvele.
Ale pokud vemu (temer) cokoliv pod linux, tak na mne drze hledi cosi, co ma misto := jen = a misto = to chce == a jako vnoreny blok to zere komentar :-)
A mi jde o to, jak dostat do lebky jeste "aspon" to c/c++ ... neb obcas si stahnu nekde kus kodu za ucelem usetreni si prace a ono to na mne vysype nejake chyby a su v ... nekde... -> uspora prace jak svina. :-)
Samozrejme ze veci, ktere musim mit hotove rychle, boucham ve freepascalu, ale jsou to spis jen drobnosti (max par k radku kodu). Jenze tezko muzu pomoci necemu vetsimu, po ostatnich neprectu...
V pascalu dokazu jaks taks myslet a pisu to co chci. Pokusy v c jsou o tom premysleni "jak" to napsat, kdy "jak" neni algoritmus ale prevod z interniho pascalu do C ... :/
(Ad pojidaci kolacu : I v pascalu jde psat fortran...:-) )
K tomu prechodu Pascal -> C/C++. Podla mna je lepsie sa v dnesnej dobe nenechat mylit C-ckom a prejst rovno na C++. Je to jazyk, ktory si z C berie to dobre a nahradzuje to menej podarene. Nieco podobne robi Java s C++, ale to uz je iny pribeh.
Aby som vsak nerozpraval len tak naprazdno, pridam nejake linky. Skuste:
http://proteus.fav.zcu.cz/~herout/publikace/ujc11.html
Najdete tam informacie o notoricky znamej ucebnici C-cka, ktora je vhodna aj pre Pascalistov. Existuje k nej aj druhy diel, ten uz sa zaobera vylucne C-ckom. Vyhodou je, ze obe knihy napisal rodeny Cech, co ulahci ich citanie. A pre motivaciu dodavam, ze uz po prestudovani prvej knihy budete mat v C pomerne jasno, pricom hrubka knizky vas od citania neodradi.
Pokial casom budete chciet prejst z C na C++, odporucam:
http://mindview.net/Books/TICPP/ThinkingInCPP2e.html
Opat, skvela dvojica knih. V anglictine su k dispozicii v elektronickej podobe zadarmo, prvy diel som videl v knihkupectve prelozeny do cestiny.
Pravda je, že Pavel toho na sebe moc neprozdradil... abyste nebrečeli, pár perliček vám povím...
Fialový tepláčky by ještě nebyly na Pavlovi to nejhorší... znal jsem ho ještě coby studentíka na MFF UK a ty jeho přiblblý kecy, co míval...
ono na MFF chodí sposta úchyláků, ale Pavel trpěl tím, že lidi (myslím lidi, ne MFFáky) chytal za slovo a pokud někdo něco neřekl doslova správně, vysmál se mu, jak nelogicky mluví...
Nechci polemizovat o jeho matematickém nadání, ale coby člověk, je to sociální imbecil...
Fialové tepláčky to jen potvrzují (a to nemluvím o té šusťákovce na hřbetě a igelitce v ruce)...
Ještě jedna zábavná historka se mi vybavuje...
Coby pozdější doktorand a cvičitel nebohých mladších ročníků byl oblíbeným terčem svých studentů při každoročních anketách. Hlášky typu: "Proč si cvičící nemyje hlavu?" či "Proč cvičící smrdí?" byly jen ty nejprofláknutější...
Naštěstí to příroda zařídila tak dobře, že se asociálové nerozmnožují... (viz inzerát dole).
Sorry Pavle, že se nepodepisuju, ale ty bys můj příspěvek (na rozdíl od drbuchtivých čtenářů) těžko ocenil...
Mne se doufam autore priznas, co ses zac :) Nicmene nepredpokladam, ze by si z Tebe Pavel neco delal, i kdyby ses priznal verejne
Par komentaru:
1) S asocialnosti kolegy Pavla (a s tim souvisejicicm obcasnym tezkym porizenim) vrele souhlasim, precejenom jsem s nim pul roku chodila :). Ale zvyknete si na vsechno...holt kazdy ma neco, ja zas neumim hackovat kernel.
2) Fialovy teplaky a podobnej ohoz jsou strasny, s tim souhlasim :), nicmene vzhledem k Pavlovu zivotnimu programu si lepsi ohoz nevybere, ja se taky nemuzu hodit za damu, protoze kazdej den lezu pod stolem se sroubovakem. Navic jak tuhle komentoval muj pritel, "prisel Pavel do labu a s nim asi ctyri kone" ;), ale to uz tak k nemu patri.
3) Komentare deticek v ankete (ale to bylo driv, jeste kdyz ja byla v prvaku, tak se o tom povidalo), znely, ze "se nemeje a necese". S tim druhym souhlasim, cesu ho akorat ja, kdyz uz se na to nemuzu divat.
4) Vlasy Pavlovi striham taky ja, a to 2x rocne, na jare a na podzim. Takze ho to brzo ceka :). Akorat posledni termin jsem prosvihla, to se misto mnou nechal strihat strojkem na psa :).
ještě že's to napsal dvakrát, skoro bych tak důležité sdělení přehlédnul ;-). pokud máš nějaký problém, napiš mi, někteří mí kamarádi shání nové klienty (no jo, i duševní zdraví je prima obchod :-)).
á propos, co je špatné na strojku na psa? proti strojku na lidi má vyšší žací výkon a robustnější konstrukci.
Pak je to jeste docela dobrej dopravni prostredek, mimochodem schopnejsi nez cokoliv se zatim podarilo vytvorit cloveku (pokud vim auta se zatim sama ani neudrzej na silnici, o nejakym navratu domu ani nemluve :-). (Ale uznavam ze laska ve smyslu "kdo mi sahne na myho kone tomu urazim pracky" je dost na skodu a bohuzel dost obvykla ve vekove kategorii
Docela mě překvapuje, kolik nácků čte tenhle web. Akorát už nepotřebují k ocenění a následnému ocejchování člověka přeměřovat lebku a zjišťovat rasový původ, ale stačí jim k tomu jeho fotografie (navíc zjevně žertem míněná) v oblečení, které si vzal do přírody ke koním.
Možná, že je protagonista článku méně sociálně citlivý, a co? Ten anonymní zblitek byl rozhodně projevem silné sociální inteligence.
Bohužel mám pocit, že heslo: "Čím větší lejno, tím víc smrdí," platí na čím dál tím větší počet věcí a lidí, s nimiž se potkávám...
Myslel jsem, ze Root.cz ma ambice oslovit sirsi ctenarskou obec (konkretne tu co cte napr. Zive.cz). Jelikoz jsem na MFF nestudoval, nejsem schopen posoudit vetsinu diskuse. Neslo by rozdelit clanky do kategorie tutorialy pro normalni BFU a vesele cteni pro ty, co uz to znaji? Plus specialni katogorie pro Johanku. Nechci kritizovat, protoze sam nemam srovnatelne znalosti s autory prispevku na rootu, ale vic se mi osvedcilo cist napr. Linux Today nebo ABC Linuxu. Rychleji se dostanu k podstatnym informacim.
Pokud jde o fialove teplaky, kazdy at si nosi, co chce. Nakonec, ta divka na koni taky neni ve vecernich satech. Ale je pravda, ze vztah ke dobremu obleceni je obvykle klesajici funkci vztahu k informatice a fyzice (aspon mi to tak vetsinou pripada).