Hlavní navigace

Pošťák Mozilla Thunderbird 1.0 CZ

Tisková zpráva

Tisková zpráva k vydání Mozilla Thunderbird 1.0 CZ

Otevřený software umožňuje větší kontrolu nad vaší poštou

Praha, 8. prosince 2004

Mozilla Foundation ve spolupráci s Projektem CZilla dnes zveřejnila českou verzi Mozilla Thunderbird 1.0 pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Poštovní klient Thunderbird se zaměřuje na funkce a nastavení, které pomáhají zastavit nevyžádanou poštu a zabraňují šíření virů – největších problémů, kterým dnes uživatelé elektronické pošty čelí. Uživatelé si Thunderbird oblíbili pro jeho stabilitu, komfort, důvěryhodnost a inovativní funkce. Mozilla Thunderbird následuje velmi úspěšnou verzi prohlížeče Mozilla Firefox 1.0, kterou si od listopadového vydání stáhlo již více než 9 milionů uživatelů.

„Thunderbird 1­.0 představuje pro Mozilla Foundation další milník úspěšného produktu, vytvořeného v rámci komunity stovkami dobrovolníků a vývojářů po celém světě,“ poznamenala Mitchell Baker, prezidentka Mozilla Foundation. „Thunderbird je dokonalý společník Firefoxu a znamená další úspěch vývojového modelu open source.“

Výběr z vlastností Thunderbirdu:

  • Nástroje pro správu pošty – globální doručená pošta, třídící filtry, náhledy, označování zpráv.
  • Účinná kontrola nevyžádané pošty – adaptivní filtry pro blokování nevyžádané pošty.
  • Integrovaná čtečka RSS kanálů – pro snadnější přehled zpráv a novinek
  • Ochrana před nebezpečným obsahem – blokování zákeřných skriptů a obrázků ze vzdálených serverů.
  • Řada volitelných rozšíření a motivů – pro lepší přizpůsobení vzhledu a funkcí.
  • Složky uloženého hledání – pro snadnější hledávání ve vaší poště.
  • Podpora zabezpečeného spojení – pro připojení pomocí šifrovaných protokolů.
  • Jednoduchý převod dat z ostatních poštovních programů.
  • Intuitivní ovládání v češtině.
  • Pro každého zdarma.

Instalační program Thunderbirdu (pro Windows 6 MB, pro Linux a Mac OS X 10 MB) je pro uživatele i firmy zdarma ke stažení na adrese:

Fórum pro podporu uživatelů: forum.czilla.cz

O Projektu CZilla

Projekt CZilla se dlouhodobě zabývá lokalizací, propagací a podporou projektuMozilla­.org v České republice. Uživatelům pravidelně přináší české verze balíku internetových aplikací Mozilla, populárního prohlížeče Mozilla Firefox a výkonného poštovního klienta Mozilla Thunderbird.

O Mozilla Foundation

Mozilla Foundation je neziskovou organizací, která byla v roce 2003 založena pro podporu a vývoj prohlížeče Mozilla a odvozených produktů. Mozilla Foundation se sídlem v Mountain View, Kalifornie, USA, v současnosti dodává prvotřídní webový prohlížeč Mozilla Firefox, balík aplikací Mozilla Suite a samostatný e-mailový klient Mozilla Thunderbird.

Kontakt: info@czilla.cz,www.czilla.cz

Našli jste v článku chybu?
10. 2. 2005 8:36
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Muzes pls poradit jak se ti to podarilo rozbehat, me se uz tri dny nedari :o( Posli mejlika na vkaspar@foxconn.cz Dik
16. 12. 2004 14:38
PH (neregistrovaný)

Pouzivam Thunderbirda v linuxu i ve win a nikdy jsem nepocitil potrebu mit v nem kalendar a to dalsi o cem se zminujete. Je to postovni klient, takze proc by mel opet prerust v monstrozni balik typu Evolution? Ostatne Evolution jsem ihned po instalaci sveho Debiana odstranil a nikdy ho vic do systemu nehodlam vracet.