Hlavní navigace

Poznejte i vy sílu Unixu v Mac OS X

19. 3. 2003
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Apple, to již dávno nejsou jen počítače pro grafiky. Vedle atraktivních spotřebitelských produktů jako je iMac, eMac či iPod v nabídce naleznete i to, co byste možná od této společnosti nikdy nečekali: výkonná serverová řešení. Pojďte se s námi a s našimi partnery seznámit s možnostmi, která přináší Unix pro Macintosh! 25. 3. 2003, 9:30 hod., Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6.

Počítače Apple už dávno nejsou uzavřenou platformou. S příchodem nového operačního systému Mac OS X postaveného jádře FreeBSD a využívajícího OpenSource technologií je tato platforma mnohem otevřenější, než byste si dokázali představit. Právě proto najdete ve výrobkovém portfoliu značky Apple kategorii serverových produktů.

Mac OS X Server

je výkonější variantou operačního systému Mac OS X. Obsahuje vše, co potřebujete pro provozování internetového, souborového nebo aplikačního serveru. Jeho obrovskou předností je možnost snadného ovládání a administrace včetně vzdáleného přístupu.

XServe

1U rackový server z produkce Apple s až dvěma 1,33 GHz procesory PowerPC G4 a možností interní diskové kapacity až 720 GB. Kromě možnosti dálkové správy je k dispozici i dálkové monitorování hardwarového vybavení.

XServe RAID

je produkt určený pro všechny, kteří potřebují skladovat velký objem kritických dat. S interní kapacitou až 2,5 TB výměnou disků za chodu a připojením prostřednictvím Fibre Channel představuje skutečně profesionální datový sklad za velice dostupnou cenu.


Zaregistrujte se ještě dnes na bezplatný seminář!


Se kterými dalšími technologiemi se seznámíte:

Sybase Adaptive Server Enterprise (ASE) je databázový server splňující náročné požadavky mission-critical aplikací OLTP i analytického (DSS) charakteru. Tradiční podpora otevřených standardů poskytuje platformu pro flexibilní a rychlou integraci datových zdrojů v prostředí heterogenních systémů. Vysoce efektivní optimalizátor dotazů v ASE zajišťuje nepřekonatelnou úroveň výkonnosti a škálovatelnost.

Kerio MailServer je nejmodernější zabezpečený poštovní server s kolaborativními vlastnostmi vhodný pro firemní prostředí malých a středně velkých podniků a nabízející velkou škálu možností využití elektronické pošty poskytovateli služeb.

Mathlab je integrované prostředí pro vědeckotechnické výpočty, modelování, návrhy algoritmů, simulace, analýzu a prezentaci dat, měření a zpracování signálů, návrhy řídících a komunikačních systémů. MATLAB je nástroj jak pro pohodlnou interaktivní práci, tak pro vývoj širokého spektra aplikací.

QuickTime Streaming Server je výkonné řešení pro živé vysílání videa, hudby a zvuku na internetu včetně podpory standardu MPEG-4. Součástí je i QuickTime Broadcaster dovolující např. přímé vysílání v MPEG-4 z nejrůznějších živých zdrojů, jako třeba digitální videokamera.

WebObjects

je řešení pro tvorbu a provozování i velice složitých webových aplikacích. Objektově orientované programování usnadňuje tvorbu aplikací a široká podpora standardů včetně J2EE zpřístupní vaše aplikace komukoliv.

Blueworld Lasso je prostředí pro tvorbu dynamických web aplikací. Dovoluje snadné propojení SQL databází, tvorbu uživatelských rozhraní a rozdílných přístupových práv uživatelů.

CS24_early

Apple Remote Desktop je aplikací pro komplexní správu rozsáhlých instalací počítačů Apple.

Apple X11 for Mac OS X je prostředím pro provozování tisíců X11 Unix aplikací v prostředí Mac OS X.

Byl pro vás článek přínosný?