Hlavní navigace

Postavte se k výzvám čelem

13. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývoj softwaru vyžaduje jasné myšlenky, mnoho kreativity a neustálou schopnost řešit problémy. Protože život vývojáře je vlastně jedna výzva za druhou: kód je větší a složitější, pracujete v týmu a vedoucího projektu máš neustále za zády. Je třeba se postavit všem těm výzvám. Dokážeš to!

S uvedením Visual Studia 2005 se výrazně rozšířilo portfolio firmy Microsoft pro vývojáře. Na jednu stranu se posouvají produkty firmy k nejvyšším úrovním týmové spolupráce i řízení životního cyklu aplikací s využitím nejmodernějších technologií. Na straně druhé, jsou poprvé dostupné speciální edice vývojářských produktů firmy Microsoft zcela zdarma.

Nejproduktivnější sada s integrací nástrojů podpory týmové práce a kompletního životního cyklu tvorby softwarových řešení má obecné jméno „Visual Studio 2005 Team System“. Chcete-li vašim zákazníkům dodávat projekty s co nejmenším množstvím chyb, dobře odladěné, otestované, dobře navržené, v dohodnutých termínech a máte alespoň malý vývojový tým, pak pro vás bude Visual Studio 2005 Team System spolehlivým a ideálním řešením.

Současné aplikace jsou velmi komplexní a propracované. Vývoj, to nejsou pouze programátoři – je třeba sehraného týmu, který má jednotlivé role dobře a jasně rozdělené: architekt aplikace, správce projektu, programátor, tester a v neposlední řadě i koncový uživatel. Nejdůležitější v celém týmu je dobrá a řízená komunikace, správně navržený a dodržovaný životní cyklus aplikace, předvídatelnost vývoje vedoucí k opakovatelným výsledkům, vysoká produktivita. To vše balík produktů Visual Studio 2005 Team System vývojářským týmům poskytuje.

Při vývoji v týmu vám pomohou zvýšit produktivitu (a tím snížit náklady) a zvýšit předvídatelnost (a tím snížit rizika). Díky otevřené architektuře je navíc možno rozšířit systém o vlastní nástroje a postupy či vybrat si z více než 450 doplňkových produktů od více než 190 partnerů.

Autor článku