Hlavní navigace

Poznejte i vy sílu Unixu v Mac OS X

Tisková zpráva

Apple, to již dávno nejsou jen počítače pro grafiky. Vedle atraktivních spotřebitelských produktů jako je iMac, eMac či iPod v nabídce naleznete i to, co byste možná od této společnosti nikdy nečekali: výkonná serverová řešení. Pojďte se s námi a s našimi partnery seznámit s možnostmi, která přináší Unix pro Macintosh! 25. 3. 2003, 9:30 hod., Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6.

Počítače Apple už dávno nejsou uzavřenou platformou. S příchodem nového operačního systému Mac OS X postaveného jádře FreeBSD a využívajícího OpenSource technologií je tato platforma mnohem otevřenější, než byste si dokázali představit. Právě proto najdete ve výrobkovém portfoliu značky Apple kategorii serverových produktů.

Mac OS X Server

je výkonější variantou operačního systému Mac OS X. Obsahuje vše, co potřebujete pro provozování internetového, souborového nebo aplikačního serveru. Jeho obrovskou předností je možnost snadného ovládání a administrace včetně vzdáleného přístupu.

XServe

1U rackový server z produkce Apple s až dvěma 1,33 GHz procesory PowerPC G4 a možností interní diskové kapacity až 720 GB. Kromě možnosti dálkové správy je k dispozici i dálkové monitorování hardwarového vybavení.

XServe RAID

je produkt určený pro všechny, kteří potřebují skladovat velký objem kritických dat. S interní kapacitou až 2,5 TB výměnou disků za chodu a připojením prostřednictvím Fibre Channel představuje skutečně profesionální datový sklad za velice dostupnou cenu.


Zaregistrujte se ještě dnes na bezplatný seminář!


Se kterými dalšími technologiemi se seznámíte:

Sybase Adaptive Server Enterprise (ASE) je databázový server splňující náročné požadavky mission-critical aplikací OLTP i analytického (DSS) charakteru. Tradiční podpora otevřených standardů poskytuje platformu pro flexibilní a rychlou integraci datových zdrojů v prostředí heterogenních systémů. Vysoce efektivní optimalizátor dotazů v ASE zajišťuje nepřekonatelnou úroveň výkonnosti a škálovatelnost.

Kerio MailServer je nejmodernější zabezpečený poštovní server s kolaborativními vlastnostmi vhodný pro firemní prostředí malých a středně velkých podniků a nabízející velkou škálu možností využití elektronické pošty poskytovateli služeb.

Mathlab je integrované prostředí pro vědeckotechnické výpočty, modelování, návrhy algoritmů, simulace, analýzu a prezentaci dat, měření a zpracování signálů, návrhy řídících a komunikačních systémů. MATLAB je nástroj jak pro pohodlnou interaktivní práci, tak pro vývoj širokého spektra aplikací.

QuickTime Streaming Server je výkonné řešení pro živé vysílání videa, hudby a zvuku na internetu včetně podpory standardu MPEG-4. Součástí je i QuickTime Broadcaster dovolující např. přímé vysílání v MPEG-4 z nejrůznějších živých zdrojů, jako třeba digitální videokamera.

WebObjects

je řešení pro tvorbu a provozování i velice složitých webových aplikacích. Objektově orientované programování usnadňuje tvorbu aplikací a široká podpora standardů včetně J2EE zpřístupní vaše aplikace komukoliv.

Blueworld Lasso je prostředí pro tvorbu dynamických web aplikací. Dovoluje snadné propojení SQL databází, tvorbu uživatelských rozhraní a rozdílných přístupových práv uživatelů.

Apple Remote Desktop je aplikací pro komplexní správu rozsáhlých instalací počítačů Apple.

Apple X11 for Mac OS X je prostředím pro provozování tisíců X11 Unix aplikací v prostředí Mac OS X.

Našli jste v článku chybu?
20. 3. 2003 17:00
J.P. (neregistrovaný)

http://www.daugerresearch.com/fractaldemos/JPLXServes/JPLXServeClusterBenchmark.html

19. 3. 2003 23:09
J.P. (neregistrovaný)

Ale jistě. Každý OS, pokud je na trhu jaksi vyhraněný, tak má pro uživatele své určité přednosti a jinde zas nevýhody. A uživatel je pak chválí/nadává na ně. Moje okamžitá reakce byla rozhodně řečnická (kvůli zavádějící formě). Nechci se pouštět do spekulací co je nejlepší na co, zejména na desktop. Chtěl jsem upozornit, že příspěvek byl sice jasný, ale v kontextu nicneříkající. Dá se odpozorovat, že mnoho diskusí na webu skončí na příspěvcích lidí, kteří prohlásí například:" Nojó... ten Mac... …